Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A páromnak folyton veszek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A páromnak folyton veszek drága ajándékokat, de ő mégsem viszonyozza ezt, pedig magasabb az anyagi helyzete a családjának?

Figyelt kérdés
Nem elvárom tőle csak furcsának találom ezt és nem értem őt.Nekem meg ez az egyik szeretetnyelvem. Ilyenkor mi a megoldás?
2023. nov. 9. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk beszélj vele erről?
2023. nov. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem furcsa lenne, ha vki mindig venne nekem vmit, főleg drága dolgokat. Minek? Főleg, ha olyasmit, amire nincs szükségem.

Szerintem ne vegyél neki semmit. Ha viszonzást vársz és nem kapsz, akkor pláne. Azért meg ne adj ajándékot, hogy te is kapj.

2023. nov. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Találd ki, hogy mire vágyik, és azt add neki. Mert ezek szerint nem drága ajándékokra.
2023. nov. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jön ide a családja anyagi helyzete? Felnőttek vagytok, tehát van saját keresetetek? Ha esetleg egyemisták vagytok és nincs saját keresetetek, akkor miből gondolod, hogy a párodnak arra kéne sok pénzt kérnie a szüleitől, hogy drága ajándékokkal ároasszon el téged? Lehet, hogy a szülei - teljesen jogosan - nem akarják ezeket a kiadásokat fedezni, mert értenek vele egyet. Lehet, hogy talán pont emiatt is inkább kellemetlen pillanatokat okozol ezzel a párodnak...

Vele kéne megbeszélned.

2023. nov. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ismered a "szeretetnyelv" fogalmát, akkor már azt is tudnod kéne, hogy az emberek jellemzően azon a szeretetnyelven fejezik ki a szeretetüket a másik felé, amin keresztül kapni is szeretnének szeretet.

Azaz te ajándékozol, mert te szeretsz ajándékot kapni.

Ő visoznt nem ajándékozik. Ebből az következik, hogy

1. neki nem szeretetnyelve az ajándékozás

2. Az 1.-es pontból és a fentiekből következően: ő a te ajándékaidnak valószínűleg feleannyira sem örül, mint te örülnél a helyében.


Szóval

Beszéélj vele erről, ő mit szeret, stb... De ha már itt vagyunk, csináljátok végig az Egymásra hangolva c könyvet ami pont erről szól.


Így simán el lehet érni azt, hogy

1. neked ne kelljen ajándékokat vneni, mert tök fölösleges, ő ezt nem szereti.

2. Ő vesz neked ajándékokat, mert te attól érzed, hgoy szeret.

3. e elkezded olyan módon szeretni őt, ahogy az neki jól esik. Elvégre neki is van szeretetnyelve, de csak annyit tudunk, hogy az valószínűleg nem az ajándékozás. Azzal, hogy az ajándékokra figyelsz, vszeg pont nem elégíted ki az ő szeretetigényét.


Magyarul: mindketten kifejezitek a szereteteket egymás felé, és közben mindketten úgy érzitek, hogy a másik nem szeret annyira titeket, mint amennyire ti őt:D

2023. nov. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért a vagyon a mérvadó nálatok? Oké, hogy ez a szeretetnyelved, de van egy határ is. Neki más a gondolkodása,érzelmi mivolta.
2023. nov. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Most te vmi csereüzletet akarsz? Vagy minek viszonozná ha belőle ez nem jön?
2023. nov. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

En pl a szulinapi ajimat el se akartam fogadni mert tiszta levágós volt hogy csak azert kapom mert korabban nem sokkal en is koszontottem őt. Még az árát is besaccolta es olyan ertékben vett nekem ő is ajándékot. Mondtam is hogy tudom h csak azert kapom mert én is adtam.


Más meg erre vágyik hogy ha ad vmit kapja vissza es az neki a szerelem. Eq nullák.

2023. nov. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

5-össel teljesen egyetértek.

Már a saját szavaiddal is leírtad, hogy neked az ajándékozás a szeretetnyelved. Neki ezek szerint teljesen más, ez ennyi. Nekem például az érintés és megőrülnék, ha a párom nem simogatna, puszilgatna, nem ölelne meg, vagy nem bújna hozzám, hiába venne nekem akár milliós gyémánt nyakláncot például.

2023. nov. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!