Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan magyarázzam el másoknak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan magyarázzam el másoknak hogy aromantikus vagyok?

Figyelt kérdés

Általában mikor elmondom másoknak hogy aromantikus vagyok, azaz hogy nincs igényem romantikus párkapcsolatra, akkor általában háromféleképpen szoktak reagálni:

a) tehát én egy ribacn vagyok és mindenkivel csak szexelni akarok

b) nincsen bennem semmilyen emberi érzelem és kötődés, és egyedül fogom leélni az életem, bármilyen emberi társaság nélkül (ebbe beleértve a barátságokat is, nem tudom elképzelni hogy hogyan következtetnek az emberek gondolatban erre)

c) én hazudok/tévedek hogy nincs erre igényem, és egy meg nem nevezett időn belül (valamiért erre hogy pontosan mikor nem hajlandóak válaszolni) lesz nekem párom és boldogan élünk míg meg nem halunk


Ezen egy fokkal nehezít az, hogy homoszexuális vagyok, így egyes embereknek az jöhet le hogy "tehát az összes meleg ilyen", ami persze nem igaz.


Viszont ha még más melegekkel is beszélek, ott is gyakran előjön a fenti három típus, és sokszor nehézséget okoz elmagyarázni azt a másiknak, hogy szívesen vagyok a társaságában, szívesen szervezek vele közös programot és űzök vele hobbikat, illetve igen, szívesen szexelek is vele, de nincs igényem arra hogy akkor én most járjak vele és egy romantikus párkapcsolatban legyek vele (illetve ugyanígy bárki mással). Sokak számára az is teljesen elképzelhetetlen, hogy én ezeket a dolgokat több emberrel teszem párhuzamosan, mert számukra elképzelhetetlen hogy két ember programot szervezzen egymással és egyebek, anélkül hogy járnának egymással.


Hogyan magyarázzam el másoknak, hogy nekem is vannak érzelmeim, vannak barátaim, kötődök másokhoz, szoktam szexelni is emberekkel, csak éppen nem szeretnék és nem tudok másokkal romantikus párkapcsolatban lenni?


(U.I.:Komolyan gyakorikérdések, a ribacn-t (cn fordítva) fel kellett fognia a szűrőnek? Mi értelme van ennek?...)



2022. nov. 29. 07:42
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
78%
Nem fogják megérteni. Én a demiszexualitást próbáltam folyamat elmagyarázni, de aki máshogy működik, annak nem hisznek.
2022. nov. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
98%

Én ráhagynám a többiekre amit gondolnak.

Az adott személynek megmondanám, hogy csak, mint barát érdekel és nem mennék bele mélyebben.

A lényeg úgyis ennyi, ezt meg mindenki felfogja. Ha meg nem és jön a ribncozás, akkor azt is rá kell hagyni. Nem mindegy neked, mit gondol? Ha valóban jóban vagytok, akkor úgyse jön ezzel, ha meg nem, akkor nyaljon sót.

Ahogy fura szavakat ragaszt valaki magára, legyen az incel, demiszexuális, aromantikus stb. szerintem az egész valahogy végletessé válik, szélsőségessé, amibe valaki úgyis beleköt. Mert onnantól valamilyen módon viszonyul a témához. Ha meg csak annyit mondasz, hogy az illetővel nem akarsz összejönni, azt jobban megértik, mert ilyen mindenkinek van. Ahogy szerintem azt is, ha annyit mondasz, ha valaki konkrétan rákérdez, hogy miért nincs párod, hogy most nem vágysz kapcsolatra, teljesnek érzed magad egyedül is, vagy, hogy annyira senki nem fogott még meg, hogy szerelmes legyél. Ez a megfogalmazás a többséget kielégíti, mert a most, a még és hasonló kijelentések nem zárják ki, hogy majd egyszer. Ami megint csak emészthetőbb. És mindeközben még csak nem is hazudtál. Elvégre valóban nem lettél szerelmes és valóban teljesnek érzed magad most (és mindörökké, de ez részlet kérdés) szingliként.

