Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek az életben csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az életben csak egyszer igazán szerelmes az ember? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt volt egy komoly (pár hónapos) kapcsolatom, akkor is és utólag értékelve is azt gondoltam tényleg őt szerettem igazán, szerelemből. Viszont azóta megváltoztak a körülmények, elég rendesen, neki családja lett hirtelen.

Kétszer is újrakezdtük, és valószínűleg 3.jára is ment volna, de mégse lett belőle semmi, csak ideig óráig működött volna, ezzel mind ketten tisztában voltunk. Már hosszú évek teltek el, de életem legszebb időszakaként gondolok rá vissza.


Persze előtte és utána is voltak kapcsolataim, de senki iránt nem éreztem azt, mint iránta. Mások iránt csak rajongás és tisztelet, szimpla szeretet, amiket éreztem. Talán egyszer volt, hogy majdnem éreztem hozzá hasonlót, de aztán rádöbbentem hogy csak fellángolás.

Most azt érzem, hogy teljesen ki vagyok égve, és nem fogok senkit úgy szeretni, mint őt. És ha férjhez mennék, akkor csak a tisztelet és a szeretet lenne.

Érzelmileg teljesen lementem a béka s..gére, erről privátban mesélek, annak akit érdekel.


Elhatároztam,ha férjhez megyek, akár szeretetből is megteszem, és nem feltétlenül kell nekem az "igazi fehér lovon meg rózsaszín köddel" meg hasonlók, inkább egy igaz ember legyen mellettem, akivel kölcsönösen értékeljük egymást, akire felnézhetek és tisztelhetem, mint embert.


Szerintetek nagyon beteges felfogásom van? Lehet többször is szerelmes lenni?


24/L



2014. okt. 22. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne kövesd el azt a hibát, hogy úgy mégy férjhez, hogy nem vagy szerelmes. Az igazi boldogság kulcsa több, mint a szimpla szeretet, meg kell találnod a másik feled. Hidd el, lehetsz többször szerelmes, csak türelmesnek kell lenni és nem szabad feladni.

23/F

2014. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet többször is szerelmesnek lenni. Ha sokáig dédelgeted a régi szerelmedet, nem fogod észrevenni, amikor kopogtat az új. Őrizd az emléket, de ne kizárólagosan. Engedj magadhoz más élményeket, te fogsz a legjobban csodálkozni egy új szerelem esetén.
2014. okt. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Először engedd el őt.
2014. okt. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne tedd, mert könnyű lesz hagyni, hogy szeressenek és rajongjanak érted, de nem lesz kiszállás, mikor ki szeretnél.
2014. okt. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
Egyébként a kérdésedre visszatérve. Általában 1x érez így egy ember, legalábbis akinek igazán mély érzései vannak és valóban azt az igazi mély szerelmet éli meg. Esetleg nagyon sok idő múlva érezhet még egyszer igy. De többször biztosan nem.
2014. okt. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Ez minden személynél változó, vannak olyanok is akik számára nem is létezik szerelem. Itt a fórumon is számtalanszor látok olyat, hogy valaki kétségbeesetten próbálja elfeledni a párját. Szerintem veled is ez a gond, a komoly kapcsolatodat nem vagy képes elengedni és még ha csak tudat alatt is, de összehasonlítod a többivel. Ezzel még nem is lenne akkora gond viszont az idő képes megszépíteni az emlékeket és ezáltal az összes kapcsolatodat egyhangúnak találod a "komoly" kapcsolatodhoz képest.
2014. okt. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ember bőven lehet többször is szerelmes, de ehhez tényleg el kell engedni a korábbi szerelmet. Ráadásul nagyon gyakran itt összecsúsznak a fogalmak: sokszor ragaszkodunk valakihez, mert valaha kiváltott belőlünk valami csodálatosat és újra azt akarjuk és az ő személyéhez kötjük.

Szerintem ezért jöttetek ti is össze többször, holott ismét bukás lett a vége.


Férjhez menés... szerintem 24 évesen még nem sürget semmi, viszont ezzel könnyen tönkre vághatod magadat. Például, ha feleségül mész valakihez és közben mégis beleszeretsz valaki másba. De önmagában az is elég, ha nem kapod meg azt az érzést, ami neked kell. A szeretet fontos és elengedhetetlen és a szerelem nem valami konstans élmény egy kapcsolatban, ami folyamatosan és végtelenségig ugyanúgy van jelen. De ettől még nem elég szeretni a másikat, igazán oda kell lenni érte, attól lesz igazi az egész. És persze ezért folyamatosan tenni is kell.


A fellángolást amúgy nem szabad lebecsülni, az is kell a szerelemhez. Persze vagy lesz belőle szerelem, vagy nem, nincs garantálva. De néha tudni kell fejest ugrani valakibe és úgy tudsz igazán beleszeretni. Sokan beleesnek abba a hibába, hogy PONTOSAN ugyanazt akarják átélni, amit egyszer régen mással és az új kapcsolat nulladik percében is már húzzák a strigulákat, hogy "na most érzem-e azt már vagy sem?".


Engedd el ezt a régi szerelmet és légy nyitott. Ne menj bele akármilyen kapcsolatba, de ha szembejön egy értékes ember, szánj rá energiát és próbáld ki, hogy 1-2 hónapos együttjárás után el tudod-e engedni magadat vele, tudsz-e önfeledten élvezkedni.


Érdekelne, hogy mit értesz a béka segge alatti érzelemvilág alatt.

2014. okt. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!