Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Létezik olyan, hogy egyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik olyan, hogy egyik pillanatról a másikra a párom lázadni kezd ellenem, mintha a gyerekem lenne? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A sztori hosszú, a lényege hogy miközben épp távol voltunk egymástól, egyik este elkezdett makacsul viselkedni, amikor beszéltünk. Azóta nem hallgat a véleményemre, a barátaira, a családjára és pár nap alatt a boldogságból a szakadék szélére zuhant a kapcsolatunk..

2013. nov. 5. 08:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Talán kommunikálni kéne vele és megkérdezni, hogy mi a probléma?
2013. nov. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mindennek oka van.

Vagy történt vele valami, vagy lehet beteg is. Olvastam még régebben a nőről aki szülés után meggyűlölte a férjét, csak úy minden ok nélkül. A férj 2 év megunta, a dolgot és elcibálta az asszonyt az orvoshoz és kiderült, hogy felborult a hormonhegysúlya. Kezelés után, megint az a tündéri asszony lett akit feleségül vett.


Szóval én először kitudakolnám, hogy történt-e vele valami azalatt míg távol voltál. Ha nincs más értelmes magyarázat, akkor lehet testi baja van. (csak ugye erről ő sem tud)

2013. nov. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Roscher Alfonzína:


Rengeteget beszéltünk azóta és ő sem tudja, hogy mi van vele. Ami még plusz információ, nem írtam le, hogy megismerkedett egy sráccal akivel jót beszélgettek a visszaúton és most már annyira zavarodott lett, hogy dönteni akar kettőnk között. A srácot alig ismeri, másra nem hallgat, csak a számára kedvező dolgokat szajkózza és olyan dolgokat vág a fejemhez, amit még soha. Persze dönteni azt nem tud.

2013. nov. 5. 09:15
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerelmes, leereszkedett a szemére a rózsaszín köd.

Már tegnap is megírtam, hogy hagyni kell őt. Enged el.


Tudom, hogy szereted, de pontosan olyan, mint egy kiskamasz, amikor először lesz szerelmes. Nem lehet rá hatni semmivel. Ha veled marad, elsorvad bánatába, mert ez egy ilyen impulzív érzés. Ha sráccal megy akkor ha elmúlt a rózsaszín köd, akkor talán rájön, hogy vesztette valamit, de most már a szerelem rabja. Ez tiszta sor. Ezen te már nem tudsz változtatni.


A kérdés, hogy így is magad mellé akarod-e őt láncolni, hogy mindig a másikra fog gondolni? Vagy el tudod őt engedni? És új élete kezdeni egy olyan lánnyal aki neked adja a szívét?

2013. nov. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ez az utóbbi igencsak lényeges információ :). És így sajnos eléggé tipikus a történet, tulajdonképpen azt figyeltem meg, hogy szinte minden nő legalább egyszer szembesül ezzel a helyzettel.


A barátnőd elbizonytalanodott, nem tud dönteni, és jelen pillanatban annyira össze van zavarodva, hogy nem ura a helyzetnek, ezért csupa olyan dolgot fog tenni és mondani az elkövetkező időkben, amikkel nagyon nehezen fog utólag elszámolni.


Nem biztos abban, hogy szeret, de nem tudja feldolgozni, hogy ennek igazából semmi oka a részedről, hanem csakis ő a probléma forrása. Éppen ezért magyarázatokat és felelősöket keres, ahelyett, hogy elfogadná a saját érzelmi állapotát és belátná, hogy bizony itt csakis róla van szó.


Azért nem hallgat senkire, mert menekül a helyzet és a felelősség elől. Fél elmondani az érzelmeit, fél a tükörbe nézni, ezért minden beszélgetési kísérletre heves ellentámadásba lendül, de valójában ez védekezés.


Úgy érzi, hogy ő most csak egy hálátlan p1csa, és nem hajlandó ezzel szembenézni. Ha lenne valami bűnöd a múltból, akkor most arra hivatkozva szakítana veled, de mivel nincs, így megőrül, mert tényleg CSAK ő az oka a helyzetnek, ezt pedig nem bírja elviselni. Ha tudnád, hányszor láttam már ezt, sőt, még a nejemnek is volt egy ilyen idióta korszaka.


