Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szeritnetek az ember teljesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeritnetek az ember teljesen őszinte lehet a párjával? Odaadhatja magát neki érzelmileg? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Én mindig is úgy gondoltam, hogy egy párkapcsolat alapja a lelki közelség és vonzalom kéne, hogy legyen. Előbbi azt jelenti, hogy a másik beszélhet nekünk a problémáiról, érzéseiről, nem érzi azt, hogy "jónak" kell lennie, hanem meri önmagát adni. Utóbbi pedig gondolom egyértelmű.

Szerintem úgy nem lehet szeretni valakit, hogy ne tudnánk a "rossz" dolgairól, hiszen a negatívumok is az egyéniségünk részei, akár tetszik akár nem. Úgy könnyű szeretni valakit, ha az csak a jó oldalát mutatja, de ez valójában nem szeretet, mert ahogy írtam, a személyiség nem csak jó dolgokból áll. Sok helyen, köztük ezen az oldalon is olvastam olyan véleményeket, hogy az ember a párjával nem lehet teljesen őszinte, mert önmagát nem adhatja oda, arra ott vannak a barátok meg stb, és nem értem, hogy miért tesznek ilyen különbséget ezek között. A barátság egy ugyanolyan emberi kapcsolat, mint a párkapcsolat, csak utóbbi intimebb és testiség is szerepet kap benne. Miért gondolják hát sokan, hogy a párunkal nem szabadna annyira nyíltnak, egyenesnek lenni? Ennyire önbizalomhiányosak az emberek, vagy maguk sem értik?


Eddig két barátnőm volt, egyik sem volt "tökéletes", mert hisztiztek, önzőek voltak, hülye megnyilvánulásaik voltak, de mégis elfogadtam és szerettem őket. Mindig érdekelt, hogy hogy vannak, hogy érzik magukat a világban, mi a véleményük xy dologról stb. Sokat lelkiztem velük, megköszönték, hogy nekem magukat adhatják és nem csak akkor vagyok kíváncsi rájuk, ha jó a kedvük, hanem akkor is, ha problémáik és bizonytalanságaik vannak. És mégis, szakítás után mindegyiktől megkaptam, hogy hülye gondolkodás az, hogy a párjával őszinte az ember, meg, hogy ugye én sem gondolom komolyan.


Kíváncsi lennék mások véleményére a témában.


2012. febr. 17. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én nem tudnám teljesen kiadni magam.Akkor sebezhetőbb lennék nyílvánvalóan. Vannak olyan oldalaim,amelyeket csak akkor érvényesítek,amikor egyedül vagyok és meg is tartom ezeket magamnak. Szerintem ezzel nincsen semmi probléma.

Nem szabad ezt a dolgot összekeverni az őszintétlenséggel és a bizalmatlansággal :)

24N

2012. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen és igen.
2012. febr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Én nem tudnám teljesen kiadni magam.Akkor sebezhetőbb lennék nyílvánvalóan"

És miért baj az, hogy a párodnak megmutatod a sebezhető oldalad? Ha tényleg bízol benne, akkor nem gondolnád, hogy ezzel vissza fog élni, és kihasználja a gyenge pontjaidat. Szerintem ez már bizalmatlanságnak számít.

2012. febr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Nőkkel nem szabad őszintének lenni, és tőlük se lehet elvárni. Ha őszinte vagy, valszeg hamarabb véget fog érni a kapcsolat.
2012. febr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyet értek veled. Megnyugtatlak, nem vagy csodabogár, mi a párommal ugyanígy csináljuk. :)

Mindkettőnknek van erre igénye, mindkettőnket érdekli a másik minden apró-cseprő gondolata, meglátása.

Szerintem érzi az ember, hogy kivel oszthatja meg a legbensőbb érzéseit. A párom elárult magáról olyanokat, ami egy férfi számára a leglealacsonyítóbb, amiket szégyell még maga előtt is. Akkor én miért ne mondhatnám el neki, hogy gátlásos vagyok, mert látni a szőrt a hátamon, és mindenféle abszurd helyen kell szőrteleníteni magamat? Elárultam, hogy sokáig csak leszbikus videóra tudtam könnyíteni magamon, mert szűz voltam, és annyira elvette az önbizalmamat a külsőmmel kapcsolatos fenntartásaim, hogy már akkor görcsbe rándult a gyomrom, mikor láttam, hogy egy férfi meg egy nő szexel. Csak akkor nem volt bennem szorongás, mikor csak lányokat láttam...és megérte elmondanom, mert megköszönte az őszinteségemet, és elmondta, hogy imádja a testemet, és semmi hátrányos nincs rajtam, barna hajú vagyok, jó hogy látszik a szőr, más barna, fekete lánynak is ilyen, és hülyeség minden, amit a testemről gondoltam. Én is megnyugtattam, hogy nem azért nem foglalkozott vele senki 21 éves koráig, mert nem vonzó, hanem mert nagyon feltűnő a félénksége, meg az önbizalomhiánya. Annyira kétségbe volt esve, hogy 21 évesen alkalmi szexpartnerrel veszítette el a szüzességét, kétségbe ejtette, hogy nem tetszett senkinek..És félt hogy mit fog szólni majd az igazi, ha ezt megtudja róla, mi lesz ha elhagyja. Elmondtam neki, hogy a mai lányok nagy részét az égadta világon semmi nem különbözteti meg a prostiktól, és hogy az elkeseredés nagy úr...nem tudom, hogy mit élt meg, megtörtént és kész. Elmondta nekem, hogy olyan szinten volt, hogy sírva fakadt ki az anyukájának, hogy őt már biztos b*zinak nézik...

