Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Megéri megtartani ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri megtartani ezt a kapcsolatot? 20F, de főként lányok véleményére lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Főként a lányok véleményére lennék kíváncsi, mert a fiúkét nagy részbe sejtem, hogy mi lenne.


Megéri csak azért megtartani egy kapcsolatot, mert néhány igen nemes tulajdonsága vannak a barátnőmnek.

Ezek a barátnőm tulajdonságai:szép, őszinte, nem titkolózó, nem kétszínű, nem pénzmániás(nem érdekli, hogy mennyi pénze van a partnernek), nem munkamániás(ez inkább rám vagy rám lesz jellemző azt hiszem), nem szórja a pénzt, nem plázacica, titoktartó, nem tisztaságmániás de a rendet szereti, elegáns ruhában de nem méregdrága ruhákat hord, nem csinál balhét, ha nem tudunk minden héten találkozni, nem féltékenykedő, és nem zavarja ha alkalmanként haverhoz megyek át amikor pl vele is lehetnék, valamint az is pozitív tulajdonsága, mivel ez nem valami általános szerintem, hogy érdekli z ezotéria, ami engem is(nem szeretnék olyas valakivel lenni aki ki nem állhatja), emellett hasonló az elképzelésünk, hogy hogyan szeretnénk a taníttatni a saját gyerekünket(távoli kép, de külön-külön feltételezve mit terveznénk), nem akar korlátozni a saját elképzelt karrierem megvalósításában, nem alkoholizál, nem dohányzik, és egyéb káros szenvedélyt sem folytat.


Ezek elég sok pozitív tulajdonságok, és ez alapján azt mondanám, hogy tökéletes kapcsolat.


ÉS pont ezért vagyok dilemmában, és hatalmas belső vívódásban, mert ezzel szembe túl sok olyan negatív tulajdonsága van ami eléggé zavar, csak épp az a problémám hogy nem tudom mennyire.

A legnagyobb baj, hogy ő 100% ban humán, én meg 90% ban reálos beállítású vagyok, ami engem érdekel az őt nem, ami meg őt az pedig engem nem. Így túl sok közös témánk nincs is, de igazából mind a ketten csöndesen jól elvan ember vagyunk, egyikőnk sem egy szószátyár.

Ami engem nagyon zavar, hogy neki nincsen semmi életcélja, nem akar semmit az élettől, soha nem tervez előre, de a jelenbe sem igazán tudja, hogy mit akar, nem akar semmit, ezzel ellentétben, én mindig előre tervezek, sőt talán az a baj, hogy én meg kb a jövőben élek főként, távlatokba látok, de a jelenbe is szeretnék többé-kevésbé élni.

A másik hatalmas ellentét forrás, hogy őt minden középkori dolog érdekel, leragadt kb a 15.sz-ban, de semmi ami mai, mindent régimódian képzel el, és nem érdekli semmi ami modern, kimondottan nem szereti, ezzel ellentétben, én meg a 22.sz-ban élek, engem a modern technika, a modern világ érdekel, sőt inkább a futurikus.

Zavar, hogy 23 éves létére, annyira nem ért a reálos dolgokhoz, hogy nem tud 2 számot írásban összeszorozni, nem érdekli semmi technika minden műszaki dologból kb jó neki a legolcsóbb legócskább, én meg pont az ellenkezője.

Én pl nagyon utáltam a törit, ő pedig annyira töris beállítású, hogy kb másról sem tud beszélni, minden a történelemhez lyukad ki.

Zavar, hogy én annyi sok minden közös programot képzeltem el a jövőbeli partneremmel, de még csak az alap dolgokat sem lehet vele csinálni. Pl nem tud biciklizni(ez nem lenne baj, de nem érdekli és nem is akarná megtanulni)-pedig én szívesen tekernék, nem tud úszni(hasonlóan esze ágába sincs megtanulni) pedig én imádok úszni, az ég adta világon semmilyen társasjátékra nem képes, vagy nem tud vagy nem akar, vagy csak nem érdekli, de még amőbázni, torpedózni, akármilyen kártyajátékot sem lehet vele játszani, mert szó szerint szarik minden szabályra és úgy tesz mintha annyira retardált lenne, hogy pl(csak 1 pl a végtelen agyamat eldobom hülyeségei közül) képtelen felfogni hogy ha 3ad dob, akkor 3-at kell lépni és nem 1-et vagy 6-ot, vagy annyit amennyit éppen a keze elmozdul.

