Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hűség és magas libidó?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hűség és magas libidó?

Figyelt kérdés

Mostanság gyakran elgondolkodom azon, hogy miként is maradhatnék hűséges a páromhoz, ha imádom a szexet és gyakran megkívánok másokat,némi túlzással szinte mindenkivel lefeküdnék, aki tetszik. 20 éves koromig meglehetősen gyerekes külsővel rendelkeztem, senki sem talált vonzónak (legalábbis azok között nem, akik nekem tetszettek), miközben a családomban kivétel nélkül mindenki szép, a szexualitás pedig része volt a mindennapoknak (elég rossz volt úgy létezni közöttük, hogy ők folyamatosan zsebelték be a sikereket és élvezték is a figyelmet, szívesen beszéltek a kalandjaikról). Két éve az arcom elkezdett pozitív irányba változni, a folyamat azóta is tart, közben beiratkoztam az edzőterembe, az életem részévé vált a sport, a testem izmos lett. Lefeküdtem olyanokkal, akik korábban észre sem vettek, viszont még mindig úgy érzem és szerintem elég sokáig úgy is fogom, hogy folyamatosan bizonyítanom kell, szükségem van az állandó megerősítésre, gondolom ezt a korábbi sikertelenség magyarázza. Közben rájöttem, hogy nagyon élvezem a szexet, függetlenül az önigazolástól. Nem tartom magam sekélyesnek, a szépet minden ember szereti. Pár hónapja megismertem valakit, akit nagyon megszerettem, mert csodálatos ember, el sem hiszem, hogy ilyen szerencsés vagyok, viszont: akármennyire is szeretem, még mindig megnézem a többieket, igaz, amióta ő belépett az életembe, nem léptem félre. A feszültség egyre nő, imádom vele a szexet, szerelemmel szeretem, mégis vágyom másokra, bezárva érzem magam.


Én úgy gondolom, ha lefeküdnék másokkal, attól a kapcsolatunkban nem változna semmi, továbbra is hozzá mennék haza, ugyanúgy őt szeretem, ez nem több, mint egy intenzív, jó edzés a teremben. Neki ezt nem is merem megemlíteni, nagyon hűséges, soha nem lenne képes máshoz érni, és gyötör a bűntudat, amiért ilyen gondolataim vannak. Engem hasonló esetben nem zavarna, ha ő is csinálná mással, pont azért, mert bele tudnám magamat képzelni a helyzetébe.


Szerintetek mi lenne a megoldás, ami mindkettőnknek megfelel, van valakinek tapasztalata a témában?


(Sokat olvastam a nyitott kapcsolatokról, és arról, hogy egy pár érzelmileg nagyon megszenvedheti a többpartneres felállást, ha az ember nem fekteti le a szabályokat és nem játszik okosan).


23/F



2013. dec. 27. 11:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Gáz vagy.
2013. dec. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Én mindenképp beszélnék erről a barátnőmmel. Szeretem te még érzelmileg nem vagy kész egy kapcsolatra. Normál esetben azt mondanám, mondj el mindent a barátnődnek és hagyd szabadulni.


Én amikor szerelmes vagyok, nem bírok másra gondolni, csak ő létezik nekem. Ebből gondolom, hogy te úgy isten igazából nem vagy belé szerelmes, csak nagyon örülsz, hogy épeszű lány is párkapcsolatba lépett veled.


Szerintem ennek most helye nincs az életedben. És jót is tenne neked a szabadulás. Mert később ha idősebb leszel és már komolyabb lesz a párkapcsolat téma, akkor már tisztán tudod, hogy mit veszíthetsz. És ezt fontos lenne most megtanulnod. Hogy legyen prioritás az életedben.


Amúgy az a vicc, hogy én is ismerek egy hozzád hasonló srácot az edzőteremből, sőt mintha ő írta volna az egész sztorit, csak nála ez már mind lecsenget, jó pár éve.

2013. dec. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Költőnő? ***** válasza:
jajjj....
2013. dec. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Pszichológust ajánlom
2013. dec. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

pszichológus kell neked nem kapcsolat!

komplexusos h. gyerek

2013. dec. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Idén nyáron megismertem egy jóképű ausztrál srácot, szexeltünk, beszélgettünk és kiderült, hogy már évek óta nyitott kapcsolatban él a barátnőjével (élettársi viszonyban vannak). Érdekelt a téma, ő meg szívesen mesélt, összegezve az elmondottakat: 4 éve találkoztak egy "vadabb" buliban, szerelmesek lettek egymásba, viszont kezdetektől fogva nyílt lapokkal játszottak. Mindketten imádják a szexet,férfiakkal és nőkkel is, együtt, külön, gyakorlatilag azt csinálhatnak, amit szeretnének, de van 3 szabályuk, amit állítása szerint sosem szegtek meg. Nem alakítanak ki hosszútávú kapcsolatot senkivel sem, ez nem azt jelenti, hogy ugyanazon személlyel nem feküdhetnek le többször, csak a rendszeresség, és a saját életükbe való beavatás tiltott. Minden héten van 4 nap, ami csak az övék, kizárólag egymással foglalkoznak, ez lehet bármilyen közös program, ilyenkor tilos mással a szex. Végezetül elmondanak a másiknak mindent, és kizárólag biztonságosan játszanak.

