Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Más is volt már hasonló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is volt már hasonló helyzetben? Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

Van barátom viszonylag régóta, nem mindig felhőtlen a kapcsolatunk, de most ez mellékes. Fél éve megismertem egy másik srácot, akihez nagyon elkezdtem vonzódni, mostanra már nagyon úgy érzem, hogy ez szerelem, két dolog van, ami elbizonytalanít.

1. Nem ismerem személyesen a srácot

2. A barátommal nagyon jól érzem magam, csak akkor szokott rosszabb lenni, amikor nincs mellettem

Mindezek függvényében azt tudom még mondani, hogy többször volt egyértelmű, hogy a srác sem közömbös irántam, de nem is ez a lényeg, nála jobb emberrel sosem találkoztam még, megfogott benne, hogy természetéből fakadóan kedves mindenkivel, és nála érzem azt, hogy sosem ártana nekem szándékosan.


Teljesen tanácstalan vagyok, mit kéne tennem?


Valamiért még mindig természetesnek veszem azt, hogy egy emberbe lehetek csak szerelmes, mégis úgy érzem, hogy ez ellentmond a jelenlegi helyzetemnek.


Valaki tapasztalt már hasonlót?


2015. dec. 5. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Velem volt mar ilyen, meg mindig nem tudom, jol dontottem-e. Privatban szivesen beszelgetek errol ha gondolod
2015. dec. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Fish1 ***** válasza:
A nem ismered személyesen az mit takar? Csak chaten beszéltetek, vagy skype-on is?
2015. dec. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én hallottam már az ő hangját, ő az enyémet nem, és ennyi.
2015. dec. 5. 20:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy milyen kapcsolatban vagytok (van-e gyerek, közös vagyon, esetleg mindketten mondjuk 40 felett vagytok etc. ha kifejtenéd lehet hogy segítene),de az alapján amit írsz, szakíts a barátoddal, mielőtt helyrehozhatatlan kárt okoznál neki.
2015. dec. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akit nem ismersz személyesen és ő még a hangod sem hallotta az hogy lenne már kölcsönös szerelem? Honnan tudod milyen, ha nem ismered személyesen? Itt ellentmondást érzek. Ha jól látom a probléma akkor van, ha a jelenlegi barátod nincs melletted. Megoldás: összeköltözés.

Ha pedig a "nem felhőtlen viszony" vele azt takarja, hogy ártott már neked és nem vagy szerelmes, akkor meg a másik pasitól függetlenül is lapát.

2015. dec. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én tanácsom: SZAKÍTSD MEG A KAPCSOLATOT A NETESSEL, MOST.


Én az a generáció vagyok, aki már a neten nőtt fel, de még ennek az eleje, most vagyok 24, 11 éves korom óta van netem és nem voltam jó viszonyban az osztálytársaimmal, épp ezért túl sokat lógtam chateken, játékokban, stb.


Tudnád hányszor szerettem bele valakibe neten. Aaaaaaaaztán találkoztunk. Kb olyan 100 chaten megismert emberrel személyes találkozás után (ebben benne vannak a fórum és klántalálkozón megismert haverok is, de mondjuk csak azokat számolva, akikről már volt kialakult képem, chateltünk privátban is sokat) már kb be tudtam lőni, hogy ki milyen, nem voltak akkora tévképzeteim, mint előtte. Előtte azért sok volt a komolyabb csalódás pozitívan és negatívan is. Több volt a negatív az elején, aztán túlkompenzáltam és sok pozitív csalódás volt, aztán kb belőttem. Ez is már jó pár éve megvan ez a képességem tökélyre fejlesztve...


És még így is sikerült nemrég pofára esnem.


Gimi végén jártam egy sráccal, az most itt részletkérdés, hogy őt mindentől függetlenül dobnom kellett volna, de a netes sráccal semmiképpen nem kellett volna összejönnöm. Pedig mi egyszer még személyesen is találkoztunk, kettesben. De a netes rózsaszín ködön még ez se ütött át. Amúgy nem volt annyira nagyon vészes jellem, de olyan semmilyen volt a srác és emellett hiába gondoltam, hogy ő az a természetéből adódóan jajj de kedves, később (7 hónap) a folyamatos érzelmi zsarolásai miatt léptem ki a kapcsolatból. De jó, ez csak egy eset, tanultam belőle.


