Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek aki évek során...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek aki évek során többször szerelmes lesz mindig ugyanazt érzi?

Figyelt kérdés

Nem egyszerű kérdés, főleg idősebbek válaszaira vagyok kiváncsi. Mik azok az érzések amik azonosak, és mik azok amik változnak? Mitől függ? Inkább magunktól vagy a másiktól? A "magunktól" alatt azt értem, hogy pl. érettebbek leszünk, és már más lesz fontos egy kapcsolatban, vagy pl. az előző kapcsolatok megváltoztatják az elvárásokat, le/fel megy a mérce.

Magamon azt tapasztalom, hogy tiniként sokkal máshogy, sokkal hevesebben szerettem, viszont annak ellenére hogy évekig tartott, most úgy érzem nem voltak azok igazi mély érzések. Halálosan féltékeny voltam, mostmár szinte egyáltalán nem vagyok. Ez a párom miatt van vagy miattam? Általános, vagy egyénfügő? Ti hogy vagytok vele?



2013. ápr. 22. 00:04
 1/6 Zúzmaraharapás ***** válasza:
Hát, más-más értékek válthatják ki belőlünk ezt az érzést. Hogy mik ezek az értékek, azt az határozza meg, hogy mit tartunk fontosnak, mire vágyunk, mit értékelünk, és ha belegondolunk ezek bizony erősen egyén illetve életszakaszfüggőek. Pontosabban csak egyén, mert hát az életszakaszbeli jellemzők részei az egyéniségnek, ha hosszútávon nézzük. :)
2013. ápr. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

egyszer voltam talán szerelmes, sajnos ezen nem tudok változtatni, így nincs összehasinlítási alapom

nem az előző kapcsolatom befolyásolja az elvárásomat, sőt ráadásul tök egyszerűek lennének

szerintem ez az egész egyénfüggő,

2013. ápr. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az érzések maradnak ugyanazok,de tapasztaltan már jobban lehet játszani a játékot,mert már ismered milyen,míg az elsőnél még új minden.

tapasztaltan nagyobb a kontroll,a rálátás a dolgokra minden szinten,ezért érzelmileg sokkal stabilabb tudsz maradni egy kritikus helyzetben is.

2013. ápr. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Várok még véleményeket, tapasztalatokat.

2013. ápr. 22. 23:26
 5/6 anonim ***** válasza:

azt mondják, hogy az első szerelemnél az érzésba vagy szerelmes

a másodiknál magadba

a harmadiknál már a másik emberbe


de ez nem biztos, hogy így van

2013. máj. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utolsó, ha ez igaz, akkor várom a harmadikat:)
2013. szept. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!