Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogy tudnátok feldolgozni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnátok feldolgozni, hogy a párotok és a saját fizetésetek között durván ötszörös különbség van?

Figyelt kérdés
Nem a pénze miatt vagyok vele, kezdetben egyáltalán nem beszéltünk az anyagiakról, ő meg egyáltalán nem az a típus, aki felvágna ilyesmivel.
2021. ápr. 21. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem csináltok belőle problémát, nem lesz az. Mi, mikor összejöttünk párommal, ő egyetemista volt, én dolgoztam. Még a lángost is én fizettem ki neki, mert elfogyott addigra az ösztöndíja :D Azóta a fizetésemnek a háromszorosát keresi, és munkahelyén elég erősen javasolnak neki egy pozíciót, amivel egy milla felett fog keresni (2-3 éven belül). Én se a pénzéért vagyok vele (nem is volt, amikor összejöttünk, és a diplomájával sem volt kilátása ilyen összegre, csak szerencséje volt), ő is tudja. Másoknak meg semmi közük hozzá.
2021. ápr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk most jelen pillanatban túlzás nélkül ötszörös szorzó van a férjem és az én fizetésem (GYED-em) között. Amikor dolgoztam, akkor csak kb 2,5x-es volt a különbség, de azért az sem elhanyagolható. Minthogy az elmúlt évben nőtt a bevétele már, és én nem tudom, mennyit fogok pontosan kapni, mikor visszamegyek dolgozni (részmunkaidőben), ezért nem lepne meg, ha a különbség továbbra is olyan 3-4x-es lenne.


Nem igazán érzek ezzel problémát, vagy legalábbis nem tudom, mit kell ezen feldolgozni. A kapcsolatunk nem erre alapul, az életünket közösen építgetjük, közösen tologatjuk a szekeret előre. Más-más területét fedjük le a dolognak, de a cél közös, összedolgozunk. Őszintén szólva egyikünket sem érdekli a másik bevétele, a lényeg, hogy van.

2021. ápr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Tisztelem a fenti válaszolókat, nekem nem megy ilyen lazán.

Nem tudnám magamat egyenrangúnak érezni anyagilag, (nem is lennék az) és ezt próbálnám kompenzálni (szex, házimunka, stb) amitől meg frusztrált leszek, és a kapcsolat szépen behalna egy idő után.

Megtörtént korábban, (én csóró egyetemista voltam, a barátom meg elég jól keresett) tudom miről beszélek. Soha többet ilyet. Ha valaha is lesz még egy komoly kapcsolatom, csak olyannal, aki velem egy szintén keres, maximum 20-35% különbség férne bele.

2021. ápr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem foglalkoznék vele. És a #3-al ellentétben nem is próbálnék "kompenzálni". Miért lenne házi cseléd vagy szexbaba valaki, csak mert más valaki többet keres?
2021. ápr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én átlagosan keresek, barátom keres nagyon jól. Pont ilyen kompenzálós típus vagyok, mint amit a #3-as leírt, pedig mindig mondja, hogy semmi szükség rá, hogy mondjuk minden este csináljak neki vacsorát, kitakarítsam az ő albérletét is stb.
2021. ápr. 21. 21:44
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Tőlem meg pont ezt varja a párom.

Eg es föld a fizunk ezert le akar cselednek degradálni.

En meg sztrájkolok.

Nem tudom ebbol mi lesz..

2021. ápr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

*De en nem fogok a majdani kozos otthonunkban fogadott fizetett ugraltatott takarito meg konyhaaszony lenni, az is biztos.

Ha eljutunk addig egyaltalan igy.


Nekem hatalmas tartasom van ilyenekben ha ki akarnak hasznalni. Reflexbol dacolok.

2021. ápr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%

“De en nem fogok a majdani kozos otthonunkban fogadott fizetett ugraltatott takarito meg konyhaaszony lenni, az is biztos.”



De ennek meg a fizetes kulonbsegnek sincs koze. Sok olyan no van, akinek nincs onbecsulese, es ugyanannyit keres a parja, megis “rabszolga” otthon, mindent o csinal, mert hat ugye a ferfi nem mos, nem takarit, nem mosogat, nem vasal, ha’ milyen ma’ az?! B•zi aki ilyet csinal stb.

2021. ápr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
Ez a hierarchia már csak egy.vállalassal is kialakul. Mikor a nő "tehetetlenebb" lesz, vagy függő helyzetbe kerul
2021. ápr. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez férfifüggő is. Bizonyára nekem is lettek volna olyan exeim, akikkel ha ilyen szituációba kerülök, akkor marhára rosszul éreztem volna magam benne, de elsősorban azért, mert ők a pénzre mint hatalmi eszközre és nem mint egy olyan dologra gondoltak, amivel az életünket (a közöset!) jobbá és kényelmesebbé tudjuk tenni. A férjem nem ilyen, a férjem megbecsüli a munkám, akkor is ha az irodában ülök napi 8-9 órát és akkor is, amikor a lányunkkal vagyok itthon. Nem csak mondja, de érezteti is, hogy nem baj, ha szalad a lakás, inkább beáll ő is takarítani egy zokszó nélkül és utána ugyanúgy bújik, nincs "retorzió". A gyerekkel is rengeteget foglalkozik, segít nekem, hogy tudjak pihenni, bevállal dolgokat. Annak ellenére, hogy ugye sokszorosa a bevétele az enyémnek. De minthogy ő ebben nem hatalmi pozicionálást lát, nem egy hierarchiát, ahogy a #9 írta, ezért ez számára (és így számomra is) csak egy tény, egy szám. Ő mást dolgozik, amit történetesen jobban honorálnak a munkáltatók/ügyfelek. Attól még az én munkám nem ér kevesebbet, hogy emiatt kárpótoljam extra dolgokkal (szex akkor is, ha nem akarom, a házimunka 100%-a, stb). Társak között az, hogy ki mennyit keres, lényegtelen, mert ugyanabba a zsákba megy, ahonnan azokat a dolgokat fedezzük, amiket igazából mindketten élvezünk így vagy úgy.


#2 voltam.

2021. ápr. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!