Azt mondja, jól működik a kapcsolat, de ő egyre inkább redukálja a másokkal való szexet, a barátnőjét viszont nem akarja korlátozni, tudja magáról, hogy ilyen intenzív élet mellett hamarosan eljön nála is az idő, amikor mondjuk nem heti, hanem havi 3 szabadnapuk van. Mellesleg a srác sebész, a barátnője pedig mérnök, szóval értelmes emberekről beszélünk.


Szerintem az lenne a legjobb, ha elmondanád a lánynak, mit érzel, minden kapcsolatnak a bizalom az alapja, az ilyen jellegűeknek pláne. Ha tényleg szereted, és viszont szeret, akkor találtok megoldást, igaz, az könnyebb lenne, ha mindketten hasonlóan nagy étvágyúak lennétek. A sráctól megtanultam, hogy minden lehetséges és amennyiben sikerül kölcsönösen elfogadható játékszabályokat felállítani, úgy némi túlzással bármi működhet.


Sok sikert!


21/F

2013. dec. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Létezik nyitott kapcsolat, de azért az nem teljesen úgy van ám, ahogy Móricka elképzeli... elég csúnya dolgok sülhetnek ki belőle.


De a pszichológiai oldal a következő: MINDEN egészséges szexusú férfi arról fantáziál, hogy a lehető legtöbb nővel létesítsen szexuális kapcsolatot. Ezzel túl sokat nem lehet kezdeni, így van kódolva a férfi agy. Ugyanakkor az állatvilágból kilépve már megtanultuk leküzdeni az ösztöneinket, képesek vagyunk a társadalmi normákhoz igazodni. Ha pl. előttem eszik valaki olyasmit, amit megkívánok, nem megyek oda és eszem bele az ételébe, és nem húzok be neki egyet, ha nem adja oda.

Már a magasabb szintű főemlősök is képesek elnyomni az ösztöneiket, és más módon teret engedni neki. Az elfojtott szexuális vágyak pl. kiválóan tudnak érvényesülni az ún. szublimáció formájában: társadalmilag hasznos tevékenységekbe tudjuk fordítani őket, vagy éppen művészi tevékenységbe. (Ugyanakkor fontos az egyensúly, tehát az se jó, ha csak az elfojtásról szól az élet, de hát ez egy szexuálisan is aktív párkapcsolat mellett nem áll fenn.)


Tehát röviden: ha képtelen vagy elfojtani a vágyaidat, akkor egy közepesen fejlett emlősállat szocializációs szintjén vagy, ne legyél rá büszke. Fantáziálni lehet, ez teljesen normális és megszokott, de a fantáziásból akár még értékes dolgok is kisülhetnének. Az összes sikeres ember így csinálja: az elfojtott fantáziákat élik ki más területeken. A sikertelen emberek meg az ösztöneiknek élnek.

2013. dec. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
# 6: Én is ismerek ilyen párt, és ott bizony kiderült, hogy az egyik fél nem tartotta be a szabályokat, hanem nagyon csúnyán megalázta a másikat. A nyitott kapcsolat csak "álca" volt az üzekedéseihez.
2013. dec. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyébként kérdező, te azt mondod, nem zavarna, ha a párod is csinálná mással... de a FÉRFI ösztön alapján mérsz. A női ösztön nem ez... Akkor játsszunk el a gondolattal, mi lenne, ha a párod is engedne a biológiai ösztöneinek, és azt mondaná, hogy veled akarja leélni az életét, de az ösztöne azt diktálja, hogy ezzel párhuzamosan a lehető legtöbb "ideális" férfinak szüljön utódot? Mert a nő ösztön ezt diktálja! (Csak megtanultuk "elnyomni".) De ha te engedsz az ösztöneidnek, akkor te is igazán megengedhetnéd a párodnak, hogy ő is engedjen a SAJÁT ösztöneinek, nem igaz? (Nem a TE ösztöneidnek, hanem a sajátjának!) Szülne 8-10 gyereket különböző pasiknak, te meg tartsd el. Cserébe azzal kefélsz, akivel csak akarsz. Mindenki jól jár, nem igaz?
2013. dec. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, átgondolom, hogy valóban mit akarok, és annak megfelelően döntök. Mindenesetre hasznos volt, amiket leírtatok, tanultam belőlük, nem szeretném elveszíteni, szóval kitalálunk valamit. Elmondtam neki, a vártnál jobban fogadta, megígérte, hogy segít túllendülnöm ezen, pont ő. Szeretem, nagyon is, felnövök a feladathoz.
2013. dec. 28. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!