Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan magyarázzam el másoknak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan magyarázzam el másoknak hogy aromantikus vagyok?

Figyelt kérdés

Általában mikor elmondom másoknak hogy aromantikus vagyok, azaz hogy nincs igényem romantikus párkapcsolatra, akkor általában háromféleképpen szoktak reagálni:

a) tehát én egy ribacn vagyok és mindenkivel csak szexelni akarok

b) nincsen bennem semmilyen emberi érzelem és kötődés, és egyedül fogom leélni az életem, bármilyen emberi társaság nélkül (ebbe beleértve a barátságokat is, nem tudom elképzelni hogy hogyan következtetnek az emberek gondolatban erre)

c) én hazudok/tévedek hogy nincs erre igényem, és egy meg nem nevezett időn belül (valamiért erre hogy pontosan mikor nem hajlandóak válaszolni) lesz nekem párom és boldogan élünk míg meg nem halunk


Ezen egy fokkal nehezít az, hogy homoszexuális vagyok, így egyes embereknek az jöhet le hogy "tehát az összes meleg ilyen", ami persze nem igaz.


Viszont ha még más melegekkel is beszélek, ott is gyakran előjön a fenti három típus, és sokszor nehézséget okoz elmagyarázni azt a másiknak, hogy szívesen vagyok a társaságában, szívesen szervezek vele közös programot és űzök vele hobbikat, illetve igen, szívesen szexelek is vele, de nincs igényem arra hogy akkor én most járjak vele és egy romantikus párkapcsolatban legyek vele (illetve ugyanígy bárki mással). Sokak számára az is teljesen elképzelhetetlen, hogy én ezeket a dolgokat több emberrel teszem párhuzamosan, mert számukra elképzelhetetlen hogy két ember programot szervezzen egymással és egyebek, anélkül hogy járnának egymással.


Hogyan magyarázzam el másoknak, hogy nekem is vannak érzelmeim, vannak barátaim, kötődök másokhoz, szoktam szexelni is emberekkel, csak éppen nem szeretnék és nem tudok másokkal romantikus párkapcsolatban lenni?


(U.I.:Komolyan gyakorikérdések, a ribacn-t (cn fordítva) fel kellett fognia a szűrőnek? Mi értelme van ennek?...)



2022. nov. 29. 07:42
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
47%
Elég roszul eshet az a férfinak ha virágot vesz neked meg kaját csinál te meg oda vágod hogy "hiába csinálod nem érzek semmit" .
2023. jan. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim válasza:
Én is aromantikus vagyok azon belül is egy kisebb kategória és én is hiába magyarázom bárkinek aki először érdeklődik felőle általában felesleges. Épp ezért kb 10 ismerősből 1 tudja.Nem könnyű elmagyarázni senkinek
2023. ápr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
Sehogy. Akit érint, majd észreveszi. Akinek jó, jó. Ha nem, nem. Akivel kölcsönösen megfeleltek egymásnak, az a te embered.
2023. jún. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy ne hülyíts senkit.
2023. jún. 8. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
50%
Nem kell elmagyarazni.. latszani f9gsz hogy fapofat vagsz vagy erzelem mentesen reagalsz a lelkizos dolgokra..
2023. jún. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Fizikailag tudsz csak ferfiakhoz kotodni..
2023. jún. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

#26 12:09


Ez csak szimplán nem igaz. Te is a fenti B kategóriába tartozol...

2023. jún. 26. 15:04
 28/39 anonim ***** válasza:
27. Akkot írd márd le mi az ami érzelmet vált ki belőled? Sírni tudsz ha elveszítesz egy közeli embert ?
2023. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim válasza:
Az aromantikusok szerelmet nem éreznek,általában queerplátói kapcsolatban élnek amiben mind két fél aromantikus, olyan mint egy nagyon közeli barátság. Tudnak sírni, vannak érzéseik is a szerelmet kivéve.
2023. jún. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
29. Komoly betegseg. Milyen gyerekkori trauma vezet ilyenhez?
2023. jún. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!