Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Másban is van ilyen vegyes érzés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másban is van ilyen vegyes érzés?

Figyelt kérdés

Alapvetően úgy érzem, hogy egyedül szeretnék élni (talán mert egykegyermekként nőttem fel), de ugyanakkor vágyom a társaságra. Párkapcsolatom nem volt, a koromból adódóan pedig már lassan szeretnék. De valamiért úgy érzem, hogy alkalmatlan lennék arra, hogy párkapcsolatban éljek, azt gondolom magamról, hogy nem vagyok érdemes arra, hogy párkapcsolatban éljek. Meg hát valahogy nem is bírom annyira a kötöttségeket. A családalapítással pedig úgy vagyok, hogy nem bírnám magam egy életre elkötelezni egy ilyenben magam, továbbá nem hiszem, hogy jó apa lennék (szerintem borzasztó volnék). Nem vagyok egy túl ronda külsejű ember (bár szép sem vagyok éppen), de szerintem van egy olyan alapstílusom, amelyet nem mindenki szeret. Ráadásul nem vagyok valami erős személyiség se lelkileg, se testileg. Mindemellett eléggé alulszocializálódott ember vagyok.

Nem vagyok egy túl okos ember, az osztálytársaim szerint inkább egy (túl) fanatikus szakbarbár vagyok. Amolyan "mindenhez ért, de semmit sem tud" típusú alkat. Nem vagyok egy nagy társasági ember, idegeneknél sem merek általában kezdeményezni. Az emberek jelentős hányadával nincsen sok közös témám.

Szóval a kérdés: hogyan tudnék úgy párkapcsolatot kialakítani, hogy ne kelljen azt minden nap egy tehernek éreznem és hogyan tudnék változtatni az alaptermészetemen, hogy több ember számára elfogadható legyen és hogyan tudnék nyitottabbá válni ill. bátrabban kezdeményezni másokkal vagy idegenekkel szemben? Ja és hogyan tudnék "újraszocializálódni"?



2014. máj. 5. 23:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"hogyan tudnék változtatni az alaptermészetemen, hogy több ember számára elfogadható legyen"

Most akarod elrontani az egészet? :(

2014. máj. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
ezt hogy érted, hogy "most akarod elrontani az egészet?"
2014. máj. 5. 23:11
 3/16 anonim ***** válasza:

énis egyke vagyok.

Nem kell azonnal összeköltözésen gondolkozni, először találkozgatás, stb. Az pedig másoknak is gondot okoz, ha 50 nm-re össze vannak zárva hónapokig.

2014. máj. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy másoknak akarsz megfelelni, ami szerintem nem egy vonzó tulajdonság, és nem is kifizetődő.
2014. máj. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
nekem nem közvetlen az összezártság a gondom, hanem valahogy nem bírnám az elköteleződést se párkapcsolatban, se családban, de ugyanakkor idebenn legbelül mégis vágyok már egy párkapcsolatra
2014. máj. 5. 23:14
 6/16 anonim ***** válasza:
Most ezt tényleg jó szándékból tanácsolom, hogy keress fel egy pszichológust, itt hiába írunk tanácsokat el olvasod és vagy megfogadod vagy nem. Az pedig egészen más ha egy szakemberrel személyesen beszélsz a problémáidról.
2014. máj. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
9%
Bazhmeg aszittem lefekvés előtt olvasok még 1-2sort erre beírsz 2-3000szót ki a rákom olvassa ezt el 23.00után??????
2014. máj. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7-es te vagy már hülye :D itt szenved te meg le tolod a fejét XD
2014. máj. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hülyeség ez az elköteleződéstől való félelem. Olyan partner kell, aki tiszteletben tudja tartani a másiknak a függetlenségre való igényét. Pár találkozás, rövid ismeretség után ez egyértelműen kiderül.
2014. máj. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Költőnő? ***** válasza:

Hány éves vagy?:)

Amúgy régen én is így voltam vhogy pedig nem voltam egyke...

Talán vhogy úgy van ez h evés közben jön meg az étvágy.

Sztem belejössz ha ott lesz az ideje

2014. máj. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!