Én mindig is szerettem túrázni, ő nincsen ellene, de annyira pocsék fizikuma van(soha nem sportolt-utál mindent ami kifárasztja, vagy megizzasztja, még 1 füzet helyett is csak pár lappal jár iskolába mert az könnyebb-), hogy kb képtelenség vele akármilyen túrát szervezni, mert semmit sem bír szusszal, pedig én szeretek túrázni, mozogni(nem vagyok egy sportman, de amit ő csinál az már azért tényleg túlzás)

Nyáron ha már egyszerűen hiába mentünk el közösen valahova, egyszerűen egész nap mást sem csinált, mint a semmit, mert ilyen melegbe nem lehet semmit csinálni, és csak átaludta az egész napot, és csak 5-6 után volt hajlandó kimozdulni.

Az is zavar, hogy tériszonyos, mert én pl nem vagyok az, sokat vagyok magasban, mivel anyu munkájában sokszor segítek ott pedig már megszoktam a magasságot, és szeretem a magasságot, nagyon szeretem a repülőket, kilátókat, magas strandi csúszdát, stb, de vele semmit nem lehet csinálni, mert nem, ő tériszonyos.

Zavar, hogy túl negatívan látja a világot, összeesküvés elméletek tucatjai zúdítja mindig rám, amik lehet igazak, lehet túlzás, de akkor sem lehet úgy élni, hogy egyszerűen azt magyarázod be, hogy kb már nincs is értelme élni, úgy sem mehetünk semmire, ha nem vagyunk befolyásos zsidók, cigányok, vagy politikusok(kicsit sem rasszista).

Ami pedig még zavar, hogy kicsit előre gondolva, és pl nagyon szeretem a gyerekeket, és arról is megvan az elképzelésem, hogy hogyan szeretném közösen nevelni majd ha lesz sajátom, ez az elképzelés hasonlít az övéhez, csak éppen ő utoája a gyerekeket, és tudja, hogy őt rosszul nevelték, és nem is akarná nevelni a sajátját, csinálja majd az a párja, és azt se tudja, hogy akar-e egyáltalán gyereket.(Pl az is zavar, hogy mindig úgy beszél mintha nem is lennék, és feltételes módon beszél saját magáról, semmi olyan utalás, hogy amiről éppen beszél az jelenleg a mi közös jövőnk lenne).

Ja és természetesen nem tud mosni se, főzni se(fél minden késtől, és minden folyadéktól ami forrásba van -a tésztát is úgy próbálja megfőzni, hogy beleteszi a hideg vízbe és azzal együtt forralja föl-), és még vannak negatív tulajdonságai, szokásai(pl: fél a kicsit nagyobb labdáktól-legtöbb labdajáték kilőve-, és annyira nem ért a számítógépekhez, hogy nem viccelek szó szerint nem tudja, hogy mi az a ctrl+c és ctrl+v, hiába mutattam, meg durcázott hogy hagyjam ilyenekkel békén ő ezt nem érti és nem is akarja.), de éppen eleget írtam már le.


Én alapjába véve vidám jó kedélyű ember vagyok, de már attól tartok, hogy ha vele maradnék, akkor el fogok fásulni.

Mindig is hajlandó voltam a változásra, szívesen tanulnék meg bármit ha mondjuk a partneremnek lennének olyan hobbijai, amihez én nem annyira értek, én alapjáratba véve a megszokott dolgokat szeretem, de mégis hajlandó vagyok a változásra, szeretek mindig mindenhol és mindenkinek megfelelni, és a partneremmel szeretnék sok mindent kipróbálni, de látom , hogy vele kb mindent amit elképzeltem mint boldog vidám kapcsolat, és család, felejthetem el, mert őt nemes egyszerűséggel nem érdekli.

Isten igazából ezek után gondolhatjátok, hogy szerelmesnek erős túlzás hogy az lennék, inkább csak simán szeretem, mert alapjába véve egy rendes ember, csak semmi komoly dologról ne akarjak vele beszélni, vagy csinálni, mert nagyon könnyen vagy felhúzom magam miatta, vagy ő vágja be a durcát, vagy ingerülten kierőszakolja a másikból amit ő akar(bárcsak akarna valamit), általában inkább amit nem akar.


Ami kiegészíti az egészet hogy én 20 éves fiú (bak|8% kolerikus,12%melankónikus,20%szangvinikus,60%flegmatikus) vagyok ő pedig egy 23 éves lány(halak|60%kolerikus,25%flegmatikus,7%melankónikus,8%szangvinikus), de agyilag és megtálisan messze van a 18-tól is, amennyeinek kinéz.

Interneten ismerkedtünk meg, nekem ő az első barátnőm, és nem vagyok olyan aki könnyen fölad bármit(vele erősen ellentétben, bár ebben az esetbe ő is ilyen, az élet többi területén egyáltalán nem kitartó).


