Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit tehetnék ebben a helyzetbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék ebben a helyzetben? (Szerelmi háromszög jellegű probléma)

Figyelt kérdés

Szóval valahogy nagyon elcsesződött a szerelmi életem és nem tudom most mit csináljak.


Az alaphelyzet, hogy nekem van egy exem akivel nagyon szerettük egymást. 14 éves korunk óta együtt voltunk, nagyon jól működtünk minden téren, ha voltak is vitáink azt le tudtuk kommunikálni, meg tudtuk oldani. Ahogy nőttünk a céljaink is egy irányba haladtak, nem bántuk az elköteleződést, egyikőnk sem akart kalandozni, vagy megcsalni a másikat (pedig lett volna lehetőség ha azt akarjuk). Szóval nagyon jó volt minden. A szakításunk oka igazából az ő családja miatti viták áradata. Nem verik vagy ilyesmi, szerető szülei vannak viszont nagyon csúnyán kihasználják. Náluk valahogy az a szokás nevelődőtt be az évek alatt hogy a gyerek van a szülőért. És ez nem azt jelenti hogy segítenie kellett otthon én meg ezen drámáztam, hanem azt, hogy kb. férjet játszott az anyjának meg még a nagyanyjának is csak mert az apja mindenre lusta, és mert jószívű a volt párom és ezzel visszaéltek. Csak hogy egy példát mondjak ilyenek voltak, hogy reggel 5kor felkelt hogy elvigye az anyját a piacra úgy, hogy az anyja rutinosan vezet, van is kocsi náluk amit használ a piac pedig a házuktól 5 percre van. De mivel az exem apja ezért nem kel fel az anyja meg nem megy egyedül mert az úgy nem jó így szépen a páromnak fél 6ra ott kellett lenni (nem vettek sok dolgot amúgy csak azért kellett hogy ott legyen mert az anyja nem szeret egyedül). Szóval ilyen alapvető dolgokat nem bírtak megoldani és ezektől csak súlyosabbak voltak. Én nem akartam, hogy folyamatos visszaélés legyen ebből, mert nem lehet úgy elkezdeni egy közös életet hogy a férjem (mivel ugye össze akartunk házasodni a későbbiekben) nem csak az én férjem hanem rajtam kívül 2 másik személyé. Félre értés ne essék nem eltiltani akartam otthonról, én is hazajártam volna segíteni ha el is költözünk, most is segítek itthon de azért alapvető dolgokért nem ugráltatnak engem sem, emellett pedig nem is az van hogy a párom belenőtt az anyja fenekébe, csupán azt hiszi ez a normális és ha a szülő mond valamit akkor ugrani kell azonnal mindent eldobva. Én próbáltam neki megmutatni hogy ez nem lesz így jó de sajnos ez csak vitákat szült így 5 év után szétmentünk.


Ezidőtájt elkezdtem dolgozni egy részmunkaidős állásban és ekkor jött a probléma. Itt ugyanis megismerkedtem egy sráccal akivel az elejétől fogva megvolt a kémiánk. Pont a szakítás után találkoztam vele így nyilván nem nagyon érdekelt hogy vonz vagy sem, mert a páromat akartam visszakapni (amire akkoriban esély amúgy nem volt.) Időközben viszont valahogy nagyon jóba lettünk, ő segített nekem visszatérni a gödörből. Semmi szerelmi jellegű nem volt ebben igazából barátok lettünk ha mondhatom így (bár lehet a haversághoz közelebb állt a dolog).

Aztán mikor már majdnem egy év eltelt a szakításom óta elmentünk vele és néhány munkatársunkal iszogatni, afféle csapatépítésként. Nem ittam sokat de mivel nagyon ritkán iszom az a kevés is megütötte a fejemet így nagyon nyílt lettem felé. Többször megöleltem meg táncoltam vele (normális tánra gondolok nem ilyen fenékdörgölősre csak amúgy sose szoktam és ezért ilyen nagyobb dolog ez). Aztán elkísért a buszhoz és a megállóban valahogy eljutottunk egy csókig. Nem beszéltünk róla utána egy darabig, de elindított valamit mert onnantól kezdve nem nagyon tudtunk ellenállni egymásnak és egy pár hónapra rá végül le is feküdtünk.


Az a helyzet ezzel hogy sokkal inkább szól a vágyról mint a szerelemről, legalábbis részemről. Az elején tisztáztuk hogy ez nem kapcsolat, ennek ellenére ő elhívott erre arra és nem barátokként viselkedtünk hanem szinte már párként. És nem mondom hogy nem kedvelem vagy szeretem őt, mert nagyon fontos nekem, de ez inkább baráti mintsem szerelmi dolog. Szerelmes ugyanis még mindig a volt páromba vagyok. Ezt tudta amúgy ez a srác is, pont ezért egyeztünk meg abban hogy ez nem egy érzelmekre alapuló dolog lesz köztünk.