Nem véletlenül hahotázok hangosan, amikor mindenki meg akarja nekem magyarázni, hogy a csajok korábban érnek: ha tudnátok, hány ilyen "érett" felnőtt csajt láttam hasonlóan megőrülni...

2013. nov. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És te mit tettél amikor a nejed ilyen volt?
2013. nov. 5. 10:05
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes kérdés, mert amit tettem, nem javasolnám senkinek. Ellenben az is tény, hogy így hirtelen nem sok más kapcsolat jut eszembe, ahonnan volt innen visszaút. Ráadásul nincs két egyforma párkapcsolat sem, így ami az egyik helyen működik, a másiknál öngyilkosság.


Én igazság szerint olyan kegyetlen lelki terrort alkalmaztam a párommal szemben, amire így utólag nem vagyok büszke. Minden egyes alkalmat kihasználtam arra, hogy szembesítsem vele, mit csinál, és kihangsúlyozzam, hogy ez mennyire gáz. Gyakorlatilag ekkor szembesültem én is azzal, mennyire önző és manipulatív tudok lenni, ha elborul az agyam.


Persze, megvolt ennek az éremnek a másik oldala is, mert volt egy elég komoly beszélgetésünk, amikor gyakorlatilag rábeszéltem, hogy maradjon velem. A szép az, hogy saját magad nem tudod átverni, én magam is tudtam, hogy ez nem igazán az ő döntése volt, így folyamatosan emésztett a kétely, hogy ő most valóban szeret e engem vagy sem; valahol a saját kardomba dőltem. Hosszú, nagyon hosszú folyamat volt, mire mindenki elszámolt a tetteivel és a bűntudattal, csakhogy mi akkor már nyolc éve együtt voltunk, volt miért küzdeni.


Szerintem mégis valahol a nagy hiba, amit ilyenkor a pasik elkövetnek, hogy tehetetlenül nézik a barátnőjük működését. Alapvetően abból a szempontból teljesen nekik van igazuk, hogy a nőnek önként kell eldönteni, akar e veled lenni vagy sem, mert ha nem, akkor megette a fene az egészet. Én ezt a saját káromon tanultam meg, de meggyőződésem volt, hogy abban a helyzetben ő nem önmaga, így ha hagyom, hogy akkor döntsön, az visszafordíthatatlan lesz. Ezt a döntést ma sem hoznám meg másképp, de az eszközöket másképp válogatnám.


Szóval én azt tanácsolnám, hogy azért ne állj birka módon, hanem vond ki a kardod és harcolj meg a nőért. Ellenben abban az előttem szólóknak is NAGYON igaza van, hogy tudd elengedni, ha arra kerül a sor, mert annak semmi értelme, hogy odaláncold magadhoz. Ha tényleg menni akar, akkor engedd útjára, mindkettőtöknek jobb lesz úgy. Amíg bizonytalannak látod, addig van értelme a harcnak.

2013. nov. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

tegnap már kérdezted


akkor lázadnak, amikor már kifele nézelődnek. mit nem értesz? VÉGE! te vagy az ellenség, most győzi meg magát hogy elnyomod és neki szabadság kell más farkán. már átéltem ilyet.

2013. nov. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen, de mint mondtam, szerintem azért nincs itt törvényszerűen vége. Sajnos többnyire igen, szóval inkább kivételek vannak, mintsem törvényszerűségek, de akit szeret az ember, azért nem rest küzdeni.
2013. nov. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ezt a választ!!!

Igazából ahogy olvastam néhány dologban magamra ismerem és engem is szörnyen megvisel az a lelki terror amit most alkalmazok. Igaz nem vagyunk annyi ideje együtt, "mindössze" 10 hónapja de a mi korunkban ez elég hosszú idő. És minden rendben volt addig a pontig. Elengedni pedig nem tudom mert szeretem őt és tudom (mert mondta is hogy még ő is szeret) De azt is mondta hogy még nem képes Elengedni a másikat se (ez a helyzet 5 napja tart)


De mindenesetre tudni fogom amikor vége és nem érdemes harcolni mert érezném rajta. Most még nem így van.


Valami ötlet esetleg hogy mit tegyek a sráccal? A legszivesebben elég rendesen behuznek neki párat és elmondanam hogy mit tett... Csak ez mivel járhat?

2013. nov. 5. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!