Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Van itt olyan, aki nem magyarr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki nem magyarral (nem magyar állampolgár, nem vallja magát annak, nem beszéli a nyelvet etc.) jött össze? Mesélnétek kérlek arról, hogy hogyan volt ez és hogy mi alakult ki végülis? :D

Figyelt kérdés
Például milyen nemzetiségű, milyen nyelven beszélgettek, akad-e több nyelvi problémátok mintha az anyanyelvetek azonos lenne, nem akadályozta-e a kapcsolat elmélyülését esetleg valamiféle (kulturális stb.) különbség...? Na és persze hol ismerkedtetek meg? :D

2021. szept. 2. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Svájci a férjem, német anyanyelvű. Magyarul nemigen beszél. Nyelvi problémánk nem volt, bár amikor megismerkedtünk egy nemzetközi rendezvényen, angolul kezdtük a társalgást. Már a kapcsolatunk alatt tanultam németül. A kapcsolat elmélyülését ez nem akadályozta, neki és nekem is megvolt a megfelelő szókincsem - először angolul, majd németül - ahhoz hogy kifejezzük az érzelmeinket és hatékonyan tudjunk kommunikálni. Kulturális különbségek nem voltak, inkább abból adódtak különbségek hogy milyen háttérrel rendelkezünk. Ő pl vezeti az összes kiadását, konkrétan a blokkokat is szkenneli. Én nem láttam példát erre a családban, a blokkokat elhajítottam, a kiadásaimat pedig nem vezettem pontról pontra. Szóval ilyen adminisztratív apróságokban térünk el.
2021. szept. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jah, összejöttem, de utána hazajöttem nyaralásból 😂 Egyébként elég sok "vegyes" kapcsolat van, az angol ugyebár közös világnyelv. A legtöbb ilyen kapcsolat munkahelyen szövődik, bár van az ismerősi körömben olyan story ahol bár hazajött nyaralásból, de a kapcsolat megmaradt és "továbbfejlődött".
2021. szept. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Orosz exem van hát online egy fórumon találkoztam vele angolul beszélgettünk, de idővel én elkezdtem oroszul szavakat mondani ő meg magyarul, de sok problémánk beszélgetéssel nem volt. 9 hónap után találkoztam vele Moszkvában és nagyon jó volt a családjával is találkoztam. Végül szétmentünk egy pár ok miatt, de a legnagyobb az volt hogy mások a terveink, de még most is barátok vagyunk
2021. szept. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem amerikai sráccal van tapasztalatom, egy közös ismerősünknek köszönhetően találkoztunk (élőben). A nyelvvel nem volt probléma, angolul beszéltünk, amit én már akkor is anyanyelvi szinten beszéltem, tehát mindennel kapcsolatban ki tudtam fejezni magam, nem kellett megfeszülve tanulni, stb.

Mondjuk az kicsit nehéz dolog nekem egy más anyanyelvű partnerben, hogy pl. nem tudok átküldeni neki egy magyar mémet, számomra fontos zenét fordítás nélkül, nem tudunk leülni együtt a TV elé megnézni valamilyen nem feliratozott magyar tartalmat, nem érti a gyerekkorom népszerű szállóigéit, ugyanaz a szóvicc nem jön át ugyanúgy, de lehet, ez másnak nem baj.


Idővel nem ő lett az igazi, én sokkal többet tettem a kapcsolatba, mint ő, és ő nem volt annyira nyitott rám, mint én azt szerettem volna, de ez nem azért van, mert amerikai, hanem mert félt az elköteleződéstől...

2021. szept. 3. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt férjem ír, de Izraelben ismerkedtünk össze. Angolul beszéltünk, beszélünk egymással, a gyerek kétnyelvű. Nem volt sosem gond számomra angolul kommunikálni, ő nehezen tanult meg egy kicsit magyarul amikor itt élt, csak alap dolgokat. De nem is volt rá igazán sosem szüksége.
2021. szept. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nekem a többség külföldi volt a (komoly vagy futó kalandos/csak rövid ideig randizós) pasijaim közül, főleg egyetem alatt.

Itt tanult mindegyik, mindegyikkel angolul beszéltem, volt, akivel kevertem némettel, volt, akivel kevertem a svéddel.


Volt svéd, amerikai, tajvani, szudáni, nigériai, indiai, izraeli, perzsa, mittudomén még, egyetem alatt sokat randiztam.


Izraeliek általános patriotizmusa hosszú távon nem jött be, pár hétnél tovább nem bírtam elviselni őket (2 ilyennel randiztam), legidegesítőbb kulturálisan a nigériai volt, de amúgy az arab pasik se egyszerűek felfogásukat tekintve, bár alapvetően bejönnek, mert férfiasak, gondoskodók, fekete hajúak, jóképűek és tenyerükön hordozzák a nőket, ha szeretik őt.

Leginkább hasonló talán az amerikai-tajvani pasimmal volt a gondolkodásunk/értékrendünk, az egy nagyon szuper csávó volt, csak hazaköltözött egyetem után.

2021. szept. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!