A lényeg pedig itt jön ugyanis megtudtam, hogy a volt barátom nyitott lenne az újrakezdésre. Találkoztam is vele egyszer és igazából ő is annyira bánja ezt az elvesztegetett időt mint én. Beszélgettünk és úgy néz ki tudnánk rendezni a sorainkat és újra együtt lehetnénk. Mondtam neki hogy adjon egy kis haladékot hagy gondoljam át, mielőtt újrakezdjük amibe bele is ment. A haladékot természetesen azért kértem hogy le tudjam zárni ezt a másik dolgot a munkatársammal csakhogy hirtelen úgy érzem nem fog menni. Ha újra akarom kezdeni a volt barátommal őt nem tarthatom meg még barátként sem mert az nem lenne fer. De az a baj hogy ő volt ott mellettem a nehéz időkben és ha szerelmes nem is vagyok nagyon szeretem. Úgy érzem megszakadna a szívem ha többé nem látnám, ráadásul tudom hogy összetörném őt mivel ő szerelmes belém. Nem akarom ezt tenni vele, mivel tudom mennyi mindent köszönhetek neki, és nem akarom eldobni őt mint valami használt rongyot. Ugyanakkor egy kapcsolat sosem működne köztünk mert annyira különbözünk (tényleg egyébként, ő egy olyan ember akivel nem is értem hogyan lehetséges hogy jóban lettünk annyira elüt a világnézetünk.) Emellett én tényleg a volt páromat akarom, mindigis őt akartam, vele akarok közös jövőt. Szóval nem tudom most mit tegyek. Nem akarom megbántani azt aki mellettem állt mikor más nem, de a párommal sem tehetem meg azt, hogy megtartom akárcsak barátként is azt, aki felé vannak érzéseim és akivel jóval több volt köztünk mint barátság. Mit tegyek?



jan. 5. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Aki jobban vonz, azzal folytasd. A többit meg lehet beszélni, de válassz! Ki az aki neked jobban tetszik, kivel érzed jól magad?
jan. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a volt barátodat válaszd, az írásodból egyértelműen kijön hogy ő rá vágyol igazán. Te magad belátod hogy az újjal túl nagyok a különbségek köztetek hogy életreszóló kapcsolat legyen, szóval marad a volt barátod. Feláltál, kivirultál, újra szeretne, elérted a célt
jan. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Az írásodból egyértelműen az jön le, hogy a régi pasidat szeretnéd igazából.

Tanuljon meg nemet mondani aze xed. Nonszensz, hogy a rutinosan vezető anyukát hajnalban piacra kell kísérgetni,

jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Én meg nem hiszek az újra kezdett kapcsolatokban.
jan. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Az ex pasidnál változott a felállás? Már nem csicskáztatja a családja? Megszűnt az ok amiért szakítottatok?

Ha a válasz nem akkor mitől működne ha addig nem működött?


Az idő minden ex kapcsolatot megszépít. Én sokszor kezdtem újra emiatt, mindig ugyanaz volt a szakító ok mint előtte.

Ne kövesd el ezt a hibát.

jan. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

hát én ki dobnám min 2 hogy tiszta lappal induljunk minden és kész.


Volt barátod helyében egy ilyen szöveg után: Szakítás után mind végi szerelmes voltam belé de xy segítségével sikerült fel dolgozni az elvesztésed ezért őt is szeretem és keféltünk de beléd voltam szerelmes akkor is mikor vel dugtam. Szöveg után úgy dobnálam ki mint macskát szarni sry de nem tudod kezelni az érzelmeidet, szerelmes vagy vki be de nem segítesz neki abban hogy ne legyen anyuci segédje hanem inkább le lépsz és úgy vigasztalódsz hogy más pasi vág herincre. Tudod nem segítettél az exednek változni hanem inkább szakítottál, és most hogy ok a srác vissza mennél. Hát bocsi de én nem fogadnálak vissza. Xy - t meg ne hülyísd mond meg neki hogy nem lettél belé szerelmes barátság extrákkal ON minden más OFF.


Ez van nem leszek népszerű a véleményemmel de ezek a tények.

jan. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

szerintem mind2vel rosszul járnál.

az újrakezdésekben én sem hiszek, valószínüleg előjönnének ugyanazok a problémák egy idő után, a másik srácba meg nem vagy szerelmes, így vele is lekéne zárnod a dolgot és miután túlléptél az exeden keresni egy olyan embert akibe bele tudsz szeretni.

jan. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Én egyetértek az utolsóval. Egyik se a megfelelő társ hozzád.
jan. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 6os én nem értem te mit olvastál. Egyrészt írtam hogy próbáltam neki segíteni (a próbáltam megmutatni hogy ez így nem lesz jó rész erre vonatkozott) másrészt hol olvastad, hogy én szakítottam?


A szakítás közös megegyezés volt, miután ő azt hitte a családja ellen akarom hangolni (azóta állótása szerint rájött hogy ez nem így van csak otthonról ezt nyomták neki ő mrg hagyta magát befolyásolni) én pedig úgy láttam akármit csinálok az rossz neki.


A többieknek amúgy köszi, jogos a felvetés hogy lehet nem működne. De azt mondta most megpróbál figyelni rám és észrevenni mi az ami tényleg rossz mert ő velem akarja élni az életét nem a családja szolgájaként. Az más kérdés persze hogy valójában tényleg hajlandó lenne e észrevenni mi az ami túl sok és nem segítség hanem már felesleges csicskáztatás. Szerintetek így se adjak a dolognak új esélyt? Mert lehet tényleg változtatna és együtt ki tudnánk találni hogy lehet ennek gátat szabni hogy ne menjen rá a kapcsolatunk megint.

jan. 5. 21:20
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

Érdemes vele újrakezdeni, de TÁVOL A CSALÁDJÁTÓL.

Ugy hogy ne ugráltathassák.

jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!