Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Tudom a jelszavát! Mit tennéte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudom a jelszavát! Mit tennétek ilyenkor? (ld. Lent)

Figyelt kérdés
Ellentmondásba kerültem önmagammal: szeretem és tisztelem a páromat, tudom, hogy szabad ember, nem is hívogatjuk, zargatjuk egymást nap közben, mindenki teszi a dolgát, este pedig találkozunk és többnyire minden jó... DE!! Sajnos egyszer régen elárulta nekem a skype jelszavát (profilképet töltöttem fel neki a kérésére), amivel aztán nem is foglalkoztam. Idő közben (kb másfél éve) bekerült a képbe a volt barátnője, aki külföldön él most, és mivel idegesített, hogy a páromtól nem tudok semmi kézzel foghatót, elveim ellenére, kíváncsiságból beléptem a fiókjába. Nem kellett volna! Sajnos azt tapasztalom, hogy amikor csak gép közelben vannak, hevesen csetelnek, nem szerelmes üzik ezek kimondottan, de tökéletesen képben vannak egymás dolgairól. Erős akartam lenni és mindenfélével nyugtattam magam, mégis ennek az információnak a birtokában nem tudom megállni, hogy rájuk ne nézzek néha, pedig magamat idegesítem, a saját lelkemet amortizálom ezzel. Neki fogalma sincs, rég elfelejtette, hogy megadta ezt a jelszót, és persze szó sem esik az ő "kapcsolatukról" (ha ezt annak lehet nevezni) Zavar engem nagyon ez a szituáció, és nem tudom, hogy jöjjek ki belőle. Az akaraterőm már cserben hagyott... Nem szeretnék féltékeny lenni, és mégis :(

2012. nov. 12. 16:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Én is tartom a kapcsolatom az egyik exemmel. De csak azért mert jól váltunk el és nem azért mert megromlott volna a kapcsolat. Nekem páromat egyáltalán nem zavarja. De mi nem rendszeresen beszélünk. Különben meg külföldön van most a nő...meg gondolom már akkor elég jól ismerik egymást ha egyszer szétmentek nem fognak össze jönni. Vagyis hát én exemmel nem jönnék már újra össze.
2012. nov. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igazából engem azért zavar, mert ezt a barátságot nem úgy, nem olyan nyíltan kezeli, mint az ember általában a baráti kapcsolatait. Nem bántana vele, ha valamilyen szinten beavatna, nem titkolózna. Homály fedi az egész ügyet, ha véletlenül rákérdezek, elbagatellizálja, de mivel a gyanakvásom időnként rábír arra, hogy ránézzek a csetelésükre, én tisztában vagyok vele, hogy ez nem egy olyan jelentéktelen dolog. Jobb lenne nem tudni, amit tudok, valahogy kitörölni a memóriámból azt a jelszót (ha tudnám), és akkor biztosan jobban járnék...
2012. nov. 13. 09:51
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem,hogy az exekkel felesleges tartani a kapcsolatot. Amikor szakítottunk az exeimmel, akkor utána egyszerűen nem volt már miről beszélgetnünk, a másik új, vagy kialakulóban lévő kapcsolatáról pedig nem látom értelmét. Lezártuk bizonyos okok miatt, szép volt, jó volt, tanultunk belőle, de az a múlt. Én sosem értettem, hogy miért kell a jelen/ jövő képbe belekalkulálni az exeket, minden nap nyáladzani a gép előtt, hogy kivel mi történt, s hogyan tovább. Minek? Talán azért is vagyok ilyen érzékeny a témában, mert amikor megismertem a mostani páromat, tartotta 2 exével is a kapcsolatot szinte napi szinten. Ez még nem is zavart, megbeszéltük, hogy nem haragban váltak el stb, megértettem a dolgot, annak ellenére, hogy én már akkor sem foglalkoztam exekkel. Aztán akkor borult a bili, amikor egyszer később értem haza, és kiderült,hogy a kedves egész este az előző exével sms-ezgetett, a csajszi elpanaszolta neki mennyire megbánta a szakítást, visszakapta az élettől, megváltozott, azt hitte, hogy rájön a párom, hogy ő álmai nője és nem tud nélküle élni. Utána megmutatott pár beszélgetést, és abból sem az jött le, hogy hű de nagy haverok, hanem ment a csaj részéről a folyamatos célozgatás, cinikusság felém stb. Szerintem nem létezik exek között barátság, még ha ők azt is állítják...nem lehet csak úgy lezárni az érzelmi dolgokat, ha az egyik félnek megy is, a másik attól még dédelgethet álmokat, hátha majd újra, hátha változnak a dolgok, hátha jobb lesz majd ha...


