Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Milyen érzés az igaz szerelem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen érzés az igaz szerelem?

Figyelt kérdés

Első párkapcsolatomban vagyok, és nem érzek a párom iránt elsöprő szerelmet, csak nagyon erős szimpátiát. Hiányolom az alapvető vonzalmat. Ránézek, és nem vonzó, viszont nagyon szeretem, szeretve, megértve és biztonságban érzem magam és kívánom vele a szexet. Ez hogy lehetséges? Rendben van ez így?


Kicsit attól tartok, hogyha vele maradok, akkor nem tapasztalom meg annak a nagy, elsöprő, kölcsönös szerelemnek a beteljesülését.


Nem tudom, hogy mikor érdemes kompromisszumot kötni. pl. oké, nem tetszik az arca, de nagyon sok szeretet kapok tőle. Nem tudom, szabad-e ebben kompromisszumot kötni vagy ez olyan, amiben pont nem, mert mindig marad egy fajta hiányérzet..


Én 20/L párom 26/F



márc. 6. 01:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha viszonzott akkor csodálatos, ha nem akkor viszont pokoli.


Az, hogy kivel maradsz együtt és kivel nem az előre nem tudható. Ha boldog vagy akkor ne aggódj ezen most.

márc. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, hogy mióta vagytok együtt.


Nem törvényszerű, hogy már a kapcsolat legelején erős, mindent elsöprő szerelmet érzel. Vannak akiknél ez így van, mert így működnek romantikus értelemben és vannak emberek, akiknél ezek az érzések lassabban alakulnak ki. Nem tudjuk, hogy te melyik vagy. Lehet, hogy soha nem tudnál mély érzelmeket érezni új, idegen ember iránt (friss kapcsolatban), de lehet, hogy tudnál.


Nem biztos, hogy 1-2 év ilyen érzés egy bizonytalan hosszútávú jövővel megérné a mostani biztos helyett. Szerintem is, ha boldog vagy, akkor nem kéne ezen aggódnod most.

márc. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszolat!


3 hónapja vagyunk együtt.

márc. 6. 06:52
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Hogyha az elsöprő szerelmet keresed szakíts, frusztrálni fog egész idő alatt míg együtt vagytok és valami nyilvánvalóan hiányzik a kapcsolatból.
márc. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam az első párkapcsolatommal (21 éves voltam), szakítás lett a vége, de 2 évig együtt voltunk (plot twist: nem kellett volna addig húzni).


Előbb-utóbb a párod is meg fogja ezt érezni, hogy nem vonzódsz hozzá és Benned is hiányérzet alakul ki. Mivel nekem is ilyen volt az első tapasztalatom, megdöbbentő változás volt a következő kapcsolatomnál (ami lassan 6 éve tart), hogy a szimpátia,közös értékrend mellett még vonzónak is találom a másikat (és az évek előrehaladtával ez nem csillapodott).


Ha nem akarsz sem Magaddal, sem a sráccal kiszúrni, ne húzd sokáig, mert hosszútávon problémaforrás lesz.

márc. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az 5-sel.

Az igaz szerelem valami olyasmi érzés ami nem igazán múlik nekünk 9 éve tart. De persze az is igaz szerelem ha átalakul idővel szeretetté. A lényeg, hogy senki mással nem tudod elképzelni az életed, szinte mindenben egyeztek. Hogy teret tudsz neki adni a saját kis szokásaiban ahogy ő is neked. Hogy nem zavarnak a rossz tulajdonságai pl ki van borulva egy nehéz nap után vagy bármi. Hogy mindkettőtök igényeit figyelembe veszitek, ergo nem egyoldalú a kapcsolat hogy egy emberről szól. Hogy kinek mi azt a párok állítják fel.

márc. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ártatlan. Hűség is van a másik szerete is van boldogság is van es csupa jó minden.

Sokan nem bírják.

márc. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Huszonévesen voltam szerelmes. Első szerelem.


Nagyon jó volt!!!!!!


Most 53 vagyok.

Volt pár kapcsolatom de egy sem volt "szerelem".

Most leszünk 20 éves házasok a párommal.Van két gyönyörű gyerekem!!

Nem volt szerelem. Kb az volt amit leírtál csak én vonzónak is látom.

De nem volt rózsaszín köd.


A szerelem nagyon ritkán jön.

Nekem ez a tapasztalatom.


F

márc. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!