2022. nov. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
23%
Ezek nem fura szavak. És ha te elmondhatod magadról, hogy hetero vagy, és végletesen csak az ellenkező nem izgat, más miért nem teheti meg?
2022. nov. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
84%

3, szerintem én nem kötöttem bele senkibe. Használj a fura szó helyett ami tetszik. Tőlem helyettesítheted a kevésbé ismert, frissen felkapott, magyarázatra szoruló, vagy egyéb kifejezésekkel, ami nem bántó a számodra. A fura is csak egy töltet nélküli szó, aztán mégis zavar. Mások más szavakkal vannak így. Tőlem mindenki abba a skatulyába teszi magát, ahova akarja, csak azt írtam le, hogy lehet azt kivédeni, ami a kérdezőt zavarja. Vagy legalábbis ritkitani az ilyen nem kívánt reakciókat.

Mellesleg nem vagyok bebetonozott hetero sem, hogy ez honnan jött neked a fura szóra, mint evidencia. Ellenben a hetero és az aromantikus szavak között nagy különbség, ha már felhoztad, hogy az előbbi közismert, utóbbi csak mostanában tör utat, tehát (sok ember számára, aki még nem, vagy csak ritkán találkozott vele) fura. Ami új, vagy fura (a kettő gyakran együtt jár), az ellen meg a többség élből harcol. Csupán ennyit írtam feljebb is.

2022. nov. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
77%

Mindig azt mérlegeld először, hogy kihez szólsz.

Egyes társadalmi rétegek más-más magyarázatot értenek meg, erről szól pl. a fideszes média. Az egyszerű, tanulatlan, alacsony intelligenciájú embereknek hiába magyarázol összefüggéseket, egyszerűen nem értik meg, nem is akarják megérteni. Nos nekik egyszerűen kell beszélni, ők vannak sajnos többségben. De ha nem politikus vagy, akkor a saját közeged felfogóképességének megfelelően kell kommunikálnod, vagyis előzetesen fel kell mérned azt az embert, akihez beszélsz.

2022. nov. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
74%

Nekem a kérdésed azt sugallja, mintha úton-útfélen ezt híresztelnéd, de senki sem hinne neked / értene téged teljesen. Miért tennél ilyet? Ha rendben vagy magaddal, nem kell mindenkinek kényszeresen mondani, hogy te milyen vagy, elég a közeli személyeknek. Akik ismernek és szeretnek, azok úgy is hinni fognak neked, mások meg egyáltalán nem számítanak.

(Egyik legjobb barátom meleg és demiszexuális, de nem ezt mondja kézfogásnál, mert tudja, hogy nem ez az, ami meghatározza őt. Ahogy, kedves #3, én sem azzal indítok, hogy "XY vagyok, HETEROSZEXUÁLIS NŐ", mert ki a fszt érdekel?)

2022. nov. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
96%

Nem igazán értem, miért kéne bárkinek is magyarázni. Szerinted érdekel ez valakit?

Én a gyakoriról tudtam meg, hogy állítólag demiszexuális, vagy mi vagyok.(Hetero nő.) Hát, nem tudom, de "az én időmben" ezek szerint a nők 90%-a az volt. Nem hiszem, hogy magyarázkodnom kéne, hogy nem kefélek össze-vissza. Egyedül a páromra tartozik, akivel meg szexelek, így fel se merül a téma. Ha te csak dugni akarsz, minden érintettnek megmondod, mert úgy korrekt, legyen az férfi, nő, vagy kutya. Ha elfogadja, dugtok, ha nem, nem. Nem kell ezt túlbonyolítani.

2022. nov. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
54%
Ennél mélyebb ez a dolog. Gyakorlatilag ez nem csak ferfi es noi kapcsolatra van kihatassal ha nem ugy egeszeben mindenre, hianyzik beloled az erzelem es az empatia tobbnyire .
2022. nov. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

#7 11:41

"Szerinted érdekel ez valakit?"

