Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A barátnőmnek kilátástalan a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőmnek kilátástalan a jövője. (? )

Figyelt kérdés

Kilátástalan a helyzet... Legalábbis szerintem.. 20évesen még mindig 11.es és nagyon úgy tűnik, hogy a következő tanévben sem lesz végzős.. Igazából nem is akarja viszont tudja, hogy így semmire nem fog menni később és zavarja is. Csak épp ez ellen tenni is kéne nem csak siránkozni... Próbáltam már vele ezt megbeszélni és mindig csak arra jutunk, hogy nem képes rá ami szerintem hülyeség mert az érettségit a "leghülyébbek" is megcsinálják, és Ő még értelmes is. Ráadásul az még édes kevés, hogy van érettségije csak legalább eddig jusson el, később ráérnénk a további képzésekkel foglalkozni amit esetleg lehetne munka mellett is csinálni.. Nagyon szeretem de nekem ez a közös jövőnkbe nem fér bele nem beszélve arról, hogy a családom előtt is kellemetlen az egész hogyha szóba kerül... A kérdésem az hogy mit tudnék tenni, hogy összekapja magát és tanuljon? Én 24 vagyok és már tervezném a jövőmet családalapítás szempontjából és nem vagyok benne biztos, hogy nekem 'ez' kell... Igenis fontos az iskola.. Nem mondom, hogy diplomázzon le, de legalább valami szakmája legyen.. Nekem fontos az anyagi biztonság, és nem akarom , hogy nyomorogjunk és úgy kuporgassuk össze a pénzt egy 10ezer forintos farmerre vagy esetleg a gyerekünknek egy új babakocsira... Egy szónak is száz a vége, mit kéne tennem? És meddig várjak , hogy megváltozzon? Mert sajnos ha nem változik meg x időn belül, akkor kénytelen leszek mást keresni.. Szeretem minden hibájával együtt, mindet elfogadhatónak tartom viszont ez az egyetlen olyan tényező ami korlátozna a jövő tervezéssel vele kapcsolatban... Sajnálom ezt az egészet, de inkább most legyen vége mint esetleg 1 gyerek után...

Elnézést a hosszú kérdésért. A válaszokat köszönöm



2013. jan. 13. 13:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
54%

Ez az ő dolga, de úgy tűnik semmit sem tesz érte. Ezeket neki is végig kellene gondolnia. Neki is gondolnia kellene arra, hogy milyen - már bocsánat - szánalmas hogy 20 éves itt art, és tudnia kellene, hogy tenni kell ellene valamit. Rád is gondolnia kellene, ezeket neki is végig kellene gondolnia amit te leírtál. Nem, nem feltétlenül neked kell magyarázgatnod neki hosszasan. Szerintem egy (állítólag) értelmes nő ezeket figyelembe veszi, gondol a párjára is, de még ezen túl is 20 évesen már erősen kellene elmélkednie a jövőjén.

Ráadásul, te még mindig valahogy tudatosítani akarod ezeket benne, de... amikor már 20 évesen 11.-es akkor szerintem már saját magában ezeknek a dolgoknak meg kellenének születniük... Szóval szerintem teljes mértékben az ő hibája ez az egész. Én bár nő vagyok, de csak azt tudnám elképzelni a helyedben, hogy tovább lépsz. Nem tudom, hogy lehet egy ilyen nő mellett pozitívan gondolva a jövőre létezni... Úgy tűnik, eléggé le van maradva hozzád képest. Ja még hozzá lehet tenni, hogy na ennyire tart szem előtt téged is az egészben....

2013. jan. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
54%
Ez az egy hibája van? Ez elég sok mindentvon maga után. Komolytalan mert nem érdekli annyira a jövője hogy tanuljon. Buta, mert nem tudja elvégezni a 11.-et. Nulla tanulással is végigmentem, kicsit kellett megerőltetnem magam hogy jobb jegyeim legyenek. Lusta mert nem képes nekiülni... Nincsenek céljai, gyerekes és elképzelései sincsenek a jövőről. Jó embert választottál sajnállak :S én 20 évesen már diplomázok... Mondd el neki hogy ha nem változtat vége.
2013. jan. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Thom12 ***** válasza:

Két dolgot tehetsz:

1.velemaradsz...

a. te feltörsz és gond nélkül, "menőn"

eltartod a családod.

b.Kuporogva, szegénységbe éltek.

