Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Gondok vannak a barátnőmmel....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gondok vannak a barátnőmmel. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Másfél éve megismerkedtem a barátnőmmel. Első látásra beleszerettem. Azon a nyáron leginkább "piknikeztünk" a városban a szebb helyeken, minden tökéletes volt. Egy idő után azonban elkezdett beteges szinten féltékenykedni (hugára, utcán mindenkire, üres boltban az újságokon a lányokra...). Mindent alaptalanul. Szóltam neki többször, hogy ha nem fejezi be ezt a viselkedést, hamar elköszönünk egymástól. Tovább folytatta. Volt, hogy eljöttem tőle. Hiába. Mindig volt valami probléma, utána pedig mindig találkoztunk. Amikor együtt vagyunk és nem hisztizik meg nem talál ki semmilyen abszurd dolgot, akkor minden rendben, úgy érzem, hogy teljesen tökéletes minden. Viszont az utóbbi időben egyre rosszabb a helyzet. Állandóvá vált a hiszti, állandóan b*szogat. Semmi életem nincsen mellette, mindenről beszámolok neki (magamtól, nem azért mert elvárja). Nem járok se bulizni, nem találkozok az ismerőseimmel. Elég komoly betegsége is van, és mindezek ellenére vele vagyok, mert szeretem, de amit művel, az elviselhetetlen. Nem tesz a kapcsolatért semmit, csak leszól engem. Flegmán viselkedik, nem veszi fel a telefont, vagy simán rámrakja.. Nem figyel arra, amit mondok. Ezek után pedig még én vagyok a sz*r... Mit tudok tenni?

2014. okt. 23. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Valószínű ő lépett félre vagy csak simán megkattant.
2014. okt. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hagyd ott! én azt tenném
2014. okt. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nem lépett félre egyikünk se.

amit kihagytam: F 22 & L 22

2014. okt. 23. 17:17
 4/10 anonim ***** válasza:
Hagyd ott a p!csába. Egy ilyen hisztis libáért nem éri meg szenvedni.
2014. okt. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen volt a barátom, mindenért hisztizett, veszekedett velem, bár ő nem a féltékenykedés miatt, hanem mert nagyon érzékeny és elkényeztetett volt. Eleinte úgy álltam hozzá, hogy én is veszekedtem vele, kérdőre vontam miért rakja rám a telefont, miért nem veszi fel és miért nem beszéljük meg a problémákat nyugisan... aztán egyik kedves barátommal (aki pszichológián tanul) elkezdtem kivesézni ezt a dolgot. Megtanultam türelmesnek lenni: Ha veszekedett, hisztizett, akkor nem veszekedtem vele, hanem csendben érveltem, nyugtatgattam, erre fel Ő idegbetegnek minősítette magát, hogy szinte veszekedéseknél ő mindig ordít, én meg csendben vagyok. Telefonlerakás: Ha elkezdett velem ordítozni, ráraktam a telefont. Ha hívogatott veszekedés után, kikapcsoltam a telefonomat. Nem válaszoltam az sms-re, tehát ugyanazt csináltam. Aztán arról is leszoktam, hogy utána fussak, ha megakartam beszélni egy problémát, Ő meg kakált rá, tehát ha Ő durcizott be és rám rakta a telefont, nem hívtam vissza és sms-t sem küldtem neki. Felhergeltem azzal, hogy nyugodt maradok, nem keresem, mint addig, ez idegesítette Őt. Ha veszekedhetnéke volt, otthagytam és elmentem sétálni. Hozzáteszem, ha az "eredeti állapotában" ültem volna le vele beszélni, akkor veszekedett volna, de kivártam kb. 1-2 hónapot, majd leültettem, hogy újra nekikezdjek a mondandómnak, amit céltalanul hajkurásztam eddig, mert eredménytelenül veszekedésbe torkollott miatta... Szóval leültettem és megkérdeztem: "Neked ez így jó? Na hogy esik apukám fordított esetben? Élvezed?" Elmondtam Neki, hogy nem azért látok hibákat, mert látni szeretném őket, hanem mert azokkal a hibákkal én nem tudok kényelmesen együtt élni és nem lehetetlent kérek Tőle, hanem olyanokat, amiken változtatni lehet! Például: Ha van egy probléma, ne ordítson rögtön velem, hanem próbáljuk meg higgadtan megbeszélni! Vagy: Segítsen néha a házimunkában és ne csak állandóan a gép előtt üljön! Kértem, hogy ne csak én kérjek, cserébe Ő is kérjen tőlem hasonló dolgokat, amikbe szeretné, hogy változzak. Mondott Ő is. Eleinte megpróbált megint veszekedni, de én mindvégig higgadt maradtam, plusz rátettem egy lapáttal, hogy látta, mindent betartok, amit ígértem, Ő meg nem. Aztán szépen-lassan elkezdett Ő is változni, mert ezen felül, én még elkezdtem nevetni, majd ölelgetni :D Elgondolkozott magán és hogy hogy viselkedik velem. Fél éve együtt lakunk, eredmény: Főz, mos, takarít, leszokott a cigiről és már SOHA nem játszik a gépen :) Persze a főz, mos, takarít részét csak akkor, ha én nem érek rá, vagy megkérem, ez nem sűrűn fordul elő, de eddig ezekért is hatalmas nagy botrányt tudott csapni :D Egy ideig nagyon-nagyon nehéz volt nem lecsapnom azt a nagy plazmatévés arcát, mert lassan már az ajtón nem fért be vele, de mondhatni 108fokban sikerült megváltoztatni :) A szüleitől dicséretet kaptam, mert otthon eddig nem nagyon segített, most már magától megy oda, plusz szinte nem is veszekszik a szüleivel otthon :) Magyarul: Megneveltem :D
2014. okt. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: 180 fok :D
2014. okt. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én hiába mondom neki, hogy nekem nemjó amit csinál, szólok is előre, hogy ha megint jön a hiszti, akkor ott fogom hagyni, de semmi. Az a válasz, hogy nekem nem fontos... Amikor már rég nem lennék vele, ha nem lenne nekem fontos. Én segítek neki amiben tudok, volt, hogy nála voltunk, és én ágyaztam helyette, stb.. Ez nem is gáz, de ő semmit nem csinál. Szeretnék vele maradni, de vannak dolgok, amiket már nem tűrök el.
2014. okt. 23. 17:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt csináltam én is, fenyegettem. Volt, hogy ott is hagytam, pár napig nem jelentkeztem, de nem hatott... Én is pénzt, időt nem áldozva mindig kedvére tettem a barátomnak, de rájöttem, h nincs viszonozva, nincs értelme nekem tepernem... :) Ezért jutottam el erre az utolsó idegtépő dologra :D Most már viszonozva van :)
2014. okt. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem fogja megérteni, szerintem mentsd a menthetőt és menekülj.
2014. okt. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt kihagytad a kérdésből, hogy közben más lánnyal flörtöltél.
2014. dec. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!