Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért baj, ha kihasználom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj, ha kihasználom azt, hogy a párom tehetős?

Figyelt kérdés

Szeretem, szerelemből vagyok vele, de nem látom, miért lenne gond, hogy "kihasználom" az általa nyújtott lehetőségeket, előnyöket.


Nem költöm ész nélkül a pénzét, de pl. két autója van, mind a kettő biztonságosabb és kényelmesebb, mint az én kocsim (Fiat 500). Ezért azt a kettőt használjuk, az enyémet már nem.


Imád utazni, kirándulni, mivel a párja vagyok, nélkülem már nem szívesen megy. Én még tanulok, a heti 12-15 óra diákmunkámból nem tudnám finanszírozni azt, hogy Balira utazzak, másik hónapban Spanyolországban nézzek focimeccset, télen Svájcba menjek síelni stb. Ő azt mondja, hogy ezeket az élményeket szeretné velem megosztani, akkor a legboldogabb, ha én is vele vagyok.


Vagy pl. az étkezésünk eltérő, ő húst hússal enne, én heti 1 nap eszem csirkemellet, 1-szer pedig lazacot, ennyi nekem elég is a húsból. Mondta, hogy nem akarja, hogy minden nap kétfélét főzzek, ezért hétköznap éttermezni szoktunk.

De nyilván hatással van a mindennapi életemre, hogy nem havi 100.000 Ft-ból gazdálkodom már.


Egyik régi barátnőm fakadt ki a napokban, hogy ő nem ért egyet az életvitelemmel, miért hagyom ezt... De mit? Nem bánt, nem hánytorgatja ezeket fel, nem csinál ügyet ezekből. Azt mondja mindig, hogy most ennek van itt az ideje, lehet, hogy 15 év múlva pedig fordítva fog állni a mérleg.


ápr. 21. 13:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
84%
Nekem nem baj.
ápr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
89%

Bajnak éppenséggel nem baj, mondhatni természetes.

Társadalmi szempontból viszont azért nem nézik jó szemmel, mert te nem dolgoztál meg azért a pénzért, amit elköltesz.

Ennyi az egész.

ápr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
89%

Mert van egy felnőttéválási sorsfeladat, hogy a magad lábára állj.

Úgy tűnik, ezt meg szeretnéd úszni.


És nagyon pofára lehet esni, ha ez a kapcsolat majd kikerül az életedből és nem a magad erejére támaszkodsz, és mondjuk 45 évesen 3 gyerekkel kell megoldani, amit most csak magadra kellene megoldani.


Az ajándékot ajándéknak kellene kezelni és esetleg befektetni magadnak, nem összetéveszteni egy végtelen ideig rendelkezésre álló feneketlen kútnak. ÖVÉ az aranytojást tojó tyúk, nem a tied, és csak a tojásokat kapod.

De mintha ez nem tudatosodna benned.

ápr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
100%

"ÖVÉ az aranytojást tojó tyúk, nem a tied, és csak a tojásokat kapod."


Zseniális gondolat!

ápr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
78%
Én nekem nem baj, neked lehet baj a jövőben. Azt a pénzt amit elköltesz a segítségével inkább valami hasznosra költhetnéd hogyha netán kirúg téged, lecserél akkor meg tudj állni a saját lábadon.
ápr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 A kérdező kommentje:

De a saját lábra állás is mindenkinél más...

Van, akinek egész életében spórolnia kell azért, hogy lehessen legalább egy kis lakása, hitellel. Nekem a szüleim 18 éves koromban lakást és autót vettek, hogy ezzel is segítsenek.

45 évesen már nyilván nem egy részmunkaidős diákmunkám lesz, lesz hol elhelyezkednem, ha lediplomázom. De jelenleg 21 éves vagyok, nappali szakon tanulok, mellette dolgozom, szerintem az önállósodásban pont jól haladok.


Tisztában vagyok azzal, hogy neki köszönhetően élhetek jelenleg úgy, ahogy.

De ha szakítanánk, akkor sem esnék kétségbe, hiszen nélküle is elboldogultak teljesen jól, csak épp nem Audival jártam, hanem egy Fiattal.

ápr. 21. 13:13
 7/72 anonim ***** válasza:
100%
Jóérzésű ember tisztában van azzal, hogy a finanszírozó a pénzért dolgozik, akár szellemi, akár fizikai-de áldozatot hoz azért, amit otthon le tesz és ezt mindig is figyelembe veszi, és a lehető legkevesebbet szeretné kihasználni, még akkor is ha az a másik ember önzetlenül, jószándékból, szeretetből adja. Egyszerűen nem viszi rá a lelkiismerete. És akkor is így van, ha történetesen te dolgoznál, de mondjuk 100eFt-ot kapsz, a másik meg milliós fizetést tesz le a közösbe. Szó nélkül. És nem fillérezget. Egyszerűen nem viszi rá a lélek.
ápr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 A kérdező kommentje:

"Azt a pénzt amit elköltesz a segítségével inkább valami hasznosra költhetnéd"


És mit mondjak neki? :D

Hogy "köszönöm, de nem utazom el veled, inkább utald át nekem azt a pénzt, amibe az én részem kerülne, félreteszem a szakításunk utánra"?


Az, hogy jól élek, szabadabban költekezem, nem jelenti azt, hogy ne gondolnék a jövőmre.

ápr. 21. 13:15
 9/72 anonim ***** válasza:
88%
Én nekem mint írtam mindegy, de ha csak lézengsz, nem haladsz előre, akár belustulsz, nem fogod látni az élet értelmét hiába a jóllét az a te problémád lesz.
ápr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 A kérdező kommentje:

Ki írt olyat, hogy lézengek?

Egyetemre járok, versenyekre járok, mellette dolgozom.

21 éves vagyok, úgy érzem, pont ott vagyok, ahol lennem kell.

ápr. 21. 13:17
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!