2.Elhagyod!

Ha szégyenled, a családod, ismerőseid

előtt, ás nem változik meg, az a szerelmetek

rovására fog menni! Igazad van, én is ezt

javaslom, hogy most hagyd el, mint

gyerekkel! Az bunkóság lenne, és ráb@sznál

mert fizetned kéne egy fél életen át.

Amúgy merre felé laktok, te mit tanulsz?

2013. jan. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Figyelj csak, nagyon elvetemülten hangzik, de tanulhatnál vele. Nekem volt olyan barát-barátnőm, akinek leültem, és felolvastam az anyagot, és visszamondattam, ő meg másnap ötösre felelt:). Elég extrém, de talán járható út.
2013. jan. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%
igen, eléggé kilátástalan. Az, hogy 21 évesen se biztos, hogy lesz érettségije, nagyon durva. Más ennyi idősen már diplomás.
2013. jan. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
addig hagyd el azt a k..vát amig nem késő mert azt veszed észre hogy 65 évesen 3 gyerekkel a konyhában fogsz nézni egy 37 cm-s tv miközben ő meg szórja a pénzed és kihasznált egész életeden keresztül
2013. jan. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
1-2 tantárggyal vannak csak gondjai, és mivel ezek nem mennek neki ezért a többivel se foglalkozik... Nem lát az orránál tovább és nekem ez a bajom.. Egyébként én Budapestiek vagyunk, és én fogorvosnak tanulok bár egyelőre csak asszisztensként tudok elhelyezkedni, még 2 évem van hogy teljesen profi legyek.. Jó tudom, a fogorvosok jól keresnek, de akkoris... Az se megoldás, hogy úgy éljünk átlagosan, hogy a másik hozzá sem tesz semmit vagy csak nagyon keveset.. Nekem terveim vannak, nyaralni akarok egzotikus helyeken, nem akarok nélkülözni stb stb...
2013. jan. 13. 14:07
 8/26 A kérdező kommentje:
5/7 egyenlőre ott tartunk hogy 21 évesen nem biztos, hogy 12.-es lesz......
2013. jan. 13. 14:08
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy megjegyzés, de szerintem nem illetek össze. Ő egy amolyan laza, szeleburdi lány a leírásod alapján, te meg az a "mindenképp családot, akár vele, akár mással" jellem vagy. Ha tényleg szereted midnen hibájával együtt, akkor nem lennél merev a közöd jövővel kapcsolatban.

De mindegy. Hogy mit tehetsz? Segíteni próbáltál már neki? Úgy értem, nem csak piszkálni, "megbeszélni", hanem a tanulásban? Mert ha ez tényleg egy komoly párkapcsolat, ott a felmerülő problémákat közösen is akár, de megoldják.

21 évesen fog végezni, ami azért nem tragédia. Vannak ismerőseim, akik évvesztesek, ráadásul nyelvi osztályba járnak, így nem 18-19, hanem 20-21 évesen érettségiznek. Tetszik vagy sem, már nem azt a világot éljük, amikor 18 évesen már ki lehet lépni a nagybetűs életbe, mert már minden végzettséged megvan, ami az életben kell. És 20 évesen nem is biztos, hogy ő már családot meg gyereket akar.

A megoldás (már ha tényleg szeretitek egymást, és együtt képzelitek el a folytatást): kideríteni, hogy miért is "kilátástalan" a helyzet. Te magad írtad, hogy értelmes. Akkor nyilván nem a képességeivel van a baj. Rossz a suli? Van másik intézmény, ahol befejezheti a tanulmányait. Nem megy a tanulás? Te is segíthetsz neki, meg esetleg ha anyagilag futja, különtanárt is hívhattok.

Esetleg jobban lenne kedve valami szakmát tanulni? (Bár azt ilyen idősen nem tudom, hogy lehet-e érettségi nélkül. Mert ugye nem feltétlen kell ragaszkodni az érettségihez meg diplomához.) Vagy valami pszichés problémája van? Akkor meg tessék felkeresni egy szakembert.

Majdnem mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.

2013. jan. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Milyen tárgyakkal van problémája?
2013. jan. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!