Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért ilyen nehéz egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen nehéz egy ilyen kapcsolatot találni (többi lent)?

Figyelt kérdés

Barátnőm lassan 2 éve házas. Kb. Az első hónap után biztosak voltak benne, hogy egymasnak vannak teremtve, egy közös hobbi hozta őket össze. Mindennel úgy voltak, hogy majd eljön az ideje, mert tudják, hogy együtt akarnak lenni. 1,5 év után költöztek össze, mert BSC vége előtt barátnőm nem akart, nem volt stabil állása. Aztán utána az MSC-t már munka mellett csinálta, összeköltözhettek. 1 évvel ezután meg is volt a lánykérés, rá 1 évre házasság. Azt mondta előbb is lehetett volna, de ideje nem volt megszervezni. Egyszerűen minden teljesen természetes volt, tudták, hogy a házasságkötés számukra egy család felé kötelező formális dolog, semmilyen változást nem hozott az életükbe, egyszerűen tudták, hogy mindenhogy egymáséi, de szép hogy azt mondják, házasok. És tényleg totál harmonikus a kapcsolatuk. Soha semmilyen szürke felhő nem volt benne.


Egy másik barátnőm sok vacak próbálkozás után 2 hónap után összecuccolt az aktuális barátjával, azt mondja ez most tényleg az aminek lennie kell.


Megjegyzem mindkét esetben a férfi 6-7 évvel idősebb, tehát ők már az elejétől úgy vágtak bele, hogy vagy egy "minden ővele lesz" kapcsolatot akarnak, vagy semmit.


Én annyira el vagyok keseredve. A kapcsolatom egyàltalán nem arról szól, amit én szeretnék, párom sem tudja, mit akarok, mert egyszerűen nem érzem azt amit kell. Ő annyira jól elvan ezzel az egésszel, de megszakad a szìvem, mert szakítani akarok, ugyanis én is azt akarom érezni és tudni a másiktól, 0 kétellyel, csak bizalmat, nyugalmat, türelmet és minden jót érezve, amit a két barátnőm is átél.


Egyszerűen hiányzom ebből az egészből, mintha semmi se szólna rólam, és abszolút nem is hasonlít semmilyen általam elképzelt ideális képhez, ami köztünk van.


Lejjebb adtam amúgy az elvàrásaimból, hogy végre legyen egy kapcsolatom, mert olyan sose nézett rám, akire én vágytam volna.

De rájöttem, hogy nem lehet, mert hiába tetszik nagyon külsőre és hiába jó vele a szex, kénytelen vagyok beismerni, hogy a többi dolog az nem üti meg a szintet vele.


Semmi másra nem tudok következtetni, csak arra, hogy éretlen, független, nem tesz bele annyit, mert nem akar elköteleződni, említeni se akar semmi ilyet, de látom rajta, hogy minden poénkodásunk meg szex után elhiszi, hogy ez jó.


Tegnap is kiakasztott az igenytelenségével, átjött este 11-kor meg kellett kerjem, hogy fürödjön meg, mert érzem, hogy nagyon megizzadt. Én megértem ha ezen megsértődött, de hogy lehet ìgy lefeküdni és másnap elmenni dolgozni. És ez csak 1 példa volt...



ápr. 26. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
ne irigykedj a saját barátnőidre, ocsmány viselkedés
ápr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Azért nehéz mert az életben semmi sincs ingyen és, hogy értékelni tudd amit elérsz, ez esetben egy jól működő kapcsolatot.



Egyébként nem tudom miről beszélsz, mert a barátnőid kapcsolatai bármikor végetérhetnek, lehetnek boldogtalanok benne.


Beléjük veszel mintát, reménykedsz fölöslegesen holott mindkettő félnek anyait-apait bele kell tennie a kapcsolatba és néha még az is kevés!


Te igénytelen vagy ha lejjebb adtad és soha nem lesz normális kapcsolatban valószínűleg részed mert igénytelen és álmodozó vagy.

ápr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
(Belőlük* véget érhetnek)
ápr. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
ne állj össze csövesekkel
ápr. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%
Neked nem fog összejönni soha!
ápr. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"De rájöttem, hogy nem lehet, mert hiába tetszik nagyon külsőre és hiába jó vele a szex, kénytelen vagyok beismerni, hogy a többi dolog az nem üti meg a szintet vele."

Akkor miért vagy vele?


Tisztázzunk valamit: te kívülállóként soha nem fogsz belelátni mások életébe és ha jót akarsz magadnak, nem hasonlítgatod a saját életed az övékhez, más családból jössz, más hatások értek, stb. Ha romantikus ideálokat kergetsz, nagyon sokat fogsz csalódni, mert az élet nehézségeit és a konfliktusokat nehezen fogod tudni kezelni.

