Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Bizonyos kor felett már más...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bizonyos kor felett már más szempontok szerint választunk párt?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok. 28 évesen megismertem egy férfit, akiért első pillanattól kezdve odáig voltam. Sajnos apránként kiderült, hogy nagyon nem közösek a céljaink, én már szerettem volna megállapodni, összeköltözni, családot alapítani. Sosem mondta, hogy mit szeretne, csak annyit, hogy szeret engem és nem akar elveszíteni. Az utolsó két évünk szinte erre ment rá, folyton veszekedtünk, mert én léptem volna már, ő pedig ragaszkodott a megszokott életformájához (édesanyjával él, nem dolgozik, haverokkal tölti a legtöbb időt). Szakítottam vele, amit úgy gondolok, nagyon jól tettem, sőt, előbb kellett volna megtennem. A probléma viszont ott kezdődik, hogy látszólag helyreállt az életem ... látszólag. Találtam egy férfit, aki a tenyerén hordoz. Ilyen férfit kívánnék minden boldogtalan nőnek, mert ez a férfi egy kincs! Jóképű, udvarias, süt, főz, takarít, elhalmoz mindennel, azt mondja az a legfontosabb számára, hogy engem boldognak lásson. Nagyon szerelmes belém. Mindig is erre vágytam, hogy valakinek ennyire fontos legyek. Tényleg azt érzem, hogy a szíve mélyéről szeret és mindent megtesz értem. Viszont nem érzem magam boldognak, nem vagyok szerelmes. Igaz, még csak egy hónapja vagyunk együtt, de fogalmam sincs, ki fog-e alakulni az a fajta kötődés részemről, ami egy kapcsolat alapja. Tudom, hogy mint férj és apa, nagyon jó választás lenne, mert igazi társként viselkedik, de fel lehet-e áldozni az érzelmeket a kiegyensúlyozott jövőért?

2015. aug. 19. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem érdemes. Össze se kellett volna jönnöd vele, csak mert "ideális férj és apa", ha nincs meg részedről a "húha-érzés". Hidd el, van olyan férfi, akivel az is meglesz, plusz még ideális férj és apa is.
2015. aug. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a furcsa az egészben, hogy társkeresőn ismerkedtünk meg, első két hétben telefonon beszélgettünk napi 3-4 órát. Akkor már mindketten nagyon vártuk az első találkozót, ami nagyon jól sikerült és a következők is. A szex is nagyon jó vele. Sajnos nekem közben haláleset is történt a családban, emiatt nem tudok a kapcsolatunkra koncentrálni úgy, ahogyan kéne.
2015. aug. 19. 17:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem az életkor számít, hanem a cél. Ha nem ismered, mire van szükséged, mi a te vágyad, akkor nem fogsz olyan férfit választani magad mellé, akivel egyeznek a céljaitok, és boldoggá tudjátok tenni egymást. Gondolom 34 évesen azt gondolod, számodra az lenne ideális, aki jó férj és apa lenne.. Tévedsz. Ha csupán ennyi lenne, boldog lennél. Őt nem tudod szeretni, csak mint embert, de nem szerelemmel. A valódi, talán nem is tudatosan meghatározott társat számodra nem ez a típus testesíti meg. Persze megadhatod magad a társadalmi elvárásoknak, és családot alapíthatsz vele, sőt, lehet mással már nem is nagyon lesz lehetőséged rá, mert a termékeny éveid végesek, talán nem találsz másik apa-jelöltet, amikor már sürget az idő. De ez csak spekuláció, mert most nem tesz boldoggá téged ez az életforma, és nem biztos, hogy bölcs dolog magadra kényszeríteni valamit azért, mert TALÁN később arra fogsz vágyni.
2015. aug. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam a hozzászólásod: egy haláleset hosszabb-rövidebb időre teljesen gátat tud szabni a kötődésnek. Lehet, hogy csak időre van szükséged. Van, akinél az elmúlással való szembesülés olyan folyamatokat indít be, ami miatt nem képes elköteleződni hosszabb távú tervek mellett, és emiatt érzelmeket sem tud rendesen kiépíteni. Várj még, mert lehet, csak rossz pillanatban találkoztatok.
2015. aug. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre a válaszom egyértelműen igen. Teljesen más szempontok alapján választ egy 14, egy 24 és egy 34 éves.

A történetedre én is azt mondanám, hogy várj még. A szerelem első látásra dologban nem hiszek, az igazi szerelem kialakulásához idő kell. Az pedig még nem volt túl sok nektek, ráadásul pont egy ilyen helyzetben nem is vagy talán rá fogékonyabb. Adj neki egy pár hónapot.

2015. aug. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Teljesen tipikus történet: a laza csávó izgalmas és vonzó, a rendes meg unalmas.

Én is ilyen rendes és helyes srác vagyok, de már a kutyának se kellek, mert a (még szabad) nőknek a gázos csávók kellenek.


Tegyél meg egy szívességet neki: hagyd el, hogy találhasson magának egy rendes és gerinces nőt, akivel boldog lehet! Te meg keresd meg magadnak a következő izgakmas laza csávót!

2015. aug. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Adj még egy kis időt, lehet, most a problémáid is közrejátszanak.

De ha nem érzed azt, amire neked szükséged lenne egy kapcsolatban, akkor inkább hagyd!


Hasonló cipőben jártam: rendes srác volt, nem is csúnya, a tenyerén hordozott, mindent megtett értem, de mégsem alakult ki semmi és tudtam, hogy nem lennék vele boldog.

Aztán jött valaki, akibe beleszerettem, ő szintén mindent megtenne értem, nagyon szeret, mindenben segít, annyi a különbség, hogy neki viszonozni is tudom.

2015. aug. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!