Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A párom nagyon maga alatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nagyon maga alatt van, nem hajlandó segítséget elfogadni. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Elég nagy trauma érte még szeptemberben (kishiján agyon verték és meg is erőszakolták, rá kb. 2 héttel hatalmas autóbalesete volt). Azóta már felépült, de megesik, hogy pár napig 'kikel' magából. Ilyenkor vagy nem eszik napokig, vagy maga alatt van. Elvonul, rossz kedve van, látszik rajta, hogy nem érzi jól magát. Gyakran sír ilyenkor, beszélgetni sem akar, sokat alszik. Próbálok ilyenkor közeledni felé, valahogy jobb kedvre deríteni, de semmi. Most is bevett egy szem altatót és lefeküdt aludni egy másik szobába. Nem is nagyon keresi ilyenkor a társaságomat.


A kommunikáció egyébként jó köztünk, de ilyenkor 2-3-4 napra szinte teljesen kifordul magából, beszélgetni sem nagyon lehet vele. Félek, hogy ilyenkor kárt tenne magában.


Mit tudok tenni? Aggódom a barátnőmért!



2015. febr. 12. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj el te magad egy pszichológushoz, vázold fel neki a helyzetet, és kérd ki a tanácsát! Ne vidd a barátnődet egyből, sőt, titokban menj el, nehogy támadásnak vegye. Mindenképpen segítségre van szüksége, mert ezt ő maga soha nem fogja tudni egyedül feldolgozni.
2015. febr. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Poszttraumás stressz betegség, depresszió. Szakemberhez kell fordulni.
2015. febr. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok?

Erre vannak pszichoterápiák is...de ezt javasolt gyógyszer nélkül kigyógyítani.

Egy jó pszichológus segíthet rajta.

De valóban vigyázni kell arra, hogy nehogy támadásnak vegye.

2015. febr. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A barátnőm 21, én idősebb vagyok nála. Szerintem nem annyira fontos, mennyivel.


Miután kiengedték a kórházból, kb. 3 hónapig járt pszichiáterhez. Pár hete nem jár.

2015. febr. 12. 00:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg ne úgy nézni rá, mint egy áldozatra vagy olyanra, aki segítségre szorul. Nem kell erőltetni a beszélgetést, inkább hagyd, hogy apránként visszavegye az élete felett az irányítást. Fogadd el őt a döntéseivel, ennél jobbat szerintem nem nagyon tehetsz.
2015. febr. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mutasd ki a szeretetedet.Apróságokkal.Simogatás ha elmegy melletted,mosoly, egy gondoltam Rád ajándék, ha a depis időszakain kívül ki lehet mozdítani otthonról akkor program amit szeret.Apró lépések az életbe visszatéréshez.

Ne erőltess semmit.

Később jó lenne újra szakemberhez menne,de vinni nem tudod,mivel azzal csak eltávolítod magadtól. Nekem valamikor sok évvel ezelőtt volt hasonló viselkedésem (más miatt),a párom szeretete hozott ki belőle.

2015. febr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!