Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek ezek közül melyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ezek közül melyik fontosabb egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Van egy olyan elmélet, ami szerint a szerelemnek három fő összetevője van: az intimitás, a szenvedély és az elkötelezettség. A párkapcsolatot pedig az határozza meg, hogy a fentiek közül mi van benne a szerelmetekben és persze milyen mértékben.


Ha Ti csak kettőt választhatnátok ezek közül, akkor melyik kettő lenne az? Szerintetek melyik esetben a legideálisabb a kapcsolat ebben az esetben?


1) Intimitás: amikor a felek tehát közel érzik magukat egymáshoz

2) Szenvedély: ezt szerintem nem kell magyarázni :)

3) Elkötelezettség: amikor a kapcsolat kizárólagos, azaz csak ketten vannak benne



2015. jan. 3. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:

első kettő

(hiába van meg a harmadik, ha az első kettő nincs meg :/ )

2015. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 schocko ***** válasza:
...elég baj az, ha már egy kapcsolatot elemezni kell...
2015. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az 1. és a 3.

Nekem ezek lennének a fontosabbak, hogy közel érezzem magam a páromhoz és ezáltal mindent meg tudjak vele beszélni, meg nyilván az, hogy a kapcsolat csak kettőnkről szóljon.

Ha intimitás és elkötelezettség megvan, az még úgy simán jól működhet. Igaz, kissé "baráti szerelem" jellege lenne, de ez az idős párokat elnézve egyáltalán nem baj, ők is sokszor elmesélik, hogyan alakult át a szenvedély bennük őszinte és mély szeretetté a párjuk iránt. :)

2015. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a szerelemnek 3 fő összetevője van, ha csak kettőt választunk, azt már nem szerelemnek hívják!


Szimoru, hogy ezt nem veszitek észre! 17/L

2015. jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Eh.... Pál Feri is megmondta, hogy hiába van meg bármelyik kettő, ha nincs eg a harmadik...

intimitás nélkü a szenvedély csak önzés, és egy idegennel kötelezed el magad, szenvedély nélkül a kapcsolat túl elméleti, elköteleződés nélkül pedig a dolog csak futókapcsolat...

ha párkapcsolatot akarok, csak a hármat együtt fogadom el.... ha dugni akarok, akkor nem kell elköteleződés...

2015. jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1., 3.
2015. jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#4-es megelőztél! Igaz! Itt vívnak számháborút, de észre sem veszik, hogy már nem a szerelemről beszélnek!
2015. jan. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 52/F
2015. jan. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sternberg elméletéhez amúgy hozzátartozik az is, hogy az adott tényezők jelenléte esetén milyen szerelemről beszélhetünk.

Ha mindhárom megvan, az a kiteljesedett szerelem.

Intimitás és szenvedély: romantikus szerelem.

Intimitás és elköteleződés: baráti szerelem.

Elköteleződés és szenvedély: vak szerelem.


Ezek alapján én az intimitást és szenvedélyt választanám. De valódi, hosszú távon működő kapcsolat csak mindhárom esetén létezik szerintem.

2015. jan. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!