Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan adjam a tudtára anélkül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan adjam a tudtára anélkül hogy megbántanám, vagy elveszíteném?

Figyelt kérdés

Már 2 lányt is elveszítettem (mint barátot, mint embert, igaz lelki társat). Jártunk aztán szakítottunk, utána nem akartak beszélni velem. A jó öreg történet. Az egyiket én dobtam a másik engem dobott, úgy tűnik nem számít ki szakít kivel. Elfogadtam, hogy ez a természet rendje, járás után nincs barátság.

Most azonban van egy új lány. Kedves, odaadó, megértő. Találkozgatunk egy ideje jól érzem vele magam, de látom rajta ő többre számít. Én őt szeretném megtartani, mint igaz barátot. Ha a beszélgetés forrósodik vagy kétértelművé válik én találok kibúvót, de nem lehet ezt játszani. Hiányzik egy női lélek lelki társnak, de a legutóbbi szakításom óta bizalmatlan vagyok, hideg és elutasító e téren. A szívemig senkit nem merek engedni!



2013. jún. 11. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.

Egyrészt, mint te is tapasztalod, elmélyült, fiú-lány barátság nincs. Szóval szerintem nem fogsz tudni így senkit megtartani, és nem is értem mire lenne az jó.

Másrészt, az élethez nem lehet így hozzáállni. Ha van egy lány akivel jól érzed magad, és látod rajta hogy vonzódik hozzád, nem értem miért ne engednél. Semmi nem garantálja hogy nem csalódsz megint. De az életben menni kell előre, fejlődni, tapasztalatokat gyűjteni, így lehetsz folyamatosan egyre jobb ember. Ha elzárkózol ez elől, akkor megrekedsz egy szinten és onnan nincs tovább.

Igen is engedni kell!

Van erre egy jó Csernus idézetem is:

"A jó és a rossz mindig együtt jár, nincs egyik a másik nélkül. A fájdalom elfogadása után jelentkezni fog a jó. Ha valaki nem akarja elfogadni a fájdalmat, akkor ezzel eleve kizárja az előrelépés lehetőségét is. A fejlődés mindig fájdalommal jár."

/Dr. Csernus Imre/

2013. jún. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Van benne bölcsesség amit mondasz, de az a baj, hogy én már olyan régóta vagyok jéghideg, hogy már meg sem érintenek a kedves szavak. Az ölelések sem esnek jól egyszerűen égetnek a jól eső meleg helyett, aminek lennie kéne ilyenkor. Amit régen éreztem hasonló esetben.

Az élet egyéb területeire koncentráltam leginkább, ott magas teljesítményt tudtam nyújtani. És ez most hirtelen jött. Nem tudom kezelni.

2013. jún. 11. 17:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Márpedig ha valaki jól érzi magát veled és többre számít, akkor nem fogod tudni megtartani a barátságot. Itt két lehetőség van, vagy belemész a többe és közel engeded magadhoz, vagy végleg elveszíted. Más lehetőség nincs.
2013. jún. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oda állok elé és mindent elmesélek részletesen, őszintén töviről hegyire. :) ez lesz
2013. jún. 11. 17:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem éppen fiú barátra lenne szükségem de én is ugy tapasztalom, hogy nem igazán létezik. Addig vannak benne a dologban amig ki nem derül, hogy nem akarok többet :(

Velem is most szakitottak megértem a helyzeted. Ha gondolod beszélgethetnénk :) 25/L

2013. jún. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező: én elhiszem, hogy jót akarsz, de egy nő számára nincs annál megalázóbb, mint az, ha egy számára kedves illető nem tekinti nőnek.

Szóval a legjobb esetben is arra számíts, hogy pár hétig-hónapig működik így, aztán elhal a dolog. És ez a legjobb eset!

2013. jún. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én simán benne lennék mert pont ugyanerre vágyom nő létemre..

Jól kell szakitani és akkor nem veszited el őket ha nem akarjátok. Sajnos rólam meg az exem nem akar hallani pedig felajánlottam, hogy maradjunk barátok. Remélem egyszer meggondolja magát ha leülepszenek a dolgok mert még nagyon friss.

2013. jún. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!