Szerintem elsősorban önismeretre lenne szükséged, hogy belásd mik az értékeid, hol vannak a határaid, mit tudsz miért feláldozni és utána ismerkedni olyannal, akit szeretni és TISZTELNI is tudsz, mert az is elég fontos ám egy kapcsolatban.

ápr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igazatok van, jártam eleget terápiába, tudom, hogy van baj a toronyban. De van egy csomó értékes tulajdonságom is. Egyszerűen tudni akartam volna, hogy ezek miatt is velem van-e, vagy csak a testem miatt, de nem kaptam választ, azt mondta ő férfi és ilyenekre nem tud válaszolni. :/ Nem gondolkodik ilyeneken.


Az nem álmodozás, hogy barcsak egy picit biztos es romantikus lenne a pasi, és ki tudná mondani, amit a barátnőim tapasztaltak, hogy igenis lát velem potenciált, jövőt, stb. Semmi ilyet nem kaptam. A szüleinek se mutatott be.


Nem csöves, csak ahogy haladunk előre az időben egyre igénytelenebbnek es nemtörődömöbbnek tűnik. Es pont ez a baj, en hiába szervezkedek, ő egy igazi randit se szervezett egész évben. :/ Miért olyan nagy baj, ha picit romantikusabb alkat vagyok az átlagnál?


A barátnőimet jó példának látom, miért baj, ha látok egy jó példát, amire irigykedem, mert szeretnék fejlődni es képesnek lenni ilyen párkapcsolatot találni? Nem tudod elhelyezni magad a világban, ha nem látod más életéd, nem látod magad más tükrén át. Ezt a pszichológusommal is megbeszéltem, hogy nem kell mashoz mérni magunkat, de máshogy nem tudjuk értékelni azt sem, amiben meg jobbak vagyunk másoknál. Az élet egy társas játék, én nem fogom rosszul erezni magam amiatt, mert olyasmire vágyom, ami másoknál működik és tetszik, amit látok.

ápr. 26. 17:03
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

1. olyannal vagy együtt akibe csak beletörődtél, hogy nincs jobb....baromira szeretheted ja....soha nem is leszel vele boldog.


2. ha neked fontos a házasság, ezt nem árt kapcsolat elején tisztázni mert nem mindenki létszükséglet a házasság egy hosszú élethez a társával.


3. kapcsolat elején azt is tisztáznod kell, hova mikor kb mennyi idő után vágysz összeköltözésre, mik a terveid....gyerekek? lakás, ház?


Egy biztos, nem a megfelelő emberrel vagy együtt, ezaz alap probléma.

ápr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts és ismerkedj! Ennyit kéne tenned.
ápr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

6 az utolsó bekezdésed a legjobb, én sokkal többet szeretnék áldozni, adni egy kapcsolatba, de azt érzem, neki semmi és semmim nem kell, mert mindent meg tud oldani nelkülem, teljesen független. Én pl: olyan dolgoknak örülnék, ha felajánlana egy autós kivitelt egy nagybevásárlásra. Egyszer kértem, akkor megtette, de utána azt mondta gyűlöl vásárolni, szóval nem kérhetem meg ilyesmire, pedig óriási segítség lenne. Haza szokott vinni munkából, meg fizet ha együtt eszünk, de nekem ezek a dolgok pont nem kellenek, ezektől nem érzem magam szeretve.


De en semmit se tudok neki felajánlani. Főzni se kell neki, meg nem is nagyon eszi, amiket én főzöm. :/


Én mély beszélgetésektől érzem magam szeretve és az együtt töltött időtől. Hát, tőle valahogy egyiket sem látom, nincs rá igénye. 3 utcára lakik, így mintha termeszetes lenne neki, hogy nem kell se egésznapos, se egész hétvégés program velem.


Én viszont nem tudom átkeretezni magamban ezt,szerintem ezek nélkül nem lehet működtetni egy kapcsolatot, hát hogyan vessek fel egyáltalán egy összeköltözést, ha 2 teljes nap se működik velem, mert ragaszkodik a hétvégi rutinjaihoz.


Szánalmas vagy sem, de en annyit akarok beletenni meg visszakapni, hogy azt érezzem, lehet a pàrkapcsolat az első az eletben meg a közös jövő. Aztán persze, idővel elmúlik a nagy elán meg a lelkesedés, ezt nevezik szimbiózisnak, ami 2 ev után elmúlik, de itt létre se jött, mert full független.


És igen, tisztelnem kéne azert, amit ad. De az nem tisztelet, hogy azt làtom, túl sok minden hiányzik nekem. Ez így igaz.

ápr. 26. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!