Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ti, hogy gondoljátok, hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti, hogy gondoljátok, hogyan változik korosztályonként azok az értékek, tulajdonságok amiket fontosnak tarunk a másikban egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mind a nőknél, mint a férfiaknál is biztos változik, hogy mi alapján választ párt, mit tart fontosnak a másikban stb. És akár szerintem, tizen, húszon, harmincas, stb.. korosztályonként más és más már az elvárása vag igénye, mint külső, mint belső tulajdonságokra is. Ti magatokon észrevettetek ilyet, hogy ahogy öregedtetek már más lett az igényetek, érték rendetek kapcsolat terén?

2014. szept. 24. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Az intelligencia nem korhoz kötött, viszont mégis sokat változik szerintem.
2014. szept. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
változik persze, van akinél hamarabb van akinél késobb, embertol fugg
2014. szept. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nem sokat változott. A legelején látszott, hogy hűséges partnerre akadtam. Szerettem, amiért szerettem, ez ma is így van. Már látom, hogy az, amit megszerettem benne, miért okoz most néha hátrányt. És előjöttek belőle olyan pozitív dolgok is, amelyekre sohasem számítottam. Ha ezekhez próbálok hasonlót keresni, akkor jó magasra tette a lécet. Kevesen csinálnák meg azt, amit ő megtesz a gyerekekért. Mások a fasorban sincsenek, él sem tudják képzelni a helyzetet, amiben benne él.


Ha vissza lehetne menni az időben és ma kellene választanom ismét partnert, akkor is őt választanám. Nekem egyértelmű.


Külsőleg öregedtünk és felszedtünk néhány kilót. Ő is, én is. Ma már ez annyira nem számít, mert a szeretet elfedi ezt. Kellemetlen az öregedés, de sok mindent nem tudunk ellene tenni. Elviseljük és próbálunk így igazodni a világhoz.


45F

2014. szept. 24. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az alapvető értékek, amiket keresek, sosem változtak - pár dologban változtak a nézeteim tinikorom óta szép lassan, de azok is azért, mert most, 34 évesen, már tisztábban és érettebben látok bizonyos dolgokat - egyrészt azért, mert én is több tapasztalattal lettem gazdagabb akár a saját magam, akár a közeli ismerőseim példáján, másrészt meg azért, mert sok dolognak, főleg pszichológiai témáknak utánaolvastam.


Pl. tiniként nyilván olyan sallang hülyeségek is fontosak voltak, mint hogy legyen titokzatos meg "óriási pluszpont, ha művészlélek meg játszik hangszeren", kora huszonéves egyetemistaként, amikor még távolinak tűnt az együttélés, házasság, olyan srácoknak is adtam volna esélyt, akiknek most, a harmincas éveim közepén már nem (pl. nem tudja még, mit akar kezdeni az életével, ha amúgy rendes, kedves). Most már egy-két praktikus dolog fontosabb - egyrészt már jobban tudom nálam mik a vízválasztó kérdéásek, másrészt belegondolok abba, hogy együtt tudunk-e majd élni belátható időn belül és hogyan (pl. már jobban előtérbe kerül valakinek a keresete - 19 évesen még talán adtam volna esélyt alkalmi munkásnak, most már nem -, munkamorálja, az, hogy 2 éven belül hajlandó-e velem összeköltözni úgy, hogy nem anyuval élünk együtt, jobban egy hullámhosszon lenni, ha arra kerül a téma, milyen a vallásunk és a politikai beállítottságunk, ki hol akar élni).


De pl. az intelligencia, olvasottság, tájékozottság, passzoló humor, figyelmesség, határozottság mindig fontos volt nekem.

2023. szept. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!