Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Létezik még kapcsolat 20-30-as...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik még kapcsolat 20-30-as korosztályban, ahol nem gyengül a szerelem, szeretet, kötődés az évek múlásával, az együttéléssel, a munkamiatt, a gyerek (ek) érkezésével, és főleg a másik megszokása miatt?

Figyelt kérdés
2015. dec. 6. 01:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, mert mostanában csak 30-on felül házasodnak.

De nem az említett okok miatt hűl ki a "vágy", csak ezekre fogják.

2015. dec. 6. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Fish1 ***** válasza:
100%
Igen. Ahol mindketten eleget tesznek a kapcsolatukért.
2015. dec. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen,ők barátok is.
2015. dec. 6. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
kicsit pontositanám a kérdést, nyilván léteznek példás párkapcsolatok, de szerintetek is elenyésző -e azoknak a száma, amelyek azok is maradnak. Utolsó : az sztem is fontos, hogy barátok is legyenek, de ha már ezt hangsúlyozod a válaszban, tehát ez a kapcsolat fő vagy egyik fő fenntartója, akkor az már nem egy igazi szerelem-szeretet-kötődés alapú párkapcsolat, hanem egy jól működtetett emberi kapcsolat, illetve ha házasok is, akkor egy jól működő gazdasági közösség. ismerek olyan elvált párt, akik nagyon jó barátok és együtt is élnek (bár nem tudom, örökre igy tervezik-e), mert közös a lakás és elvannak, illetve a nő mondta is nekem egyszer, hogy a volt férje az egyik legjobb ember, akit ismer, de mondom, ELVÁLTAK,a párkapcsolat része rég véget ért.
2015. dec. 6. 05:12
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Aha, külföldön.
2015. dec. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem sokan szeretnék, hogy ne így legyen. Én is sokat gondolkodtam ezen, hogy hogyan marad meg két ember között az a szeretet, ami az elején volt. És azt hiszem az alapvető baj, hogy elsietünk dolgokat az ismerkedésnél, és ahogy elnézem sok ember a másiktól várja az izgalmat, de ő maga kifogy az ötletekből. Ez pedig felveti azt a kérdést, hogy vajon az ötletek, és az izgalmak miatt fontos-e a másik, vagy önmagáért, azért, mert a személyéhez kötődünk?


Én arra jutottam, hogy a megszokás ugyan nem jó, de az az elvárás is irreális, hogy egy személy izgalmas legyen 5-10-20 év után is. Nem lesz az. Kiismerhető a másik, és ha valaki erre épít, akkor eleve halálra van ítélve a kapcsolat. Az, hogy mitől válik egyik személynek fontossá a másik, és mitől alakul ki a ragaszkodás, és marad meg a szeretet, és a vonzódás egymás felé - attól biztos nem, ha az egyik fél szórakoztatást vár a másiktól. De szerintem akkor sem, ha színleg ad a másiknak, és úgymond "tesz" a kapcsolatért. Ha belül nem szereti igazán a másikat, akkor már esélyes, hogy bármit tesz a kapcsolatért, értelmetlenné válik.

2015. dec. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
külföldön ? :) asszem Svédországról hallottam, hogy ott 75%-os a válási arány.
2015. dec. 6. 12:30
 8/10 anonim ***** válasza:
3-as írta,hogy "barátok is" szval ott van az is szó, mert ez mellett nyilván van szerelem és szeretet.Ezek mind létezhetnek egy kapcsolatban egyszerre is nem kell külön venni.Persze ahol már csak barátság van az más.
2015. dec. 11. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bár már 40+ vagyok, azért létezik ugyanaz a lángolás és szerintem meg tud maradni a szeretet és szerelem HA a "szeretettankunk" kölcsönösen, folyamatosan fel van töltve (ergó nem érzi egyik fél sem, hogy csak ad és nem kap semmit). Nekem a megszokás éppen nem negatív, hanem fontos, tudom mire számíthatok, nincs már a bizonytalanság se.
2015. dec. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen, de én meg irtam a párról, akik barátok, emberileg szeretetet, tiszteletet éreznek egymás iránt és rég elváltak, bár egy fedél alatt élnek (még legalábbis) anyagi okokból. ez miben különbözik attól a fel nem bontott házasságtól, ahol van barátság meg szeretet meg megszokás, eléldegélnek együtt, de rég nincs meg az, ami miatt az éln példámban szereplő pár elvált ?
2015. dec. 11. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!