Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogy tudnám végre tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnám végre tényleg elfelejteni őt és lezárni az egészet?

Figyelt kérdés

Már egy kerek éve szakítottunk a volt párommal (közel 3 évig voltunk együtt), és a mai napig képtelen vagyok túllépni rajta. Belementem 2 ócska kapcsolatba, és most úgy érzem, találtam valakit, de még mindig a nyakamban liheg az exem árnyéka, és emiatt nem tudom teljesen odaadni magam neki, pedig nagyon akarom, mert érzem, hogy ő lenne az, akivel el tudnám képzelni a jelenem, és talán ha összekapom magam, akkor a jövőm is.

Az exem már rég túllépett az egészen, azóta nagyon boldog párkapcsolata van, és nagyon irigylem érte, hogy ilyen könnyen ment neki. Nem haraggal váltunk el, féltékeny sem vagyok rá, csak szeretnék végre tovább lépni rajta én is, és átadni magam végre annak, aki megérdemli.


A tipikus tanácsok, amiket eddig kaptam, nem váltak be (ne beszéljek vele, kerüljem a társaságát, keressek mást, stb). Már pszichológuson is gondolkoztam, mert nem tudom, hogy ez mennyire normális, hogy ilyen hosszú ideig tart "észhez térni".



2013. jan. 23. 10:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nézd volt már dolgom a "fajtáddal" (húh ez most nagyon szarul hangzik de sajnos ma bal lábbal keltem fel)


ilyenkor tény és való, hogy nem pont pszichologusra van szükséged, hanem egy olyan emberre akinek öszintén elmondhatod minden gondolatodat, akiröl tudod, hogy nem él vissza azzal amit mondasz neki, aki meghallgat és aki lelki támaszt ad neked. Azért nem tudsz rajta tullépni, mert békével váltatok el, és igy nem tudtad magad "jogosan" kitombolni. :) Pedig hidd el ez segítene, ha keritenél magadnak egy "balekot" akár innen is és elsírod neki minden bajodat, ö türelmesen végighallgatna megölelne és segítene a nehéz napokban azzal, hogy megvár téged, hogy beszéhletsz vele. :)


Idáig minden embernek ezt tanácsoltam aki hasonlo helyzetben volt és 10 hölgyböl 9 nél bejött. :)


(De ez pasikra is vonatkozik, bár ök ahogy az irásbol is kiderül általában hamarab tulteszik magukat ezen)

2013. jan. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
65%

egyszerírom le nemtöbbször, te döntöd el hogy halgattsz rám vagy sem.


facebookról kitöröl, tőle kapott minden ajándékot kidob, vgay eltesz ugy hogy sos találld meg, sms eket töröl, teloszámát töröl, közös képeket minden mindenhonnan töröl.

Semmmi ne maradjon ami emlékeztet rá. Totál lomtalanítás.


Ha ezeket megteszed szép lassan elfelejted. Sőt facebookról mág tiltsd is le, ohgy megnézni se tudd az adatlapját.


drasztikus, de beválós módszerek! :)


Így tuti elfeljted, hidd el. ;)



deha neked így jó, akkor keseregj, nézd a boldog képét egy más lánnyal, és sírj a közös képeitek láttán.

Semmi értelme, mert vissza nemkapod, sem őt, sem az életedből azokat az órákat/napokat amit sírással töltesz!

2013. jan. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Végleges megoldást ugy is egy másik pár fogja jelenteni.

Ha majd kimozdulsz ha eljársz szórakozni nem csak otthon ülsz és siránkozol ennek meg annak.

Nyitottnak kell lenni újra különben hosszadalmas lesz a téma.

Attól h kitombolod magad attól még esténként ugyanúgy eszedbe fog jutni. Idő kell hozzá és "élned" kell hozzá!

