Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Bele lehet halni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bele lehet halni?

Figyelt kérdés

Ha együtt maradok azzal, akitől elkaptam a csókolózási vírust?


Úgy hallottam, hogy az tönkreteheti a májamat is és végül bele is halhatok, ez igaz?



#betegség #szerelem #párkapcsolat #csókolózási vírus
2014. szept. 3. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, amire te gondolsz az a pestis vagy az ebola...esetleg a kolera...
2014. szept. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bele. Az ostobaságba.
2014. szept. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

:-D :-D De édes vagy! :-D

Ezen az alapon kihalt volna már az emberiség ... a mononukleózist szinte mindenki elkapja egyszer életében, van úgy, hogy nem is tud róla :-)

2014. szept. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az Eppstein-Barr vírust az emberek többsége elkapja valamikor élete folyamán, de a többségél tünetmentesen lezajlik a fertőzés. (Erről találsz bőven információt a neten, ha érdekel.)


Ha ki is alakulnak súlyosabb, vagy kevésbé súlyos tünetek a lappangási időszak után, és diagnosztizálják a mononukleózist, egy egészséges immunrendszerű ember szervezete képes legyőzni a fertőzést, és a májfunkciós értékei is helyreállnak néhány héten héten belül.


A helyedben betartanám az orvos tanácsait, és fejben is a teljes gyógyulásra koncentrálnék.


Azt meg őszintén szólva nem értem, hogy mit változtatna az, hogy együtt maradsz-e azzal, akitől elkaptad a vírusfertőzést vagy sem, ha egyszer már bekerült a vírus a szervezetedbe.


Milyen tanácsokat kaptál az infektológustól, aki kezel?


Szerintem tegyél fel neki minden olyan kérdést, ami foglalkoztat, hogy megnyugodhass, reálisan lásd a helyzetet, és meg tudj tenni mindent a mielőbbi teljes gyógyulásodért.

2014. szept. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
aki szerint a mononukleózis csak úgy elmúlik.. én majdnem belehaltam, mert a vesém meg a májam teljesen kikészült, és 1 hét után lélegeztetőgépre kellett tenni, mert akkorára dagadtak a manduláim, hogy magamtól nem bírtam levegőt venni. lehet kis százalékban fordul elő, hát én pont a kis százalékban voltam.
2014. szept. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A mononukleózis általában annál súlyosabb, minél idősebben kapja el valaki. Én 36 évesen betegedtem meg benne. Lázam csak először volt, aztán már csak állandó hőemelkedés. Begyulladt a mandulám, a háziorvos félrekezelt antibiotikummal, majd miután a májértékeim is elmásztak, herpeszgyanúval utalt be kórházba. A kórházban konkrétan kiröhögték, hogy pont a mononukleózist zárta ki, amikor a vérleletem egyértelműen arra utalt. A máj értékeim már két nap után kezdtek visszaállni, ám ezután a gerincvelő következett, minek következtében a fehérvérsejtszámom esett vissza egészen a veszélyes határértékig, ezért elkülönítettek, hogy ne kapjak el semmi másodlagos fertőzést. Biztattak, hogy bármelyik nap megindulhat újra felfelé a fehérvérsejtszámom, ugyanúgy, ahogy a májértékeim is hamar javulni kezdtek, de ez csak három hét alatt következett be. Utána kiengedtek, de a lépem és a májam még jó darabig meg volt nagyobbodva és fél évbe tellett, mire a laborom visszaállt a teljesen normál tartományba. Amúgy némi gyengeségen meg fáradékonyságon kívül ez többet nem befolyásolt.

Tök mindegy, hogy együtt maradsz-e azzal, akitől kaptad vagy sem, mivel már bent van a szervezetedben a vírus, mindig benne is marad, tehát te is tudsz fertőzni a későbbiekben.

2014. szept. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha időben elkezdik kezelni, akkor meg lehet gyógyulni belőle. Honnan tudod, hogy az a bizonyos csókbetegséged van? Most olvastam én is róla, Féderer teniszezőnek is az volt a baja, de meggyógyult belőle. De elég rosszul is néz ki, lefogyott, és mintha 10 évet öregedett volna. De hál istennek, meggyógyult.
2014. szept. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyébként teljesen be akarjátok frászoltatni a kérdezőt? :-D


"A mononucleosis autolimitált betegség és nem igényel kezelést, általában 2–4 héten belül spontán gyógyul. A másodlagos fertőzés kivédésére antibiotikum, egyéb szövődmények (garatödéma) elkerülésére esetleg rövid ideig kortikoszteroid adagolható. Tüneti kezelésként láz– és fájdalomcsillapítók, klórhexidines, hidrogén-peroxidos öblítés jöhet szóba."


Egyébként az igaz, hogy felnőtt korban veszélyesebb, gyerekeknél akár tünetmentesen is lefolyhat ...

2014. szept. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
barátnőm is elkapta, és 3 hétig elég rosszul volt... a lépe, vagy a mája fájt, nemtudom pontosan... de mindenki elkapja (úgy átlagban) élete folyamán, de kiskorban veszélytelenül, talán tünetmentesen zajlik le...
2014. szept. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!