Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Az imádlak szebb a szeretleknél?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az imádlak szebb a szeretleknél?

Figyelt kérdés
Milyen hasonlo erzelem kifejezo szavakat tudtok?

2013. okt. 10. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
a szeretlek szerintem jobb..
2013. okt. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az imádlak üres. A szeretet tartalmas, mély, ezért használjuk nagyon ritkán.
2013. okt. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mi a bnőmmel minden nap mondjuk h szeretlek.
2013. okt. 10. 21:53
 4/10 anonim ***** válasza:
3 Elcsépelni és hétköznapivá sem kell tenni ezt a szót, szerintem.
2013. okt. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a lényeg az, hogy hogyan mondják...
2013. okt. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyiket se nagyon szeretem használni.
2013. okt. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az imádni és a szeretni ugyanazt jelenti, akkor az imádkozni és a szeretkezni miért nem?
2013. okt. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szeretlek sokkal jobb.
2013. okt. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem hallottad még azt, hogy "én nem szeretlek, hanem imádlak"?

Az imádlak nagyobb hangusúllyal bír

2013. okt. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Balanus_concavus ***** válasza:
100%
Más kategória a két szó szerintem, s manapság mindkét szó túl általánossá lett téve, ill. néhol helytelenül van használva. Az "imádlak" szó, egy sima embernél feljebb valóhoz szól, pl. ha az "ima" szóra gondolunk, imádkozni sem emberekhez szokás... A katolikus vallás ezt, pl. úgy határozza meg, hogy csak Istent imádhatjuk. Valószínűleg pont ebből adódik az emberek túlzása is, mivel úgy gondolják, hogy ha egy patetikusabb szót használnak, azzal jobban ki tudják mutatni szeretetüket, na és itt jön képbe a szeretet... azaz a szeretlek szó, ami tökéletes verbális megnyilvánulása az érzelmeinknek. Meg egyébként is az érzelem kifejezése nem a szavakon múlik, hanem a tetteken. Persze érdemes ezt beszédben is jelezni, de arra tökéletesen megfelel a szeretlek kifejezés, ergo az "imádlak" szó köznapi degradálása merőben felesleges, hiszen az egy másféle aspektusban már jól bevált és használható.
2013. okt. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!