Ezeket a példákat csak azért írom, hogy másoknak is adjak bátorítást, hogy jó is kisülhet abból, ha az ember bizalmat ad a másiknak. Lehet hogy ezért érezzük annyira mélynek, különlegesnek a kapcsolatunkat. És nem kis szorongásainktól szabadultunk meg.

Az csak jól esik a másiknak, ha a párja bízik benne, de persze nagyon meg kell nézni, hogy kinek vetkőzünk ki lelkileg....

20/l

2012. febr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
én is így gondolom.szerintem őszinteség nélkül semmit nem ér a kapcsolat.ritka az olyan férfi aki hasonlóan gondolkozik mint te.lesz majd olyan lány aki ezt értékeli, hidd el
2012. febr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Miért nem ismerhet a párod úgy ahogy vagy??? Nekem minden dolgomat ismeri. Ismeri a rossz szokásim, a ciki sztorijaim, a bolondos oldalamat.... stb És ugyan ez fordítva is működik. Minden elmondunk egymásnek és mindent megbeszélünk.

Megkérdezhetem mennyi volt a leghoszabb kapcsolatod?

2012. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én is így gondolom. nem is értem, hogy hogyan szavazhat sok ember több bizalmat a barátainak, mint a párjának, a társának.
2012. febr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ma 21:09


Köszönöm, hogy ezt megosztottad velünk!


Épp én is úgy jártam, mint a te barátod és szintén 21 évesen estem át ezen...

2012. febr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés... Elég sokat gondolkozom mostanában ezen...

Tudod elég sok minden van, amiről valamiért nem merek neki beszélni, bár főleg az érzelmeimről nem, félelmeimről... pedig ezek nagyon fontos dolgok, tudom... :(

Ezzel szemben, nemrég találkoztam egy sráccal, ismertük egymást kb fél éve, aztán egyszer beszéltünk pár órát, csak semleges dolgokról, de úgy éreztem, valamiféle kapocs alakult ki köztünk lelkileg, ami elég fura volt, mivel alig ismertem, és tényleg csak pár órát voltam vele.

Ezután kb 2-3 héttel írtam neki egy e-mailt, hogy milyen hatással volt rám, most ezt nem részletezem, hogy mit írtam neki, de tényleg elképesztő. És nem beleszerettem vagy ilyesmi, hanem egyszerűen úgy érzem jobbá tett engem, egy boldogabb emberré. Amíg mellette voltam úgy éreztem okos vagyok, szép,stb... ezeket még soha életemben nem gondoltam magamról, de mégis ez alakult ki bennem... pedig nem telik el úgy hét, hogy ne próbálkozna nálam valaki, de mindig is csúnyának, vagy legalábbis rendkívül átlagosnak gondoltam magam... és ez most kicsit eltűnt, egész máshogy nézek magamra.

Ezen kívül teljesen feltöltött engem erővel, elindultam azon az úton, hogy elérjem a céljaimat, és jól is haladok, valahogy mellette sokkal jobbnak éreztem magam, mint amilyen vagyok.

Persze az már más kérdés, hogy utólag kiderült, hogy belém szeretett, és amiket írtam neki, úgy vette, hogy lenne esélye... ebbe bele se gondoltam igazán, hogy ez lehet belőle.

De az egészből az a lényeg, hogy itt van ez az általam alig ismert srác, akivel sokkal őszintébb, vagyis inkább mondjuk úgy nyíltabb tudtam lenni, mint a barátommal... Ennek a srácnak olyan dolgokat mondtam el, amiket soha senkinek. (ezeket ide nem írtam le, de nem is ez a lényeg...)

És ez így nem stimmel... :/

Egyébként a te gondolkodásod a jó. És próbáltam is változtatni ezen, a barátomnak is minél több mindent elmondok azóta, olyanokat is amiket régen akartam, de nem mertem, nyitott rá teljesen, és örül ennek, szóval most már kezdenek helyreállni a dolgok.

2012. febr. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!