Az elég rendszeres volt, hogy halálosan beleestem valakibe (főleg szingliként), aztán találkoztunk és neeee. Oh my god, ne. Ezek nem voltak feltétlen randik, elég volt ha csak egy klántalálkozó valami játékból, ahol megismertem, és ne...


20 évesen egy elég komoly netes kapcsolatot alakítottam ki egy 16 éves kissráccal, akivel még skypeoltunk is sokat. Nem voltunk kimondva együtt, nem kell félreérteni, abban a korban ez szerintem túl nagy különbség és akkor is így gondotlam (pár évvel később már okés, de ott még szerintem sok...) de minden nap beszéltünk és ragaszkodtam hozzá, ő meg belém is esett durván. És találkoztunk és ne... Ez a tipikus eset, amikor arconbäsz a valóság.


Az utolsó komolyabb ilyen csodám az volt, amikor egy külföldi srácba sikerült beleesnem, de jó ég, azt nem értem hogy hoztam össze. Annyi de annyi mindent bele lehet látni valakibe a neten. Vele is találkoztam, hát komolyan, már azt tervezgettem, hogy majd jól kiköltözök hozzá, aztán véégre találkoztunk és NEE. És nem a külső itt a gond egyik esetben sem, vagy nem csak az. Hanem annyira rettenetesen más.


Most nemrég egy gamer rendezvényen találkoztam egy sráccal, és mivel a játékról beszélgettünk, egymásról magunkról nem, simán kialakult egy kötődés, utána neten is hetekig nagyon vártam, hoyg írjon, beszéljünk, beszéltünk is, ő keresett stb. Aztán ahogy beszéltünk végre magunkról, random dolgokról, jajj de nagyon nem passzolunk szerencsére. De ez a fajta netes kötődés itt is kialakult.


Ezek most a saját példáim, de nem egy ismerősöm van, aki így belement hasonló kapcsolatokba, ezek szinte kiovétel nélkül távkapcsolatként kezdődnek, egyre gyakrabban külföldi távkapcsolatok és amikor ez szintet lép, találkoznak, az rettenetes csalódás. A legrosszabb, hogy ez nem is a legelején van sokszor ez a csalódás, hanem picit később, mert annyira mélyen kialakult már ez a kötődés.


TLDR;

Neten keresztül - még talán kivétel, ha napi szinten mikrofonnal és webcammal beszélgettek - nem azt az embert ismered meg, aki a másik oldalon van, csak azt akit szeretnél. Annyira sok tulajdonsága van, ami így nem jön át, amiket feltöltöd azzal, amit te szeretnél, így az akibe te beleszeretsz mindenképpen jobb, közelebb van a tökéleteshez, mint akivel személyesen vagy és nem indul ebből az előnyből. Nagyon könnyű neten, főleg írásban előadni, hogy valaki természetéből adódóan kedves, úgysem az. Vagy más baj van vele. Nem tudhatod és túl sok minden gond lehet. És még ha ez éppen igaz is, simán valószínű, hogy nem illetek össze, NEM ŐT ISMERTED MEG.


Jobb, ha kizárod az életedből teljesen és a fizikailag ott lévő pároddal úgy oldod meg a helyzetet, hogy nincs harmadik. Tőle teljesen függetlenül döntsd el, hogy ez a kapcsolat menthető-e, ér-e annyit. És ha neten ismerkedsz, két héten belül találkozz az másikkal. Akivel ez nem megoldható, azzal ne ismerkedj. Barátkozni lehet, de tudatosan figyelj rá, hoyg ne szeress bele ilyenbe, mert te egy álomképbe vagy szerelmes. Semmivel sem jobb, mint amikor a tinik beleszeretnek egy színészbe, zenészbe. Nem az adott embert ismered, nem őt szereted, a saját kreálmányodat szereted. Hiába mondod, hogy nem így van,így van. Én se szoktam elhinni...

2015. dec. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!