Igen, például érdekli azokat akik fel akarnak szedni, azokat akik össze akarnak boronálni másokkal, párkapcsolati tanácsokkal akarnak ellátni, vagy csak érdeklődnek afelől hogy ugyan miért nincs már pasim, meg hasonlók.


Persze, nyilván lehet az is hogy csak szimplán nem mondom el a teljes igazságot, de az meg odajutott hogy akkor adott ember meg várakozik (fölöslegesen), hogy mikor szerelmesedek hirtelen belé, vagy hogy akkor szólt az xy haverjának hogy szingli vagyok, nyugodtan hajtson rám, meg egyéb ilyen esetek. Akkor már jobb mindenkinek ha csak szimplán elmondom hogy én ilyen és olyan programokban szívesen benne vagyok, de egy párkapcsolatban nem.


#6 10:56

"mintha úton-útfélen ezt híresztelnéd"

"nem kell mindenkinek kényszeresen mondani"

Uhm,nem. Ők kérdezik tőlem.

(Nem tudom miért jön elő minden "hogyan mondjam el?" típusú kérdésnél az hogy "minek mondod el kényszeresen mindenkinek aki csak veled szembe jön"...)


#2 09:30

"Ha meg nem és jön a ribncozás, akkor azt is rá kell hagyni. Nem mindegy neked, mit gondol?"

Abban az esetben nem mindegy, ha utána megy, és terjeszti mindenkinek az ő kitalált képzeletét, ezzel elrettentve tőlem azokat az embereket is akikkel potenciálisan jól kijöttem volna. És ugyan az ilyen ember aki nem szán rá fél percet hogy végiggondolja hogy mit jelent amit az előbb hallott a másiktól, az majd pont azt fogja gondolni hogy inkább nem mond el rólam senkinek semmit, hagy ismerjenek meg engem én magamon keresztül, nem pedig olyannak mint amilyennek ő gondol? Ugyan. A tapasztalat mást mond. Például így "kaptam el" néhány nemibetegséget is, hogy beszélgetés közben felvetődött a téma, és én tudom hogy milyen gyakoribb nemibetegségek vannak és szoktam járni szűrésre. Nem sokkal később puff, hű, én nekem minden betegségem van. De hogy ki terjeszt rólam ilyesmit? Az rejtély és senki sem hajlandó elmondani nekem...


Tehát igen, fontos, és a "ráhagyni" legfeljebb akkor lenne működő dolog ha az életem hátralevő részére nem szeretném a szociális-gáncsolásokat elkerülni.


#8 12:12

"beloled az erzelem es az empatia tobbnyire"

Szuper, el is érkeztünk a b) variációhoz...

Valaki jöjjön és vádoljon meg már azzal is hogy én amúgy csak dugni akarok mindenkivel, meg hogy én amúgy szerelmes vagyok csak tagadom...

2022. nov. 29. 14:16
 10/39 anonim ***** válasza:
83%

Azért merül fel, mert én például imádom a függetlenségem és a szabadságom, ezért nagyon oda kell lennem valakiért, hogy eldobjam érte. Biztos erre is van valami szakszó(bélyeg), de nem tudom mi, és nem is érdekel. Így aztán életem 90%-át szingliként töltöttem. Egy kezemen meg tudom számolni, és bőven marad ujjam, hogy hányszor merült fel valakiben 40 év alatt, hogy összehozzon valakivel, amit egy Isten őrizzel lerendeztem. Nem tudom elképzelni, ha nekem sikerült megugrani a feladatot, akkor másnak hogy nem. Úgy látszik, belőlem kinézik, hogy felnőttként képes vagyok úgy élni az életem, ahogy nekem tetszik, nekik meg semmi közük hozzá. Nem kell ehhez kiselőadást tartanom nem létező defektekről. A miért nincs már pasidra is tökéletesen működik, az azért, mert NEM AKAROK válasz.

#7

2022. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!