Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Legjobb barátnő vs párkapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Legjobb barátnő vs párkapcsolat. Hosszú eset, ezért lezárni egy barátságot?

Figyelt kérdés

A legjobn barátnőm M, ovis korom óta. Tehát 25+éve. Ez igazi lelki kapcsolat. De, 5 éve lett párom G. Az elején még örült velem a kapcsolatomnak, aztán minden megváltozott 2 éve. Én elköltöztem a faluból, nagyobb városba, itt kaptam munkát a diplomámmal, itt vettünk házat G.-vel. Ekkor kezdett el furkálódni, ha pl., megemlítettem neki, hogy sttesszes a munkám, vagy hiányzik a családom, mindig elkezdte mondani, hogy költözzek vissza, G. úgyse lehet a jövőm, a faluban is lehetne munkám. (Mellékes: felepénzért, nekem kellemetlenebb munka) Egy éve volt egy vitám G.-vel, felhívtam M.-et, hogy megbeszéljem vele. Végig se hallgatot, csak mondta újra és újra, hogy hagyjam el, ő is milyen jól megvan egyedül, menjek haza faluba. Én ekkor vettem észre először, hogy talán csak féltékeny.


Ennek okai (lehetnek):

-ő is vett lakást, de egy félszobás lerobbant vályogházat. A mi házunk elég modern, rendbentartott kerttel.

- neki sosem volt hosszú kapcsolata, hiába extrán nőies, egyszerűen pár hét után menekülnek tőle a pasik. (Ok lényegtelen) Nekem G. az igazi, és halad is a kapcsolatunk.

- ő ott maradt a faluban, utálja a munkáját, amivel csak a létfenntartáshoz eleget keres. Én eljöttem, és bár néha stresszes a munkám, jól keresek.

- és bár ez nevetséges, de többször is felhozta már, hogy az ő X fajtájú kutyusa hogy bukhat meg E2 szinten, ha az én "gyengébb" fajtájú kutyám már E5 szinten jár.


Az elmúlt egy év nagyjából úgy nézett ki, hogy hallgattam a kirohanásait, igyekeztem nem megbántani, és ha lenyugodott, próbáltam növelni az önbizalmát, segíteni neki.


Nahát 2 hete a párom szólt, hogy M. mostanában sokat ír rá, és nagyon erőltetve próbálja szexuális irányba terelni a témát. Itt még nem szóltam M.-nek, bár nem értettem, gondoltam ez is valamelyik rövidzárlat nála. Négy napja G. kért, hogy mostmár szóljak neki, mert pucér képeket küldözget, és többször is áthívta. Sajnos, tény és bizonyíték, elolvastam a beszélgetéseket, M. durván nyomult, bár nem egyszer egyértelmű elutasítást kapott. Másnap átmentem hozzá, kérdőre vontam, mire még ő kezdett el kiabálni velem, hogy milyen szar barátnő vagyok, hogy pénzt sosem adok neki, hogy egy pasit választok a barátságunk helyett. Azzal indokolta tettét, hogy be akarta bizonyítani, hogy G. félrelépne, ha tehetné.


Azóta nem beszéltünk. Sőt, le is tiltott a közösségi hálón. Most úgy érzem, mintha egy kapcsolat érne véget. Huszonév így elromolhat? El engedhetek egy barátságot? Oké, már 2 éve csak lehúz, negatív, és mindenben csak őt lehetett sajnálni. Ti hogy látjáok? Ez egy barátság vége?



2020. jún. 29. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Nem is tudom mit vártál még tőle, miután meztelen képeket küldözgetett magáról a párodnak. Ezek után még neki áll feljebb.

Örülj, hogy letiltott, innentől kezdve lehet pozitív az életed.

2020. jún. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés? Egy toxikus barátnő vagy a normális párod? Egyértelmű szerintem.


Nekem is volt ilyen barátnőm, nagyon hasonló dolgokat csinált. Hangsúly a múltidőn :D

2020. jún. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Neked ezek után még bármilyen kérdésed van?
2020. jún. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy kiadtad magadból, áldd a jó istent, hogy megszabadultál tőle. Vissza akart húzni téged, zavarta, hogy te előrébb vagy az életben.

"Azzal indokolta tettét, hogy be akarta bizonyítani, hogy G. félrelépne, ha tehetné." Nahát de rendes. Megkérte rá valaki?

Láttam már barátságot ilyen rivalizálás miatt tönkremenni, ne is hibáztasd magad.

2020. jún. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hú...

Én nem vagyok, igazán nem vagyok az az ember aki egy barátságot könnyen eldob, vagy aki egy kapcsolatér egy barátságot hanyagol...Tényleg nem. DE!

Amit a "legjobb barátod" csinál az nagyon nem oké. Az hogy elköltöztél és ez neki nem tetszett még valahol érhető, mert mondjuk hianyzol neki.

De tapasztalatból mondom hogy egy olyan barát aki lehúz, visszahúz, elnegatív irányba akar befolyásolni az nem igazi barát. Az ilyeneket ki kell iktatni az életedből. Még ha féltékeny is...valahol érthető, de ha én féltékeny lennék egy barátomra se húznám le.


Miért adnál neki pénzt?? Ezt nem is értem. Kért kölcsön? V mi?


A képekre meg nem is mondok semmit...nincs értelme.

A barátnődnek nagyon komoly problémái vannak fejben, de nem olyasmi amin te segíthetsz. Feltékeny és megkeseredett és NEM a baratod. Ha az lenne, még ha féltékeny is, nem akarna betartani.

Ha a párod nem adott rá okot hogy utálja, pláne nem értem. A megcsalt volna a pasid akkor azt mondom jogosan utálja de így? Ahh, nem.

Nem barát az ilyen.

2020. jún. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ah, nekem minden pasi fölött áll a barátság, de ez nem az! Nem is akarom elhinni, hogy ilyen van, és akkor még pár válaszoló megerősíti, hogy ő is látott már ilyet! Jesszus! Milyen világban élek?

Szerintem egyértelmű, örülj, hogy megszabadultál tőle. A leírásod alapján a párod tök normális, szerencséd van. Viszont szerintem barátságra párkapcsolat mellett is szükség van, de nem ilyenre. Te is nagyon normálisnak tűnsz, szóval ebben az esetben furán hangzik, de barátból lesz másik😀

2020. jún. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Igen. Ez egyértelműen a barátság vége. Szerintem az irigység motíválta. Manapság rengeteg ember irigy a másik emberre de tenni érte hogy elérjen vmit lusta. Örülj neki hogy a pasid egyből szólt és nem kettyintette meg a barinőd.
2020. jún. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A pénz dolog az volt, hogy ő is akart venni házat, hitelből. Megkért, hogy legyek a kezese, de nemet mondtam. Egyértelmű volt, hogy nem fog tudni 50ezres törlesztőt fizetni. Így is lett. Egy éven belül többször kért pénzt. Sosem adtam. Pontosabban neki sosem. De a kutyáját 3 éve én viszem orvoshoz, a kutyasulit is én fizettem. Rokont kértem meg, hogy csinálja meg neki legalább a hálószobát lakhatóra.


Nagyon más utakon visz az életünk. Sajnálom, hogy már nem értjük meg egymást, úgy mint rég. :( egy részem még így is mindig hiányolni fogja.

2020. jún. 30. 07:40
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok. Felejtsd el minél előbb. Aki ilyet tesz az nem érdemel esélyt.
2020. jún. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!