Én megkérném a párom, hogy gondoljon bele, fordított esetben neki ez hogy esne, mit gondolna, főleg, hogy ennyire elzárkózom a témától. Nyílván nem fog neki tetszeni, és leesik a tantusz, hogy talán túlzás egy kicsit ez az ex-kapcsolat ápolgatás..


Bocs ha hosszú voltam :)


22/N

2012. nov. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"Nyáladzani a gép előtt" :D - ez tetszik!! Ez az, én sem értem... én is magamból indulok ki: vége, lezártam, pont. A jelennel foglalkozom, nem a múlttal. Az én párom azzal magyarázza, hogy ők már a szakítás előtt is inkább barátok voltak, évek óta semmi intimitás nem volt, hiszen a csaj külföldön, csak néha látogatott haza. A csajnak ő az egyetlen itthoni barátja, és hát tény, hogy az én párom sem ápol (rajtam kívül) igazi baráti kapcsolatokat, kicsit zárkózott típus. Én el is fogadnám ezt, mondom: ha barátok, barátok, OK. De akkor ne legyen titkolózás, ködösítés! Nem fedhetem fel, hogy belelátok ebbe a nyomorult csetelésbe, mert akkor magamat is "lebuktatom", erre tehát nem hivatkozhatok...

Igen, már megkérdeztem tőle, hogy fordított esetben mit szólna: azt mondta, nem zavarná, ha őt szeretem és vele vagyok. Biztosított egem a szerelméről, és hogy nincs okom aggódni, ők csak barátok, de nem mondta egy szóval sem, hogy változtatna a kapcsolattartásuk minőségén vagy intenzitásán.

2012. nov. 13. 12:44
 5/22 anonim ***** válasza:

Azt semmiképp ne mondd el szerintem sem, hogy láttad/olvastad a beszélgetéseiket, mert abból tényleg nem jöhetsz ki jól, sehogy sem, és a kapcsolatotok rovására is mehet. De én azért elmagyaráznám neki, megbeszélném vele, hogy oké, ő így látja a dolgokat, te úgy, közösen kell megtalálnotok a közös utat, ami mindenkinek jó, vagy jobb a mostani helyzetnél. Nem tudom, de én személy szerint ha el is köoltöznék egy másik városba, ahol egyetlen embert ismerek, az pedig az exem, és pl. nem beszéltünk évek óta, nem fogom felkeresni könnybelábadt boci szemekkel, hogy csak őt ismerem, tartsuk már a kapcsolatot. Nekem az exeim nem barátaim/legjobb barátaim, hanem egykor a partnereim, társaim voltak, s miután vége lett, egy szép emlék maradt csupán. Ha igazán szeret és azt nézi, hogy Neked is jó legyen, akkor változtatni fog a kapcsolaton a csajjal, vagy legalább azon, hogy ne ennyit beszéljenek, vagy bevon Téged is legalább. Ha pedig nem hajlandó és nem vesz figyelembe, én még talán választás elé is állítanám, hogy mi a fontosabb? Egy régi ex, s vele a barátság ápolgatása (mert hű de elveszettek vagyunk), vagy velem a jelen és a közös jövőnk?


Előző hozzászóló voltam. :)

2012. nov. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jól elbeszélgetünk itt kettecskén :)


Nem igazán lehet a párommal ezt a témát kivesézni, mert vagy terel, vagy hallgatásba burkolózik. A miért-re azt mondja, nem akar vitát vagy felesleges indulatokat. Bízzak meg benne, nincs a világon semmi, csak beszélgetnek néha (elég gyakran!!), de mondjuk arra sem kapok választ, h mért jó az neki, hogy intézi a csaj ügyeit (csekkek befizetése, hozd el-vidd el szolgálatok), ugyanis "állítólag" ő kintről ezeket nem tudja megoldani... Bocsánat, felnőtt nőről beszélünk, aki 6 éve külföldön él, menedzselhetné már egyedül a dolgait, mért szorul a volt pasijára!? Sajnos a párom nem tud neki nemet mondani, és én úgy látom, a csaj ezt kihasználja és csicskáztatja őt - de ez megint olyan, amit kikér magának, ha csak említést teszek erről.

