Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ti mit szólnátok ehhez az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit szólnátok ehhez az ajánlathoz? Elfogadnátok? Nem akarok élősködni.

Figyelt kérdés

Jelenlegi barátnőmmel lassan egy éve vagyok együtt. Nekem első, neki második (bár az első nagyon rövid utáni) szerelem, de a világért nem válnánk meg egymástól. Jövőre érettségizünk és jó eséllyel mindketten ugyanazon az egyetemen folytatjuk a tanulmányainkat, csak más szakon. Nem lakunk egymástól nagyon messze, ő inkább a belvároshoz közelebb, de a minap felvetette, hogy az egyetemi évek kezdetén költözzek oda hozzájuk, amit a szülei is támogatnak. A hellyel nem lenne gond, mert átköltöznénk a jelenlegi vendégszobába, ami kb. másfélszer akkora, mint a jelenlegi szobája, ami amúgy sem kicsi. Viszont én nem akarom kihasználni a nagylelkűségüket. Tudom, hogy bár nem vagyunk szegények, de mi nem engedhetnénk meg magunknak hosszabb távon még egy személyt jelenleg. Megértem, hogy nekik nem lenne teher, mert sokkal jobban élnek, mint mi, de akkor se tudnám kihasználni őket. Eddig is ha bárhova mentünk mindig ragaszkodtam ahhoz, hogy én fizessek. Sőt az apja rengetegszer felajánlotta, hogy akkor legalább a benzint kifizeti, de nem fogadtam el. Egyszer volt, hogy elfogadtam pénzt, mikor segítettem neki a munkájában egy pár napot, kis munkatapasztalat szerzés céljából (saját vállalkozás) és egy keményen átdolgozott nap után másnap az irodában megdicsért és elküldött minket moziba munka helyett. Sőt szerintem ahhoz képest, hogy kezdetben a szemével meg tudott volna ölni elég jól kijövünk egymással, nekem olyan lett, mint egy pótapa, akivel még néha sörözgetünk is egy keveset, udvarlási tippeket ad stb. Egy hosszabb beszélgetés során megtudtam, hogy ő egy kicsit a fiaként tekint rám, mert a sors 2 lánnyal ajándékozta meg és mindig is szeretett volna egy fiút, de a nagyobb lány már nem lakik otthon jó ideje. Mellesleg azt mondta a munkaviszonyom alatt, hogy jól figyeljek mindenre, mert ha később esetleg rám hagyná a céget nem szeretné, ha csődbe menne.


Összefoglalva tetszik, hogy komolyan gondolja a barátnőm és a családja, de én eddig is jól el voltam a saját privát zónámban, ráadásul nem akarok élősködni és ezért vagyok tanácstalan.



2014. júl. 21. 23:57
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

A leírásodban szó sincs arról, hogy neked nem kellene nekik fizetni. Az, hogy lakhatsz náluk, nem azt jelenti, hogy el fognak tartani, pláne, hogy addigra felnőtt leszel, aki tud diákmunkát is vállalni. Szerintem ne légy naiv, biztos, hogy nem ingyen gondolják ők se, elvégre Te is használni fogod a vizet, áramot, internetet, és enned is kell. Nem hiszem, hogy ők azt támogatják, hogy anyagilag rájuk hagyatkozz. Ezt azért nem árt velük megbeszélni. Kérdezd meg, ők mennyiért gondolják az ottlakásodat, és ez az összeg mit foglal magában.

De amúgy ha elvagy otthon is, minek költöznél oda? Sülve-főve együtt lennétek, levegőt se kapnátok egymástól. Azért ha egyetemre mentek, lesznek új társaságaitok, nem csak egymáson fogtok csüngeni.

L22

2014. júl. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát szerintem felejtsd el, hogy kihasználnád öket, mert szerintem nem ezt tennéd, szóval ezt a gondolatot tedd félre, és gondold át, hogy hogy változna meg az életed, ha odaköltöznél, és hasonlítsd össze a mostanival, úgy talán könnyebb dönteni, de csak azért nem akarsz odaköltözni mert úgy érzed hogy kihasználod, azt felejtsd el, mert ez nem így van!
2014. júl. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 omba ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta egy hozzám képest dúsgazdag holland barátom, hogy ne feszengjek már... a pénz egy adottság. Neki sok van.

Ha meghív valahová, azért teszi, mert megteheti. Ha meg úgy érzi nem teheti meg, vagy nem akarja megtenni, akkor nem vet fel ilyesmit.


Szerintem azon gondolkodj, hogy volna-e abban bármi rossza, ha a kedveseddel élhetnél?

Ha nem, akkor ne parázz. Ezer módja van, hogy pénzen kívül is lehess hasznos tagja a családnak, - ahogy elnézem, ős így néznek rád.

2014. júl. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudnám elképzelni, hogy a barátnőm szüleinél lakjak. Nekem hiányozna a saját szobám, meg az, hogy a szabadidőmmel azt kezdjek, amit akarok. Ha a barátnőmék családjánál laknék, bizony nem érezném jól magam hosszabb távon, picit úgy érezném, hogy meg kell felelnem az elvárásoknak. Meg például ha elmégy bulizni a haverokkal, kicsit becsiccsentve jössz haza? Én nagyon feszengnék az biztos.
2014. júl. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
12%
Ne koltozz oda, meg nagyon korai. Az egyetem annyira uj vilag hogy nagy valoszinusege van hogy valamelyikotok uj part talal. Raersz a koltozessel majd nehany ev mulva.
2014. júl. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem se költözz. Ne az élősködés, hanem a kötöttség miatt. Nem biztos, hogy véget vet az egyetem a kapcsolatotoknak, de korai még. Aludj náluk gyakrabban, ha későn lesz vége a napnak az egyetemen, vagy korán kezdődik. Tarthatsz nála egy-egy váltó ruhát, tisztálkodási dolgokat, de ne költözz oda azonnal. Azon felül, hogy korai, szerintem tök fölösleges, ha nem laktok egymástól amúgy messze.
2014. júl. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!