Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Egyetemi oktatóval kapcsolat?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetemi oktatóval kapcsolat? Jogos lenne a kérésem?

Figyelt kérdés

Ha a mostani vizsgaidőszakomat nem számítjuk, még három félévem van hátra (tanítani, vizsgáztatni nem fog már). Lassan egy éve van közöttünk ez a se veled, se nélküled kapcsolat, próbáltuk külön is, de mindig visszataláltunk egymáshoz. Őt is megviselte a különlét, engem is, emiatt úgy döntöttünk, hogy felesleges ez, mind a ketten akkor vagyunk boldogok, ha együtt vagyunk. Viszont mivel én hallgató vagyok, ő pedig docens... Felnőttek vagyunk, nincs tiltva a dolog, de tudom, hogy az itteniek többségének mi a véleménye a hozzám hasonló hallgatókról (nem csak az oktatói gárdában, hanem a hallgatók maguk között is megbeszélik az ilyen pletykákat). Nem szeretném kitenni ennek magam, nem akarom, hogy mindenki úgy gondoljon rám ismeretlenül is, hogy én vagyok XY, aki lefeküdt ZX-szel. De 1,5 év van hátra, ami sok idő ahhoz, hogy titkolózzunk... Budapest pedig azért nem egy akkora város, hogy előbb, vagy utóbb ne derüljön ki, főleg hogy elég felkapott helyekre is szeretünk együtt járni, már egymás barátait, családját is ismerjük. Tervben van, hogy a vizsgáim után összeköltözünk. Neki az egyetem mellett van más munkája is, cégei. Ugye a nagyobb bevétel azokból jön, meg a különböző befektetéseiből, neki az oktatás, előadások, tanulmányok igazából már a presztízs miatt fontosak.


Őt is zavarja ez, hogy nem lehetünk rendesen együtt bárhol. Emiatt mondtam neki, hogy esetleg eljöhetne az egyetemről. Így is rengeteg a munkája, nagyon sokat dolgozik és mondja folyamatosan, hogy mennyire fáradt, ha 40 órából állna egy nap, néha az is kevés lenne neki. Ő meg azt mondja, hogy váltsak én, jelentkezzek át másik egyetemre. Budapesten belül is van máshol az a szak, amin vagyok, de mondta, hogyha vidékre mennék levelezőre, hogy még véletlenül se legyek pletyka tárgya, akkor kapnék egy jobb autót, meg fizetné az ottalvásaimat hétvégente, ha úgy lennének óráim... De itt egy nagyon jó és összetartó csapat alakult ki az évfolyamon, már szinte a finishben vagyok, ismernek a tanárok, professzorok is, tudom, kinek mi a 'dilije', kiktől kell jegyzeteket kérni, melyik tanszéken mire kell figyelni. Nem akarom magam újra beledolgozni úgymond egy másik közösségbe. Ahhoz meg végképp semmi kedvem, hogy a hétvégéimet az autópályán töltsem azért, mert Pécsre, vagy Szegedre kell járkáljak egyetemre. Úgy kb. alig tudnánk együtt lenni, ráadásul hétvégente én néha a családomat is látogatom. Nekem a váltás sokkal több kényelmetlenséggel, kellemetlenséggel járna, mint neki.


Szerintetek kinek van igaza? Hogy jussunk közös nevezőre?



2022. dec. 14. 20:22
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
77%

Ha eddig kibirtatok akkor miért nem tartotok ki?

Ha meg tudtatok, hogy ez lesz minek vagytok egyáltalán együtt?

2022. dec. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
81%

Egyszerűen vállaljátok fel a kapcsolatotokat. Ha nem mutogatjátok feleslegesen, a magánéletetekben élitek azt, ami oda tartozik, és egy stabil, drámamentes kapcsolatot tartotok fent, mindenki meg fog békélni vele, és elülnek a pletykák, mert nem lesz benne semmi érdekes. Ahogy írtad, felnőtt emberek vagytok, ezt mások is tudják.

Ha meg tényleg rossz lesz a helyzet, hát ráértek akkor váltani.


A kérdésre válaszolva szerintem egyikőtöknek sincs igaza/mindkettőtöknek igaza van, egyikőtök részéről sem jogos kérés, amit szeretnétek, mellesleg szerintem tényleg tök felesleges. Költözzetek össze, akkor otthon is tudjátok élni a kapcsolatot, az egyetemen nem kell látszódnia semminek.

