Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A szakítás utáni új kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szakítás utáni új kapcsolat szinte törvényszerűen jobb minőségű, mint az előző?

Figyelt kérdés

Ha valaki azért szakít, mert elmondása szerint az exével nem passzoltak össze (ennek ellenére jó néhány évig együtt voltak), viszont az új párjában azt látja, hogy sokkal nagyobb az összhang, jó eséllyel így is van, ugye?

Hiszen ha valaki úgy dönt, egy új személy kedvéért szakít a régi párjával, az egy sokkal átgondoltabb döntést feltételez, mint amikor valaki csak úgy belemegy egy kapcsolatba. Véleményem szerint azt jelenti, hogy még a bizonytalanság is sokkal vonzóbb, mint a biztos (rossz).



jan. 26. 08:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó esetben igen, pl nálam egy ideig mindig javuló tendencia volt :D Aztán a párom előtt kifogtam a legrosszabbat, bár a legjobban kinéző ő volt, de egy igazi retek patkány az az ember. De másoknál nem mindig van így, pl aki halálosan szerelmes az exébe és úgy akar új párt, az nem fogja jobbnak tekinteni, csak pótléknak.
jan. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom.


Én évekig csak a hiányzó dolgokat láttam másokban.


Mármint, hogy "az exben ez is megvolt, abban is passzoltunk, ezt is szerette" stb. míg az új személyben ez sem volt meg, az is hiányzott stb.


Sajnos nem mindig lehet "jobbat" találni és nem mindig jön össze azzal aki "jobb".


Nekem még nem sikerült "jobbat" találnom...

jan. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Van, hogy a következő meg rosszabb, és akkor többen rá az illető, hogy nem értékelte az előzőt.
jan. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Több opció van:

1. Az előző kapcsolat már unalmas volt, esetleg meg is romlott. Ilyenkor az új személy izgalmas, és tökéletesnek tűnik. Illetve muszáj tökéltesnek mutatni, hogy villogjon az exe előtt az illető.

2. “ Ha valaki azért szakít, mert elmondása szerint az exével nem passzoltak össze (ennek ellenére jó néhány évig együtt voltak)…” nos, az emberek változhatnak. Lehet, hogy a kapcsolat elején úgy tűnik, hogy megvan az összhang, de évek alatt mégis más irányt akarnak venni. Ilyenkor tényleg jobb elengedni egymást.

3. Jogos érvelés, hogy aki szakít valakivel a másikért, az jobban átgondolja. De nem feltétlenül igaz. Vannak, akik simán lelépnek egyik napról a másikra ha valakiben meglátják a lehetőséget. Vannak ilyen emberek, akik hirtelen döntenek mindenben. Szerintem ők bánják meg a legnagyobb eséllyel.

4. Ha egy tényleg szar kapcsolatot szakítasz meg, és tanulsz a hibáidból, akkor igen, lehet a következő sokkal jobb. Mert már tudod, hogy mire kell figyelni. Nekem is volt ilyen az életemben, a legrosszabb kapcsolatomnál a szakításban az volt az utolsó löket, hogy valaki másra vágytam. Aki azóta a férjem.

jan. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Lányom apjával 5 évig voltunk együtt, terveztük a gyereket aztán szétmentünk.

Utánna a 6 éves kapcsolat sokkal jobb volt (ő meghallt).

Környezetembe is sok ilyet látok.

N 31

jan. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 gabor49 ***** válasza:
91%
azt elore nem lehet tudni 50/f
jan. 27. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Senior Séf ***** válasza:
67%
Többnyire igen, hiszen minden kapcsolat által tanulunk valamit a másik nem gondolkodásáról, lelkivilágáról.
jan. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem feltétlenül, de nyilván az elején sokkal jobbnak gondolod az előzőnél, de természetesen lehet valóban jobb is.
jan. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább még rosszabb, mint az előző.
jan. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a két dolog teljesen független egymástól. Lehet, hogy jobb lesz, ha a két ember jobban passzol egymáshoz. De lehet, hogy még annyira sem, ilyenkor nyilván rosszabb. Szóval nincs ennek evolúciója, hogy szakítás után a következő kapcsolat mindig rosszabb, vagy jobb, mint az előző. Szerencse kérdése az egész.
jan. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!