Az a probléma, hogy én egy elég jó iskolákban tanultam, és mindig rendes emberek vettek körül, és ahhoz is szoktam hozzá, hogy kb mindenki ilyen, erre megismerkedek valakivel, aki szakmunkásban tanult, és ott is sosem volt semmilyen barátnője, barátja, senkije akitől bármilyen segítséget kérhetne, mindig 2-3-as tanuló volt, és sosem szerették az osztálytársai/tanárai, bukott is, felmentették általános óta matekból, és csak estin tudott érettségit csinálni. Ezzel szemben én mindig 4-5-ös voltam, kivételesen jó és összetartó osztályokat jártam meg, nagyon sok barátom van, olyan helyről jövök ahol a "tudás hatalom", és nem és mindenkinek nagy tervei van, és érett gondolkodással látják a világot, végigküzdöttem azokat a tárgyakat amit nem szerettem, és végül 4-5-ösre érettségiztem. ÉS csak most döbbentem rá, hogy mennyire egy karanténból jöttem, és a mai fiatalok döntő része egyáltalán nem ilyen. Éppen ezért most már rájöttem, hogy azok a pozitív tulajdonságai ami neki van, azok manapság elég ritka, és meg kell becsülni, mert nehogy aztán még rosszabbul járjak, ellenben azt is tudom, hogy vele soha nem leszek olyan boldog mint szeretnék, és a párommal elképzelt közös boldog jövő elképzeléseim is kb soha nem fog megvalósulni, ha vele maradok.



Igazából jól esett kicsit kipanaszkodni magam, de érdekelne, a véleményetek, hogy megéri-e szerintetek megtartani ezt a kapcsolatot?


Én személy szerint nem akarom majd megmenteni a kapcsolatot, ha ő akarna szakítani, de nem is fogok rásegíteni, egyszerűen a sorsra bízom(eddig mindig segített döntésekben), és majd az élet eldönti minek kell történnie, ettől függetlenül állandó dilemmába vagyok, anyu akárhogy is döntök mellettem van, de senki nem tud semmi irányadó tanácsot adni(igaz, ez eléggé csak rám tartozik, de így névtelenül nyugodtan megkérdezek másokat)



2013. szept. 3. 21:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Csak most látom hogy milyen hosszúra sikeredett, de megköszönném, aki tényleg elolvassa, és megosztja velem a véleményét.
2013. szept. 3. 21:52
 2/13 anonim ***** válasza:
Nincs az a marha aki ezt végig olvassa.
2013. szept. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nos, én végig olvastam.

Azt nem értem, hogy miért vagytok együtt ha semmi közös témátok, èrdeklődési körötök nincs?

Egyáltalán szeretitek egymást?

Elég fura ez a dolog.

2013. szept. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Végigolvastam.


Hagyd a fenébe. Buta ez a lány. Attól még lehet rendes ember, mert buta, de ahogy jellemzed ő tényleg életképtelen.


Hozzád egy életrevaló, dinamikus, karakán nő való nem egy irányításra szoruló kislány. Egyáltalán dolgozik már vagy semmi?

2013. szept. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem éri meg, hosszútávon kiborítanátok egymást.
2013. szept. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha ennyire különbözőek vagytok hagyd menni. Szép lányt ugyanúgy fogsz találni akikben az jó tulajdonságai megvannak sőt hozzád hasonló beállítottságú lánnyal is összehozhat az élet még. Mert ha benne maradsz időpocsékolás. El kell engedni,mert ez így örlődés. Vagy elviseled,hogy ilyen. De ha már ennyire zavar szerintem az rég nem egy idilli,harmónikus párkapcsolat.
2013. szept. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
hogy a fenébe jöttetek össze? én ilyenre rá se néznék.. 22l
2013. szept. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Először is meg szeretném köszönni azoknak akik eddig elolvasták.



Egyrészt, nem 1-2 hét alatt jött össze az amit fenn írtam, és igazából ennél sokkal több dolog van még amit ide felsorolhattam volna. Durván fél éve vagyunk együtt.


Ő is és én is régóta(ez azért elég subjektív) szerettünk volna már valakit, szerintem ezzel sokan vagyunk.

Én nem vagyok olyan aki sztereotípiákból épít várat, így elég rugalmas lennék, néhány alap tulajdonság az amit eddig fontosnak hittem. Azt hittem, hogy csak ez számít vagyis hogy ha valaki jó ember, akkor ott már különösebb baj nem lehet. Alapjába véve ő jó ember lenne, mert megvan a legtöbb azon belső tulajdonságai amire azt hittem hogy a legfontosabbak, ha ezek nem lennének neki akkor már rég szakítottam volna vele, vagy alapból nem is jöttünk volna össze, csak aztán tévedtem, végül is neki köszönhetem, hogy megtudtam, hogy pontosan milyen valakit keresek, és még sem jöhet szóba ennyire rugalmasan bárki. Végül is úgy is mondhatnám hogy párbajra hívott a sors/élet/teremtő valahogy így: "Tényleg azt hiszed neked te mindent el tudsz fogadni, hát igaz tényleg sok mindent elfogadsz, de nesze tessék, ezzel mit kezdesz okostojás."


