Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mikor van itt az ideje annak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor van itt az ideje annak, hogy komolyabbra forduljon egy kapcsolat:eljegyzés,házasság,gyerek?

Figyelt kérdés
26éves vagyok a párom 31, másfél éve vagyunk együtt,és egy éve össze is költöztünk.. Én komolyan gondolom vele,és szeretnék már igaz régóta gyerekeket,meg ugye házasságot is, anno beszéltünk róla, mondta ha majd készen állok, nem akarom ezzel nyaggatni,de próbáltam már beszélni róla és olyan fél válaszokat kaptam ami számomra nem volt egyértelmű, jó nem napra pontosan szeretnék tudni mindent,de hogy 1-2 éven belül pl..semmi csak majd.. én nekem volt már 2 kapcsolatom ahol hitegettek,és nem szeretnék még elmúlasztani pár évet mire benyögné bocs mégsem. Igen és tudom semmi nem garancia,sem előtte sem utána, de én egy életre szeretném mindezt és vele, és néha az is eszembe jut nem szeret eléggé,velem van a baj.. de mondta hogy nincs semmi ő is szeretne,de mi van ha csak azért mondja hogy hagyjam? nem szeretnék időt sem veszíteni,meg őt sem :(

2020. nov. 23. 12:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

9-esnek nagyon igaza van, különösen az utolsó bekezdésben:


"De a fő gond, hogy Te kérdező kapcsolatnak nevezel egy olyan valamit, amiben 1.5 év alatt nem jutottatok el odáig, hogy legalább teoretikusan beszéljetek róla, hogy mondjuk hol fogtok tartani 5-10 év múlva..."


Igen, a közös jövőről spontán kéne beszélgetni. Nem szabad, hogy ez kínos legyen bármelyik félnek is. Az már bajt jelent. Akkor ő legalábbis nem biztos az érzelmeiben.

2020. nov. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A kitérő válasz mindig rosszat jelent. Azt jelenti, hogy halvány lila fingja sincs róla mit akar, vagy "majd akarok házasodni, csak még nem biztos, hogy veled". Majd ha x évig nem találok jobbat, akkor esetleg megkérlek téged, addig meg elvagyunk így.

Számomra ez abszolút nem elfogadható.


Én a kapcsolat elején megmondtam a páromnak, hogy ha minden rendben lesz, harmonikus lesz a dolog, össze tudunk költözni és ott sem jön ki semmi buktató, akkor 1-1,5 év múlva eljegyzést szeretnék, rá egy évre esküvőt, aztán gyereket. Ő erre azt mondta, hogy ez szerinte is vállalható tempó.

Kicsivel több, mint egy év után meg is kérte a kezem.


Nekem bizony 1,5-2 év után már igen csak eszembe jutott volna, hogy hiteget és az időmet húzza, leültem volna vele egyértelműen beszélni, hogy döntse el mit akar. Mert én baromira nem érek rá egy olyan kapcsolatra, ahol a másik nem gondolja velem komolyan.

2020. nov. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Azert eleg jol lejon az itteni valaszokbol, hogy a nok sosem szeretnek szivbol, csak erdekbol:

- Nem pazarlom az idomet.

- Legyen meg a kocsi, lakasm gyerek, szentharomsag.

- Jovokep.


Es a tobbi hulyesegrol nem is beszelve...

2020. nov. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: ki a f.ról beszélsz?

Attol,,hogy az ember nem akarja a késő húszas, kora harmincas éveit olyan emberre pazarolni, aki annyira nem szeret, hogy elköteleződjön mellettem, attól miért ne lehetne őszintén szeretni? Igen is teljesen őszintén szeretem a párom, ezért akarok vele összeházasodni. Ha valaki nem ezt akarja, mi a fenének legyek vele? Azért, hogy ha majd 35 leszek kidobjon? A nőknek létezik olyan, hogy biológiai óra. Oké, hogy te 50 évesen is tudsz kölyköt gyártani, de mi nem. És ha olyara pazarolok éveket, aki átver, akkor nekem a büdös életben nem lesz gyerekem, a férfi viszont simán keres egy huszonéves csajt, akinek csinál.


Ha valaki őszintén viszont szeret, legyen kedves kimutatni azzal, hogy komolyan vesz. És ennek része a házasság.

2020. nov. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

13: negyven éves férfi vagyok. Én sem megyek már bele olyan kapcsolatba, ahol a nő csak pazarolja az időmet, ahol még 10 évre karrier/iskola/stb tervei vannak, ami megelőzi a családalapítást, stb.



Nem csak a nők ilyenek, hanem mindenki, aki családot akar.


Nyilván fiatalabban én sem így gondoltam egy kapcsolatra, de mostmár tudom, hogyha családot akarok, akkor egyészt nem pazarolhatom az időmet olyan kapcsolatokra, hogy "elvagyunk, szórakozunk, utazgatunk, dugunk, de amúgy semmi komoly", vagy olyan nőre, akinek jó velem lenni, de azért nem velem képzeli el a jövőt.


Ez persze nem jelenti, hogy görcsösen az összes csajnak megkérem a második randin a kezét, de például volt régen egy barátnőm, akiről pontosan tudtam, hogy sosem venném feleségül, ettől még együtt voltunk 1.5 évet, mamár ilyen kapcsolatba nem mennék bele.


Miért baj, ha a csajok is így gondolkoznak?

2020. nov. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 éves vagyok, 3 éve a barátommal vagyok, ebből 2-őt már együtt laktunk kettesben.

Mi teljesen nyíltan beszéltünk erről, szerintünk kb 2 év után aktuális a lánykérés, ha 20on évesen találkoznak.

De mi 17 évesen találkoztunk, nyilván nem házasodunk 19 évesen, mind a ketten úgy gondoljuk hogy 23-24 éves korig minimum kell várni, ha addigra megtaláljuk a megfelelőt, akkor az tökéletes időzítés.

Azt is megbeszéltük hogy nem szeretnénk a 20as éveink elején gyereket, jó kettesben, de 27-28 körül elkezdünk próbálkozni, de ha becsúszik arra sem mondunk nemet.

Nincs semmi napra pontosan rögzítve, de tiszta a lap, tudjuk hogy állunk, és meg fiatalok vagyunk, de fontos tudni mibe/kire szánja az éveit az ember, mégis mire számíthat.

Ennél sokkal nagyobb és kellemetlenebb dolgokat is megbeszéltünk már, sajnos ha nem kommunikál veled, az rossz jel.

2020. nov. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!