Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek visszatérhet egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek visszatérhet egy korábban kiválóan működő kapcsolatba az elveszett bizalom? Lehetséges egyáltalán, hogy az ember kiutat talál a féltékenységből?

Figyelt kérdés

Párom félreérthetően viselkedett egy rendezvényen, ami annak ellenére is nyomot hagyott bennem, hogy -utólag mérlegelve- biztosan nem történt semmi, ami megcsalàsnak tekinthetö. Azóta sajnos nem vagyok képes túllépni a témán, folyamatosan hidegülünk el egymástól, és úgy érzem, már nem tudom megállítani a folyamatot, a probléma megoldàsa egyszerűen túlnőtt a képességeimen. Beszéltünk a dologról százszor, ezerszer, de minden egyes alkalommal csak mélyebbre süllyedünk. Szeretem, de kialakult köztünk egy fal, amit nem tudok lebontani, pedig már az önérzetemet is suttba dobtam emiatt.


Mit gondoltok, érdemes tovább beszélni a dologról? Esetleg másképpen kellene megközelíteni a problémát? Csak a szakítás jelent kiutat?



2012. ápr. 11. 07:55
 1/4 anonim ***** válasza:
A barátom volt ilyen mint te,de nem csaltam meg soha.Egyre durvább volt a féltékenysége.Aztán szakítottunk.Ez idő alatt én is próbáltam változni,új dolgokba kezdtem bele,ő meg rájött,hogy fontos vagyok neki,próbáljuk meg újra.Mindketten teszünk most azért,hogy ne legyen ilyen többet.Én éreztetem vele még jobban hogy szeretem,és most ugyanezt kapom vissza.Vannak új dolgok is amit együtt csinálunk,ami régebben nem volt.Ha nem tudjátok megbeszélni,nem tudtok tenni a dolgokért,nem fog tovább működni.
2012. ápr. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért egy valamit nem árt leszögezni, mégpedig önmagam védelmében: a dolgok sohasem egyértelműen feketék vagy fehérek. az nyilvánvaló, hogy a féltékeny ember rossz társ, e tekintetben elismerem a felelősségemet. Ugyanakkor nem szabad megfeledkeznünk a másik oldalról sem; valamilyen szinten mégis csak ő adott okot, hátteret az egész történetnek, hiszen saját bevallása szerint is rájátszott az eseményre, kvázi fesegetve a határaimat. Ha a kérdés felvetésem alapján úgy tűnt volna, hogy rendszeresen, már-már elviselhetetlen mértékben féltékenykedő karakter vagyok, akkor pontosítanom szükséges! Az ominózus rendezvény előtt soha nem voltam féltékeny, és utána is magamban tartva tipródtam hetekig, amikor is egyszer nem tudtam már tovább úrrá lenni az érzéseimen, és kitálaltam. Azóta is keresem a megoldást, hogyan tudnám a hosszú évek alatt kieepült, majd egyetlen este alatt megingó bizalmamat visszaállítani, holott úgy sejtem, sokkal inkább a másik oldalnak kellene ezen rugóznia, hiszen végső soron nem én tettem olyat, ami miatt ott tartunk jelenleg, ahol. Ugyanakkor már az sem érdekel, hogy ki hibázott, vagy mekkorát hibázott, mindössze szeretném visszakapni azt az embert, akiért anno rajongtam. Kis probléma, hogy eddig bármit próbáltunk (beszélgetés, fokozott figyelem a másik iránt) csak odáig működött, amíg nem történt valamilyen kirívó esemény, ami porrá zúzta az egész addigi tevékenységünket. hogy mire gondolok? Minap például egy apró füllentésen kaptam, ami fajsúlyát tekintve ugyan lényegtelennek mondható, de az előzményeket tekintve közel sem volt szerencsés mozzanataáz életünknek. ilyenkor minden esetben visszalépünk oda, ahonnan elindultunk, hiszen hogy is bízhatna meg az ember olyasvalakiben nyugodt szívvel, aki egy lényegtelen apróság esetén is inkább a kényelmesebb (ezúttal füllentéssel szegélyezett) útat választja?!


Írtad, hogy több szeretet, figyelmet adtok egymásnak. Nem tűnik mesterkéltnek, színjátéknak ettől az egész? Én mindig azt vallottam, hogy ha valami megy, akkor az megy magától is, éppen ezért felesleges tudatosan irányítani, hiszen ettől elvesti a spontán, őszinte jellegét. Nem érzed úgy, hogy a Ti megoldásotok ebbe az irányba vezet? Ne vedd kérlek támadásnak, nem azért írom, mindössze igyekszem tanulni mások példájából, hátha ez jelentené számunkra is a megoldást.

2012. ápr. 11. 13:52
 3/4 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért, pontatlanságokért külön elnézés kérek minden olvasótól, mobilról írok.
2012. ápr. 11. 13:57
 4/4 Juliusz48 ***** válasza:
Mivel a félékenységnek semmiköze a szeretethez, mert az a birtoklásnak hozomány, természetesen semmi szüksége a bizlomra. Ha viszont rosszul választottál, vagy egyszerűen az életed súlypontjai változtak jelentőse, azt kell megbeszélni a partnerrel, hogy neki ez megfelel-e. Nem vagy jó helyzetben mert az emberek jelentős része nem szívesen változtat a megszokásain. Szoktam mondani, hogy az ember megszületik bogár nélkül, és egy hangyabollyal hal meg. A párok bogarainak nem tesz jót , ha harcolniuk kell .
2016. jan. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!