Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Párkapcsolat és barátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolat és barátok összeegyeztetése? De hogyan? (távkapcsolat)

Figyelt kérdés

Lassan fél éve vagyok távkapcsolatban a barátommal. Úgy tűnhet, hogy ezért könnyebb összeegyeztetni a barátokkal, de nem. Szinte minden hétvégén találkozunk, azoknak az eseteknek a felében, amikor nem, akkor meg más okból nem vagyok otthon. Naponta találkozom a suliban a barátaimmal, de az teljesen más, akkor meg a tanítás miatt csak a szünetek maradnak, ami viszont nem is lehet 100%ban barátokkal töltött idő. Hétköznap délután más-más időpontban végzünk, illetve mindenki megy haza a maga dolgára. Ezért aztán maradnak a hétvégék. Mielőtt a barátommal összejöttünk volna szinte nem volt olyan hétvége, hogy legalább az egyik estét ne a barátaimmal töltöttem volna. Most viszont ha már jön/megyek (bár ott nyilván nem kérdés, ha fizikailag nem vagyok a városban nehéz a barátaimmal lennem), akkor szeretném azt a kis időt (hetente-kéthetente kevesebb mint 48 órát) vele tölteni. (Illetve ő is velem, és ez szerintem teljesen érthető) A barátaim viszont nem értik meg ezt. Szerintük "az a pár óra belefér". Viszont ez a "pár óra" pont kettévágja a szombat esténket általában. Illetve a barátom nem is érzi magát olyan jól a barátaim társaságában, nincs ehhez hozzászokva és nagyonnagyon igényel minden egyes percet, amit együtt tudunk tölteni. Én is, és szívem szerint vele lennék én is ilyenkor, de nem szeretném a barátaimat elhanyagolni sem. Ezt a kettőt pedig nekem nagyon nehéz összeegyeztetnem, hiába kell már majdnem fél éve ezt tennem. Tudnátok tanácsolni valamit?

egy elkeseredett 17 éves lány (a barátom 18, ha esetleg számítana bármit is)



2014. máj. 5. 19:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez nem jó sajnos. Kompromisszum. Vagy: megmondod a barátaidnak, hogy igenis fontosak neked, de a barátod is. Megkéred őket, hogy tartsák tiszteletben, hisz hetente-kéthetente vagytok csak együtt, akkor is csak kevés időre, velük meg ugye suliban is azért.
2014. máj. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!