Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Félek az erasmustól? van párom

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félek az erasmustól? van párom

Figyelt kérdés

Minden álmom volt már egyetem előtt az erasmus, és egy olyan helyre pályázok, ami nagyon nívós nagyon jó egyetem. Tehát nem a buli az első

Egy "baj van" Párkapcsolatom van több mint egy éve. Ő tud a terveimről, támogat, sose mondta hogy ne menjek. Ugyanakkor ismerem őt, nem az a fajta mint én aki akármikor rászáll a repülőre, de persze mondta hogy ha megtudja oldani jönne. Messenger nem az erősségünk, élőben beszélünk nagyon jókat, meg telón. Meg ha ennyin múlik, én is hazaugrok, csak hogy lássam


Pár évvel ezelőtt a kapcsolatom előtt volt egy tinikori szerelmem, aki szintén erasmusra kiment, itt hagyott engem, megismerkedett mással, és azért van bennem a félelem, hogy ez megismétlődik. Bár, ez nem az erasmus hibája volt, hanem mert nem szeretett. Csak épp nagyon nehéz ettől elrugaszkodnom, félek ha elmegyek, a táv szétszed minket, pedig nagyon szeretjük egymást a jelenlegi párommal. Csak mégis, félek az egésztől, mert az akkori énemben ez nagy sebet okozott.


Nem akarok lemondani az álmomról, eleve szeptemberben mennék, decemberre jönnék is haza. Párom akkor kezdené az egyetemet, tehát neki minden új lenne.



2022. jan. 12. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Saját tapasztalatból, ha hűséges típusok vagytok, a 4 hónap semmi. Ami inkább kérdés, hogy mennyire változtat titeket meg ez az időszak: a külföld és az egyetemkezdés is olyan tapasztalat, ami változtat az emberen, és ha nem együtt élitek meg, az nehezebbé teheti a hazajöveteled utáni időszakot.
2022. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha 4 hónap különlétet nem bír ki a kapcsolatotok, akkor szerinted egy komolyabb krízist (ami az életben garantált) hogy bírna már ki? Ez egy jó próbatétel, ha ennyit nem bírtok ki, akkor semmi értelme az egésznek.
2022. jan. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem igazán támogatom a távkapcsolatokat (3 éve abban élek, nem véletlen, szenvedés :D), de 4 hónap az simán kibírható, mi majdnem ennyi ideig egyáltalán nem tudtunk találkozni egyszer, és nem volt kellemes, de nem ment tönkre a kapcsolat tőle. Emiatt hülyeség egy ilyen lehetőséget kihagynod.
2022. jan. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez simán átvészelhető... Meg értsen meg, támogasson benne, ez a te álmod. Lehet később bánnád, ha nem mennél ki. Plusz mi van, ha mondjuk rövid időn belül szét is mennétek (nem akarok negatív lenni, csak felvázolom, hogy mi történhet még.) te meg elszalasztanád ezt a lehetőséget. Ez egy akkora élmény, amit kár lenne kihagyni.
2022. jan. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam Erasmuson, és voltam távkapcsolatban is. Leírnám a tapasztalataimat:


Az első az, hogy 3-4 hónap távol egymástól nem kellemes, de teljesen vállalható. Ami nagyon jó, hogy van egy végdátuma az egész távkapcsolatnak, vissza tudtok számolni, és félúton őszi/tavaszi szünetben meg tudjátok látogatni egymást, tehát az is elég kiszámítható. Menet közben meg videobeszélgethettek, filmezhettek együtt neten keresztül, játszhattok, küldhettek egymásnak leveleket/szuveníreket, ami nyilván nem ugyanaz, de sokat segít.


Amikor eramusos voltam, nem voltam kapcsolatban, de sok kolistársam igen, és azt láttam, hogy általánosságban megoldották. Általában az őszi szünetben jöttek ki a párjaik, voltak, akik közösen elvonultak egy másik várost megnézni, amikor lehetőségük adódott rá, menet közben pedig tartották egymással a kapcsolatot, és az Erasmus alatt - vagy miatt - egyikőjük kapcsolatának sem lett vége. Ennek 4 és fél éve, vannak olyan kapcsolatok, amikből házasság lett, és vannak, akik később szétmentek -ezzel azt akarom üzenni, hogy ha a kapcsolatod működőképes, egy Erasmus nem fogja szétszakítani, és nem érdemes kihagyni ezt a lehetőséget, ha esetleg úgy alakulna, hogy szétmentek a pároddal.

2022. jan. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Képzeljétek,a kérdés kiírása után két héttel szétmentünk. Az erasmusomra szingliként megyek, ősszel! Örülök hogy így alakult. Valójában nem becsült, nem szeretett és időben derült ki
2022. jún. 3. 23:45
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
No, hajrá! Érezd jól magad, és remélem, találsz valakit, aki megbecsül! 5-ös voltam.
2022. jún. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!