Valóban igaz tényleg én legjobban egy életrevaló, dinamikus, karakán lánnyal érezném vidáman magam, talán úgy ahogy mindig is elképzeltem.


Az hogy ő idősebb, az akkor érdekelt volna, hogy ha ez jelentősen látszik rajta, vagy pl szellemileg is jóval előrébb haladott lenne, de jelen esetben csak az igazolványai bizonyítja, hogy elmúlt 18.


Nem idilli harmonikus ideákból álló kapcsolat ami kizárólag megfelelő, persze hogy én is szeretnék olyat, de sosem hátrálok meg a nehézségektől, és jellemző rám hogy nem tudok könnyen feladni dolgokat. De tudom, hogy ezt kéne ebben az esetben tennem, mert ami sok az sok.


Hozzáteszem mivel én nem vagyok egy bulizós, meg fiú osztályba jártam, és nem vagyok az a tipikus csajozós ilyen témában személyesen könnyen ismerkedős típus. És az itthoni példa sem volt valami példamutató párkapcsolati téren így 20 évesen én is beregisztráltam internetes társkeresőre, és úgy ismerkedtünk meg. Nagy reményekkel indultam, és igazából ő volt az első és egyetlen akivel találkoztam személyesen, de nem is sok emberrel leveleztem. Kb 3 hónapot voltam fenn.


Igazából simán el tudom képzelni, hogy csak addig nem fog kiborulni a bili, amíg a rendszeres találkozásunk nem tudja meghaladni az állandó heti 1-1.5 napot. Ugyanis rám sajnos az is jellemző, hogy mindig be vagyok táblázva, és sosincs semmire időm. És ez mondjuk őt nem zavarja, amit pl senkitől nem várnék el, hogy szó nélkül tűrje ezt, mert tudom, hogy ez nem jó dolog.


Igaz az én véleményem nem az , hogy ha valakivel nem az a hű de nagyon oda meg vissza vagyok szerelmes belé, akkor dobjuk el, nem kell, én pl a hibákat megjavítani szoktam, és nem kidobni a régit, mert úgyis lesz helyette új, mint ez a mai felfogás a fiatalok jelentős részénél, de tudom hogy mindennek vannak határai és ezt ismerni kell ,és ha már jócskán meghaladta valami a tűréshatárt, tudni kell tőle megválni is, nem csak foltozgatni, de sajnos ez az ami nekem annyira nehezem megy, hogy ezt elmondani sem tudom. Egy kedvenc pólótól, táskától, pohártól is alig bírok megválni, nem hogy egy emberi kapcsolattól :S


Mondjuk inkább tudom elképzelni őt egy egyszerű barátnak mint egy barátnőnek, akkor nem érdekelnének a hülyeségei, mert azt már nem nekem kell nyelni.

2013. szept. 4. 19:37
 9/13 anonim ***** válasza:
Értem, akkor is te túl bölcs vagy a lányhoz, hozzád egy életvidám de egyben mély érzésű, gyakorlatias nő illik. A szellemi nő. Egyébként a szex milyen?
2013. szept. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"életvidám de egyben mély érzésű, gyakorlatias nő" Hát igen én is sokkal inkább tudnám magam egy olyan mellett elképzelni magam.


Hogy az milyen?, Nem vagyok nyomulós, nem is ez az fő oka ami miatt partnert szerettem volna(mint a legtöbb netes társkeresős fiúnak), szóval nem is erőltettem rá sose, ez legyen akkor amikor ő úgy gondolja(nem úgy kell rá gondolni aki soha sem csinálta még).

Ezt a témát nem részletezem, és nem magyarázgatom hogy honnan tudom(ezt azért még így névtelen sem illik) De azt elmondhatom, hogy biztosan tudom ezen a téren is lennének problémák(intim dolgokat csináltunk, de azt még nem), szóval azt tutira nem mondhatnám el, hogy emiatt megérné megtartani a kapcsolatot sajnos ilyen téren is vannak olyan sztereotípiái, meg elvei,meg nem érdekli dolgok, ami igen sok mindent korlátoz.

Pedig én ilyen téren is elég nyitott vagyok, és elég sok mindenbe benne lennék, aminek szerintem a legtöbb(de legalább egy átlagos) lány biztos örülne.


De azt garantálhatom, hogy akármilyen is lenne, szerintem sosem ez lenne az az ok ami miatt szakítanék vele, ennél sokkal fontosabb dolgok zavarnának.

2013. szept. 4. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!