Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan tudom rávezetni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudom rávezetni a barátom arra, hogy az egyik barátja csak kihasználja?

Figyelt kérdés
együtt lakunk vele, állandóan belőlünk él, most még az albérletét is kénytelenek voltunk kifizetni, mert kirúgták a munkahelyéről. alkoholra meg drogokra van pénze, de a pénzt nem adja vissza. szerintem az ilyen embert nem lehet barátnak nevezni, de a párom egyszerűen nem akarja belátni, hogy csak élősködik rajtunk a fiú. nem értem az okát. hogyan lehet rávezetni valakit arra, hogy végre lássa az illető igaz valóját?

2014. márc. 7. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ő nem látja be,addig meddő próbálkozás ráébreszteni,valószínűleg csak te leszel a rossz és gonosz. Óvatosan tegyél megjegyzéseket,de ne veszekedj vele emiatt,hagyd,hogy a barátja hibázzon és talán magától is rádöbben a tényekre. Szerintem ez a legokosabb dolog,amit tehetsz most.
2014. márc. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Én biztos nem fizetnék ki neki semmit. Mond meg a barátodnak, hogy ő pénzelheti a barátját, de a te pénzed tabu. Majd csak belátja, hogy ez így nem működik.
2014. márc. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát, igen, én nem is veszekszem vele emiatt, de lassan elérkezünk oda, hogy nem lesz pénzünk kajára, és ő nem látja be, hogy a fiúnak esze ágában sincs visszafizetni a pénzt. főleg úgy, hogy nincs is neki miből. csak így akkor valószínűleg mi fogjuk eltartani, amíg nem talál magának munkát, amit nem értem, hogyan várhat el. és nem értem, miért nem látja be, hogy nem lehet jó ember az, aki elvárja, hogy kifizessék helyette a lakbért.
2014. márc. 7. 13:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg megpróbálhatnál te beszélni ezzel a 'baráttal',mondd el neki így ezt,amit nekünk leírtál,hogy lassan enni sem marad pénzetek,mert őt finanszírozzátok. Vagy néhány napig vegyél csak kenyeret és párizsit,ne főzz semmit,és ha a párod rákérdez,mondd,hogy nagyon be kell osztanotok a pénzt,ha a barátját is támogatni akarjátok. Ha ettől nem kap észbe,akkor az ő gondolkodásával is valami probléma van.
2014. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
sajnos lassan kezdem belátni, hogy valami nincs teljesen rendben vele, mert valahogy egyszerűen nem akarja meglátni másokban a rosszat, pedig benne van elég. próbáltam már beszélni vele, de azt mondta, hogy nincs miből pénzt adnia, így ennél többet nem tudtam tenni az ügy érdekében. megpróbálhatom ezt a spórolós dolgot, de mivel ő bízik abban, hogy megkapja még ezt a pénzt, ezért nem venné komolyan ezt a spórolós dolgot.
2014. márc. 7. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!