2022. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
70%

"Felnőttek vagyunk, nincs tiltva a dolog..."


rosszul tudod, mert nem a nagykorúság számít ebben az esetben, hanem a hatalmi dinamika, az alá- fölérendeltségi helyzet, tehát az egyetem etikai kódexe határozottan tiltja az ilyen jellegű viszonyokat, és a pasid úgy röpülhet onnan, mint a szar, ha kiderül.


"még három félévem van hátra (tanítani, vizsgáztatni nem fog már)"


kit mézel hülyének?!

ha docens, akkor államvizsgán tuti benn lesz a bizottságban, és van egy olyan gyanúm, h. konzulensnek is őt választod, de ha mégsem akkor is fennáll a hatalmi kapcsolat, a hatalommal való visszaélés, és nem az számít, tanít-e, hanem az, h. amíg te le nem diplomázol, annak az intézménynek jogilag az egyetemi polgára vagy, ő meg az egyetemi docens, tehát red flag!

2022. dec. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, kicsit csiszolj szerintem még a stílusodon. :)

Több hasonlóra volt már példa nem csak ezen a karon, egyetemen, hanem más intézményekben is. Senki nem repült sehonnan, pedig nem egynek házasság, család lett a vége.



Igazából nem tudtuk/gondoltuk az elején, hogy ennyire komolyra fog fordulni a kapcsolatunk, az érzelmek ekkora szerepet fognak benne kapni. Nem mondom, hogyha már az elején tudtam volna, hogy ez lesz, akkor ott az első rám köszönésnél elsétálok, de tény és való, hogy elég sok érzelmi hullámvasúton mentem/mentünk keresztül a titkolózás miatt.

2022. dec. 14. 20:52
 5/39 anonim ***** válasza:
75%

Borzasztó naiv vagy, kérdező! Azt hiszed a jól menő egyetemi állását feladja érted, hogy érsz te annyit?

Az is "hatalmas ötlet" volt, h. több embernek szétkürtöltétek a viszonyotokat, csak idő kérdése, mikor jut el a pletyka ahhoz, akihez el kell.

2022. dec. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
83%

4


azért ilyen stílusban írtam, mert herótom van az olyan emberektől mint te/ti!

ebből mi jön le? hogy gátlástalanok vagytok mindketten, h. az etikai kódexet semmibe veszitek, hogy neked belefér szexelni a tanároddal és viszont, h. a részrehajlás az értékelésnél nem számít, hogy kijátszani az intézményt, nem számít.


nincs egy belső morális fék, nem tiszteltek semmilyen előírást!


ne magyarázd már nekem a nagy szerelemmel.

egyikőtök sem tud azért áldozatot hozni a másikért, ahogy leírtad. (suliváltás)

2022. dec. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Nyugodj meg, nem kell így felidegesítened magad a mi kapcsolatunkon. Téged ez nem érint, nem befolyásol semmiben sem.
2022. dec. 14. 21:00
 8/39 anonim ***** válasza:
95%

7


emlékszem rád, hónapokkal ezelőtt kiírtál már ezzel kapcsolatos kérdést, és akkor is baromi biztos voltál magadban.


már akkor is megmondtam, h. a kulcsinformációkat elárultad: bp-i egyetem, egyetemi docens, relatíve fiatal korban, tehát nem nyugdíj körül.


nem nehéz ám kideríteni, és ezt a fórumot sokan olvassák.

2022. dec. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 harebell ***** válasza:
75%

Most azt írod, több hasonlóra is volt már példa, akkor végül is mi a baj?


Amúgy egyikőtök kérése sem jogos. Én biztos nem mennék emiatt másik egyetemre (főleg nem másik városba), de azt is megértem, hogy emiatt nem akarná abbahagyni a tanítást.

2022. dec. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
72%

9


jártál egyetemre valaha? ha igen, akkor tudnád, h. ez red flag.

amire kérdező hivatkozik, azok anekdotikus esetek, vagy léteznek, vagy csak hallomásból tud róluk, vagy azért mondja, h. elfogadhatóbbá tegye, amit művelnek.


tilos a dolog, és különösen egy docens tud nagyot zuhanni, nagyobbat, mint egy doktori nélküli óraadó, mert több veszítenivalója van.

2022. dec. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!