Visszatérve az eredeti kérdésre: már arra is gondoltam, hogy megváltoztatom a jelszót, így ő kénytelen lesz új fiókot nyitni, amihez én majd nem férek hozzá, így megszabadulok ettől a "tehertől", hogy olvasom őket. Másrészről viszont jó is valamilyen szinten, hogy jelenleg belelátok dolgokba, mert többé-kevésbé képben vagyok akkor is, ha ő nem mond semmit. De nekem ez nem tetszik, én bízni szeretnék a páromban, 100%-osan, és nem arra fecsérelni az energiáimat, hogy őt (őket) ellenőrizgetem...

2012. nov. 14. 10:24
 7/22 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem bírnám ezt a helyedben, rég választás elé állítottam volna, amit fentebb is leírtam, hogy ki a fontosabb, egy ex, vagy én. Főleg, ha tényleg ennyire belefolyik, hogy még az ügyeit is intézi neki...Szerintem ha megváltoztatod a jelszavát és csinál egy újat, talán még jobban fogod magad idegesíteni, hogy mi van ha tényleg olyanról beszélnek stb. és még csak nem is tudod, a párod pedig úgysem mondaná. Én a helyedben megpróbálnék nem belépkedni, az a legnagyobb "próbatétel", ha pedig nem bírod akkor nagy ritkán rápillantani, hogy mi is folyik a hátad mögött. De mondom, ha rólam lenne szó és a páromról, ő exéről, már rég nem lenne ez, mert vagy ő vagy én. :D :)
2012. nov. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Hm. Ezt már megtettem. Többször is.

Volt dráma, szakítás, sőt mással is megpróbáltam...

Én kellek, engem szeret, nélkülem csak vegetál, nem bírja ki. Voltak nagy-nagy beszélgetések... Olyan is volt, hogy a csaj hazajött Karácsonykor a fővárosba és becuccolt a párom lakásába, mondván, h nincs hova mennie (szeeegény!!), és elvárta volna, hogy együtt töltsék az ünnepeket. Volt pofára esés, mikor a pasim hozzám jött inkább, és nálam volt egész ünnepekben. A választás tehát megtörtént, a nő állítólag el is fogadta, hogy nem játszik többé, mégis ezen a szinten (virtuális kapcsolattartás) valahogy szükségük van egymásra. Hogy a valódi ok mi lehet: megszokás, rutin, sajnálat, nosztalgia, ragaszkodás, féltés, a másik kihasználása... sejtésem sincs. Tény, hogy a nő naphosszat üldögél egy boltban, halálra unja magát, és ahogy megjelenik a színen (értsd: skype) a párom, azonnal elindul a csetelés. A nőnek számtalan kalandja van, ezekről be is számol, de tartós kapcsolatra képtelen, mintha a páromnak "tartogatná magát" - legalábbis ez az érzet.

2012. nov. 14. 13:26
 9/22 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem csak úgy érzed, hanem így is van. Én nem bíznék ebben a nőben az biztos. Ameddig a párod nem látja be, hogy igazad lehet bizonyos dolgokban, pl. csicskáztatás, kihasználás stb., és hogy teljesen ráakaszkodik a párod, addig ugyanúgy fognak menni a dolgok szerintem. Ha igazán szeret, és tudja, hogy mennyire zavar ez téged, akkor szerintem alapvető lenne, hogy ő sem foglalkozna a drága exével. Ha az én páromat ennyire zavarná, elég lenne 1-2 vita, látnom rajta, hogy mennyire rosszul esik ez neki, és 3 mondattal lezárnám a dolgot. Elmagyaráznám az exnek, hogy már nem vagyunk együtt, ennek vége, lezártam, a jövőbe szeretnék tekinteni a jelenlegi párommal, és az nem fér össze azzal, hogy még mindig neki ugrálok...Szerintem itt a párod sem igazán zárhatta le a dolgokat végérvényesen, ha legbelül valamiért még ragaszkodik hozzá, ahhoz hogy tartsák a kapcsolatot, tudjon róla, ott nem klappol szerintem valami... De remélem ezt csak én látom így, és nem így van nálatok. :/
2012. nov. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
*mennyire ráakaszkodik a párodra. (Bocs, elírtam. :) )
2012. nov. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!