Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ritka kilátástalan helyzetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ritka kilátástalan helyzetben vagyok. Valaki segitene? 24L

Figyelt kérdés

Ritka pocsék helyzetbe kerültem. Próbálom röviden.

Sajnos beleszerettem az egyik barátomba, ami nagyon úgy tűnik, hogy kölcsönös is. Rá kellett döbbennem, hogy ez nem múlandó, ő a nagy Ő számomra. Persze ezt ő nem tudja, viszont mind a ketten tudjuk, hogy ez nem barátság. Mondhatni szerelmet is vallott nekem, tisztában vagyok azzal, hogy többet érez irántam.


Na de. Hogy ne csak szép és jó legyen minden, ez ennyivel nem fejeződik be. Neki ugyanis 5 éves kapcsolata van. Gyerekszerelem. Amiből úgy tűnik menekülne. Rádöbbent dolgokra, őrlődik. Boldogtalan. Látom.


Kisvárosban élünk. Olyan kisvárosban, ahol mindenről mindenki tudni szeret, sok a pletykás, rosszmájú ember. Valószínű, ha szakítana, meglenne a b--d+. A srác elég taccson van lelkileg, labilis nagyon. A család megszerette a lányt, magyarán a tipikus "jó feleség" jelölt, pedig csak 18 a csaj, fiatalabb 4 évvel a srácnál, és még gyerek.


Tisztában vagyok vele, hogy velem szeretne lenni, de a környezete (a saját és a lány családja főleg) és a saját lelki "nyomora" miatt talán sosem lesz bátorsága szakítani. Örökön-örökké alapon indult a kapcsolat, sokat fektetett bele és visszatáncolni már bizony gyáva. Én pedig soha nem fogom adni alá a lovat, biztatni, rábeszélni bármire, se semmi. Annak az ég világon semmi értelme.


Konkrétan ami jelenleg megy, az tömör kínlódás. Elég idegbajos az utóbbi időben, látom rajta, hogy szenved legbelül. De ez neki mégis jó? vagy ennyire életképtelen? Ennyire tönkre vágták az önértékelését?


Mit tévő legyek? Hagyjam?


2015. szept. 13. 17:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%

Hagyd. Sose dúlj fel egy kapcsolatot, mert mindig a saját életedben ára van, és nem fogod érteni, hogy miért lesz sorozatosan a szerelmi családi életed szerencsétlen. Soha se légy az aki miatt szakítanak. Akár milyen gyenge is a másik fél, és akár mennyire vagy te erősebb, és akár mennyire is szeret téged a másik fél, és akár mennyire is szereted te a másik felet.

Sőt a legjobb amit tehetsz, ha titkolod előtte a te érzéseidet. Önmaga kell eljusson arra a pontra, hogy dönt, és lép. Ha ez nincs meg, akkor is elmondhatod, hogy nem te vagy az oka az élete mélyrepülésének.

2015. szept. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
A helyzeted egyébként nem ritka. Sokan vannak így.
2015. szept. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 RRR ***** válasza:
100%

neki kellene először lépni lll. kilépni a kapcsolatából,legyen tökös végre

ezt nagyon jól teszed:

-Én pedig soha nem fogom adni alá a lovat, biztatni, rábeszélni bármire, se semmi-


aztán együtt egy másik városban új életet kezdenetek

2015. szept. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
És lépj ki a látóteréből. Neked is később könnyebb lesz, és ő is jobban fogja viselni.
2015. szept. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Ha valóban nem érzi már jól magát a meglévő kapcsolatában, és téged akar, neki kell lépnie, és elsődlegesen azért, mert így nem boldog. Hogy te most képbe jöttél, az csak hab a tortán.

Én nem mondom, hogy hagyd, mert akár egy életre szóló lehetőség is lehet, akár anyai nagyszüleim esetében, de azt igenis várd el, hogy ha téged akar, csak téged akarjon, és ne legyen más.

A gyerekszerelem ritkán tart örökké.

2015. szept. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb baj, hogy mindig él bennem a remény és nem vagyok képes wzt kigyilkolni magamból. Ő nem egy pasi csak számomra. Lenne nekem más, de nem kell. Tudom kire van szükségem és pont ezért nem tudok más felé nyitni. Én elhiszem, tudom, hogy mindenkit el lehet felejteni. Tapasztaltam. Az első szerelmemet is sikerült, de évekig tartott. Mikor más barátom lett se tudtam elfelejteni. De ez most még annál is sokkal rosszabb, talán mert tudom, hogy ő is érez irántam valamit...:(
2015. szept. 13. 18:32
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

A helyedben megszakítanám ezt a "barátságot" és vele minden kapcsolatot is. Ez a legtisztességesebb dolog. #1-nek van igaza. És adj fel minden reményt, mert csak őrlöd magad. Nem könnyű, de csak így tudsz tovább lépni.


24/F

2015. szept. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%

Én választás elé állítanám. Nekem ne sírjon valaki a rossz kapcsolatáról, mert abból mindig van kiút. Ha annyira rossz, akkor legyen olyan tökös, hogy kilép belőle, ha nem annyira rossz, akkor pedig ne hülyítsen!

Élből visszakérdeznék, hogy azért akar együtt maradni valakivel, mert a családja szereti a lányt? Nem a családnak kell szeretni egy életen át, hanem neki!!!


Miután szembe állítanám a rideg énemmel, adnék neki magamban egy határidőt. Ezt persze nem közölném vele. Legyen mondjuk egy hónap. Ha az egy hónap alatt sem változik semmi, akkor megszakítanék vele minden kapcsolatot és továbblépnék. Nem egyszerű ez, én ezzel tisztában vagyok, de szerintem ez a legjobb megoldás a saját lelked védelmében!


Egyébként, hogy a rideg énemből te is kapj! Még is mi a fenét vársz, ha el sem mondtad neki, hogy mit érzel? Mondd el neki, hogy szereted és vele szeretnél lenni, így nem bírod tovább, mert bekattansz és ennyi. Hátha csak erre a löketre vár. Ha nem, akkor fenntartom a feljebb leírtakat.

2015. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%

8 Ha elárulná, hogy szereti, és oda vissza van érte, akkor a pasi kapcsolatába beleavatkozna. Még akkor is ha tiszták az érzései a fazon felé.


Nem szabad elmondani.

2015. szept. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%
#9 véleményét osztom. Menjenek szét maguktól, utána lehet lépni!
2015. szept. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!