Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Egy könyv ismertetőjében egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy könyv ismertetőjében egy mondatra hívták fel a figyelmem: "milyen mérhetetlenül nehéz tiszta szívből szeretni valakit, akiről túlságosan sokat tudunk". Szerintem ez a mondat nagy hülyeség. Ti mit gondoltok róla? Mi értelme?

Figyelt kérdés

Csak, hogy értsétek milyen környezetben jött ez elő. Íme a szituáció. Kérlek segítsetek!

Aki mutatta nekem ezt a könyvet, vele nagyon közel kerültünk egymáshoz az elmúlt hónapokban (osztálytársam). A nyáron voltunk táborban és együtt aludtunk. Hiba volt, mert összebújtunk, és csókolóztunk is. De akkor nem tudtunk határozni mi legyen. Ő azt mondta, rám barátként van szüksége még hosszú ideig, de ha szakítanánk, ez nem lenne lehetséges. Én azóta is szenvedek, bár nekem is van a kapcsolat ellen egy indokom: osztálytárssal még jó nem sült ki a dologból velem. Tudja, hogy odáig vagyok érte, ő is többet érez irántam, de más felé kacsingat, hogy túllépjen rajtam.

Ezt a mondatot gyanítom egyfajta célzásként küldte. De nem értem. Szerintem nagy hülyeség. Tehát a kérdésem lényege igazéból ez: egyetértetek ezzel? Valaki meg is magyarázhatná példán keresztül...

Nagyon köszönöm! (16/F)



2014. szept. 1. 19:25
 1/7 say yes to no! válasza:
Szerintem ennek az idézetnek nincs köze hozzátok! Ez azt jelenti, ha túlságosan megismersz valakit, akkor nem biztos, hogy tetszeni fog minden benne...
2014. szept. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"milyen mérhetetlenül nehéz tiszta szívből szeretni valakit, akiről túlságosan sokat tudunk"

Azért hülyeség neked, mert egy 16 éves gyerek vagy, csekély élettapasztalattal, párkapcsolatival meg pláne.

Ha valaki ott van előtted sokáig, és látod a jó és rossz dolgait is, akkor ismered kívül-belül, nehéz úgy szeretni, hogy látod a rossz oldalát is naponta. A dolog másik fele, hogy a szeretet, esetekben szerelem nem újdonságból fakad, nincs meg a rózsaszín köd, az új, a váratlanságok tömkelege, ami igen vonzó lehet, főleg fiatal korban. Az a lány nagyon érett, és pontosan tudja, mit akar, jól választottál, ha most nem is jön össze:)

2014. szept. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 supra01 ***** válasza:

Szia!

Te nem csak szerelmes vagy, hanem okos is!

Ennek az idézetnek (így) semmi értelme.

Elolvashatod a rövid történetét a könyvnek, és akkor rájössz, hogy mi is az idézet lényege.


[link]


Más.

Olyan nagy hülyeség amúgy az is, hogy az osztálytársakkal nem lehet járni, mert nem lesz jó vége. Már miért ne lenne? Ez csak rajtad, és rajta múlik. Ne hallgassatok senkire! Sok az irigy ember! Szeressétek egymást!


Hajts rá a csajra! Udvarolj, Kedveskedj! Szedd fel! Ne hagyd elveszni, lehet, hogy ő lesz gyerekeid anyja!

Na hajrá!

2014. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ilyen formán tényleg hülyeség.

Eleve rosszat feltételez a másikról, ami természetesen nagyon sokszor nem igaz.

Viszont azt is hülyeségnek tartom, hogy mindketten szerelmesek vagytok, mégis itt gyötritek magatokat, ő meg inkább keres valakit, akit vélhetően közel sem fog annyira szeretni, mint téged.

Arra meg, hogy ha szakítotok, utána nem lenne lehetséges a barátság, én magam vagyok a cáfolat. Tudniillik mostani legjobb barátommal egy évig jártunk. A barátságunk pedig erősebb, mint előtte.

2014. szept. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat! ha már ilyen kedvesek voltatok, külön reagálok mindenkiére:)

1. értem amit mondasz, és érdekes is, viszont biztos vagyok benne, hogy emiatt írta ezt nekem, mivel pár órával ezelőtt nagyon összevesztünk... egyrészt az én féltékenységi rohamom miatt, másrészt mert ő nagyon tapintatlan volt :( viszont valóban, ha valakit megismerünk, nyilván rosszat is látunk, de a jó miatt szeretjük nem? :)

2. erre én is gondoltam, hogy nem hat az újdonság erejével... :) de feltenném neki a kérdést, mikor lesz azzal a fiúval olyan szoros a kapcsolata, mint amilyenné a miénk kinőtte magát? én kész lennék még az osztálybeli kapcsolatot is megpróbálni, csak hogy kihozzunk mindent a kapcsolatunkból. soha nem szerettem még így senkit (azt írtad párkapcsolati tapasztalaom és élettapasztalatom nincs. de szerelmes voltam már :))

3.köszi a válaszod, aranyos volt :) elolvastam a könyv ismertetőjét, tudom melyik könyvről van szó. bár sok nem jött le ebből, de talán kapizsgálom miről lehet szó. hogy a kislány mélyen belelát a az emberek lelkébe az ételeiken keresztül, tehát nem csak a szívével lát úgy mondd, és ez már túl sok amit tud, ezért máshogy néz még az anyjára is. nekem ez jött le. de akkor se értem, hogy miért von párhuzamot köztem és közte :// és minden vágyam az hogy vele lehessek. a legcsodásabb lány akit ismerek. annyira bánom, hogy nem vettem észre előbb :/ rengetegszer jártam úgy, hogy túl közel kerülök egy lányhoz mint barát és utána vhogy nem sikerül tovább is lépni. nem tudom miért van ez. megőrülök belé. nagyon fáj, hogy még ő is ilyenekkel forgatja bennem a kést. nagyon szívesen közelednék én tovább hozzá, de most más fiúval kezdett el találkozgatni...

2014. szept. 1. 19:49
 6/7 A kérdező kommentje:
Simon! neked is köszönöm a választ:) de a drága nagyon makacs és ő maga azt mondta, ismeri magát, és ő nem tudna szakítás után rám nézni se :(
2014. szept. 1. 19:51
 7/7 A kérdező kommentje:
bár én úgy gondolom, ha nem nevezel be nyerni sincs esélyed... és az se normális, hogy még nincs semmi, de már a szakításra gondol... rossz hozzáállás
2014. szept. 1. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!