Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ki hordja a nadrágot?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki hordja a nadrágot?

Figyelt kérdés
Miből lehet tudni, hogy ki hordja a nadrágot? Milyen irányításban , szabályozásban nyilvánul meg?

2015. aug. 21. 00:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Példákat írnátok?
2015. aug. 21. 00:17
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapesetben egyenrangú a kapcsolat, és egyetlen fontos ügyben sem hozható döntés mindkét fél meghallgatása nélkül. Sajnos gyakran valaki "nadrágot hord", ez abban nyilvánul meg, hogy nélküle nem hozható meg egyetlen fontos döntés sem, ő viszont teljes lelki nyugalommal dönt akár a párját érintő ügyekben is önhatalmúan a másik feje fölött.
2015. aug. 21. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7%
48 éves férfi vagyok. Házas. A feleségem 37 éves. A döntéseket én hozom. Ezért vagyok férfi. Az emancipáció nem érdekel. Meghallgatom mindenben a feleségem de én döntök. Milyen hülye férfi aki a nőnek enged át mindent? Nekem nő csak segítheti de nem irányíthatja az életemet. Egy férfi a nő ura és parancsolója egy hagyományos patrialkális családban amióta család létezik.
2015. aug. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét fél egyenjogú nincs olyan, hogy ki hordja a nadrágot.

Kedves utolsó válaszoló ("Egy férfi a nő ura és parancsolója egy hagyományos patrialkális családban amióta család létezik.") ez akkora sült baromság hogy az elképzelhetetlen. Egy férfi a nő ura? Na ne röhögtess. Ezt tudja sok pasi hangoztatni ,de a nőktől el van várva, hogy a férfiak munkáját is végezze el. Nekem max akkor parancsolna egy férfi, ha reggel 6tól este 7-8ig dolgozna annyit, hogy fenntartja a házat, engem meg a gyerekeit. De amíg én is keresem a pénzt és nekem is több helyen kell helyt állnom addig nekem egy férfi nem parancsol.


Meg kell beszélni mindent és mérlegelni. Közösen.

2015. aug. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
4es akkor ne akarj semmit egy férfitől. Nekem meg van mindenem. Engem az sem érdekel ha egy nő dolgozni sem akar csak vezesse a háztartást.
2015. aug. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem abban a világban élünk amikor egy nő csak a háztartást vezeti (vagy nagyon ritka) - akkor elfogadható lenne. De úgy gondolom, mivel egy férfinak x időkor lejár a munkaideje és megy haza dögleni, miközben a párja ugyanúgy x idő munka mellett még robotolhat otthon mondjuk este 10-ig vagy még tovább, pláne, ha gyerekek vannak, akkor szerintem az lenne a minimum, hogy közösen döntsenek és nincs alá fölé rendeltség. Ha a pasi pénzén él az más tészta, akkor nyilván a pasi döntene.

Megjegyzem, ne akarjak semmit? Hát, érdekes, én a párommal megoldjuk. Nincs ilyen hogy én vagyok a férfi és én döntök, hanem megbeszéljük. És ha fáradt vagyok nem hagyja azt, hogy egyedül robotoljak még este is otthon.


Kedves kérdező. Amit eddig is mondtam. A legjobb az, ha egyenrangú a két fél. Mindkettő tesz azért hogy megélhessenek, egyformán van döntési joga mindkettőnek. Szerintem legalábbis.

2015. aug. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A patriarchális családban sem ura és parancsolója egy férfi egy nőnek - csak volt jogi lehetősége így viselkednie férfiaknak és egyes p*csfejek, akiknek kisebbségi komplexusaik voltak, visszaéltek ezzel és hatalmaskodtak a feleségük felett.


A normális családban a férfi és a nő partner és nem irányítják egymást, hanem "összedolgoznak". Ez lehet az is, hogy egy nő vezeti a háztartást, a férfi meg keresi a pénzt, ha ez a közös megállapodás, de lehet a fordítottja is; gyakorlatilag akármi, ami kölcsönösen elfogadható.


A "nő hordja a nadrágot" nem véletlenül egy negatív kifejezés - de nem azért, mert a férfinak kell az "úrnak és parancsolónak" lennie, hanem azért, mert nincs egyensúly a kapcsolatban, nem tudja a két fél elfogadni, hogy a másikat nem legyőzni kell.

2015. aug. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ott a pont.
2015. aug. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Én most bokszerben írok. Ez szerintem mindent elmond xD
2015. aug. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 homo ludensz ***** válasza:
Talán azt kellene mérlegelni hogy melyik fél oldja meg talpraesettebben az adott feladatot. A férfinek nem tulajdona a felesége mint tulajdona volt régen a lova,tehene,disznaja. A tető megjavítása a férfi feladata míg a nő a túros lepényt süti a konyhában. Amennyiben jobb a beszélőkéje a nőnek ő menjen szülőire,esetleg ügyeket intézni és majd beszámol este hogy mire jutott. Alapvető dolog hogy négy lábon ketten összekapaszkodva a jég hátán is könnyebb megélni.
2015. aug. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!