2013. jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:30


ez is egy megoldás csak eléggé kétélü fegyver. Mert most ha érzelmileg még instabil a kedves leányzó, akkor ha nekiáll az általad ajánlottl omtalanitásnak akkor minden srácra emlékeztetö dolognál egyre roszeb lesz a kedve és lehet hogy nem lesz lelki ereje megtenni. De ha elötte lelkileg tulteszi magát az eégszen, akkor utána mosolyogva lomtalanit. :)

2013. jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 okoska31 ***** válasza:
100%

érdekesen lehet látni, hogy ki az aki végigolvassa a kifejtést, és ki az aki nem...:)


Mielőtt komolyan lehetne mondani rá valamit, kérdezném, hogy miért mentetek szét annak idején?

2013. jan. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:35


mivel azt irta, hogy "békével" váltak szét ezért valószínünek tartom a költözést, vagy sulit váltott, Felsöoktatásba került, vagy csak kihült valakiné laz érzelem.


Mind olyan dolog amiért "olyan nagyon" nem lehet hibáztatni egyik felet sem.

2013. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is azért nem tudtam sokáig túllépni az első barátomon, mert békében váltunk el, nem tudtam haragudni, a jó emlékek bennem voltak állandóan. Hiába tudtam, hogy már nem lesz semmi, akkor is hozzá hasonlítottam mindenkit évekig, és napi szinten gondoltam rá 1 éven keresztül. Pedig mi csak pár hónapig jártunk.

A facebookról letiltás jó dolog, de a kis ajándékokat, fényképeket szerintem már biztos eltette a kérdező. Amúgy sem hiszem, hogy lenne szíve kidobni, ha egyszer szerette.

Nekem csak az idő segített sajnos. Eltelt 3 év, és lassan rájöttem, hogy nem is volt annyira hozzám illő az a srác, vannak nála sokkal jobbak is. Most már csak barátilag gondolok rá, és azóta voltam már szerelmesebb is, pedig előtte sosem gondoltam volna.

Ha eszedbe jut a ex, gondolj arra, akivel most együtt vagy vagy szeretnél együtt lenni. Álmodozz, tervezgess, és csak rá koncentrálj és a közös jövőtökre!

Ezen kívül egy tippem van még. Filmben láttam, és lehet, hogy butaságnak tűnik, de szerintem működhet: írj az exednek egy levelet, amiben végleg elbúcsúzol tőle, amiben leírod az összes érzésed, mindent, ami eszedbe jut, és neki vagy másak nem mondhatod el. Írj ki mindent magadból, utána pedig égesd el a levelet! Hátha ez beválik.

2013. jan. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

prof!


Az a helyzet h nem lehet minden embert egy kalap alá venni, nem mindenkin ugyanaz a megoldás segít.

És van akinek nagyon hosszú ideig tart. Van aki egyedül képtelen erre, mert kell hozzá barát vagy rokon.

Az állításod meg általános. Szóval 50-50% az esély h bejön avagy sem.


10böl 9 lánynál bejött, lehet h igen, de lehet h nem tudsz róla h végül nem jött be.


De az állításod persze helytálló de ez sem konkrét megoldás.

2013. jan. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:43


Igazad van ez a statisztika eléggé kisarkítodd mert ha jobban megnézem akkor a 10 böl kilenc igazábol a 15-19 közti höglyekre jellemzö és ahogy haladnak ak orral egyre komoylabban veszi ka kapcoslatot igy egyre nehezeb tullépniük. Igazából a mondandomból annyi votl a fontos, hogy szerezzen maga mellé valakit akivel levelezhet, vagy egy barátot/barátnöt, akivel mindent kibeszéhlet megábol és aki elviszi magával tombolni.

Ez sem száz százalék, de ha ez segít akkro esetleg érdemes pszichologushoz fordulni, bár most magam ellen beszélek de ezt elég erős lépésnek érzem azért.

2013. jan. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, igyekszem megfogadni néhányat, amit úgy érzek, hogy hasznos lehet! Sajnos a teljes "lomtalanítás" nem fog menni, az ilyesmi nálam nem válik be, emellett nem akarom az egészet meg nem történtnek tenni, csak egyszerűen tovább lépni.


A szétválás oka az ő édesanyja volt, ő nem tartott engem elég jónak, úgy vélte, rossz hatással vagyok a páromra, és ellehetetlenült a kapcsolat emiatt.

2013. jan. 23. 10:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!