Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Meg tud változni az nőideálom/...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg tud változni az nőideálom/ízlésem egy lány kedvéért?

Figyelt kérdés

Fiatal huszonéves fiú vagyok. Van egy lány, akivel kölcsönös volt a vonzalom, de az elejétől kezdve kicsit az volt az érzésem, hogy nem vagyok teljesen biztos a dologban, nem tudom, hogy elég vonzó-e számomra. Voltak dolgok, amik tetszettek rajta, szerettem a mosolyát, a kedvességét, de ugyanakkor voltak olyan dolgok is a külsejével kapcsolatban, amiket úgy éreztem, nem tudok teljesen elfogadni. Ő is kezdő kapcsolatok terén és én is; ő szeretett engem, de nekem mindig volt egy olyan érzésem a háttérben, hogy ha nem tudom eléggé viszontszeretni, akkor nem szabad vele ezt tennem, mert sokat árthatok neki.


Nem arról van szó, hogy egyáltalán nem akartam őt, csak úgy éreztem, nincs meg bennem az a forróság, nem tudom igazán, lángolóan, rajongva szeretni. Lehet, hogy nem vonzott eléggé, de lehet más oka is, ugyanis depressziós vagyok/voltam. Nem tudom, hogy most jelenleg milyen leírás illik rám, de két éve azzal diagnosztizáltak, járnom kellett terápiára és gyógyszereket szedtem, amit mostanában hagytam abban (és nem orvos tanácsára). Azt hiszem, eleve ilyen alkat vagyok. Kamaszkoromig nem volt semmi gond, de aztán általános iskolában összevesztem a korábbi barátaimmal, és azóta nem találom a helyem, egyfolytában szorongok. Nem halad az életem semerre. Csak túlélem a napjaimat, üresen.



Ez a lány a legcsodálatosabb, legkedvesebb, legtoleránsabb és legbölcsebb, akivel valaha találkoztam. De tudom magamról, hogy most olyan állapotban vagyok, hogy a saját életemet sem tudom rendbe rakni, minden iszonyú erőfeszítésembe kerül, minden miatt szorongok, és csupa rossz döntést hozok. És ha ez a lány őszintén szeret, akkor nem akartam mindennek kitenni úgy, hogy nem vagyok biztos a dolgomban. Össze van minden zavarodva a fejemben. De azt hiszem, a legnagyobb gond mégis az lehet, hogy külsőre vannak dolgok, amik zavarnak vele kapcsolatban. Azt szeretném kérdezni attól, aki tapasztaltabb, mint én, hogy ez megváltozhat? Mármint, ha összejönnék és lefeküdnék vele, ha kialakulna egy szerelem, akkor eltűnnének ezek az elvárásaim, megváltozna az ideálképem, nem zavarnának ezek a dolgok többé? Vagy nem szabad ezt megtennem?


2015. dec. 9. 19:06
 1/8 anonim válasza:
Nem értelek...itt áradozol a lányról, de mégsem tetszik neked. Mért olyan fontos a külső? Mi nem tetszik benne? Nagy a füle, kicsit duci vagy nagy az orra? Sajnos manapság mindenki a külsővel foglalkozik és a belső értékek háttérbe kerülnek, pedig ahogy leírtad, rengeteg jó tulajdonsággal rendelkezik a leányzó. Nyilván nem vagyunk egyformák, de egy biztos, ha nem vonzódsz 100%-osan egy lányhoz, akkor kár megbántanod őt. Csak akkor kezdj bele, ha teljesen el tudod fogadni, de attól tartok, hogy neked inkább saját magaddal vannak problémáid. Először ezeket kell megoldanod kitartással, akaraterővel vagy akár orvos segítségével. Nem szabad elhanyagolni a lelki problémákat!! Az már egy jó dolog, hogy felismerted őket, de meg kell tenned a következő lépést is, hogy helyre rázódj és végre feltétel nélkül szerethess valakit.
2015. dec. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 opened paradise ***** válasza:

Mi az,ami konkrétan nem tetszik rajta?

Taszít,vagy csak nem a legjobb?

2015. dec. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csakhogy mire megoldom őket, a lány addigra rég másé lesz... és az is zavar, hogy eleve későn kezdtem el az egészet. Úgy érzem, mindennel kifutok az időből. Más már ilyenkor a közös jövőjét tervezgeti...
2015. dec. 9. 20:20
 4/8 A kérdező kommentje:
De egyébként egyetértek veled, első, abban, hogy magammal kapcsolatban kell megoldanom a problémákat. Úgy érzem, kicsit vissza kell vonulnom most az élettől, meg kell találnom önmagam. Nem véletlen, hogy annyi időt töltök most egyedül. De néha az az érzésem, hogy ez se jó stratégia. Nem tudom, valamit elrontottam, de nagyon. Jobb szeretnék már túllenni bizonyos dolgokon. Szüleim már olyat is mondtak, hogy ha így haladok, örök agglegény leszek.
2015. dec. 9. 20:21
 5/8 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Te csak simán félsz. Hidd el, csak segíteni tud a lány, ha együtt találjátok meg igazi önmagatokat. Ez a párkapcsolat lényege, fejlődtök egymás által :)

2015. dec. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Remélem, igazad van, kedves utolsó. Mindazonáltal attól tartok, hogy már elkéstem. Nem hinném, hogy azok után, ami történt, már hajlandó lenne visszavenni a lány...
2015. dec. 9. 22:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz a lánynak, hagyd békén! Az igazi szeretet olyan, hogy elfogadod, külsőtől függetlenül. Éppen elég baj neki ha ő szeret, neked meg nem elegendőek az érzelmeid. Tartsd tiszteletben annyira, hogy megtalálja azt, aki hozzá való. Egy depressziós ember amúgy is csak lehúzza a másikat, először magadat kell rendbe tenned. A kémia és az elvárásaid valószínűleg akkor sem fognak változni, nem ő a neked való.
2015. dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező ne vonulj el az élettől próbálj meg a jelenben élni! Teljesen átérzem a helyzetedet, mert nekem se volt még párkapcsolatom és én nekem is lett volna több lehetőségem, de inkább kihagytam, mert nem vonzottak eléggé nem volt meg bennük az a kis plusz és inkább úgy vagyok vele, hogy olyannal legyen együtt aki eltudja őt fogadni teljesen. Az a szép a párkapcsolatban, hogy olyannal vagy együtt akit szeretsz és kívánod nem úgy, hogy nem volt számodra jobb ezért megalkudsz annak nem lesz jó vége. Emiatt hagyd azt a lányt és keresgélj még, a szüleid elég szemetek, hogy ilyet mondanak neked. Az a baj, hogy sok emberben nincsenek meg ezek az értékek és ezt másokra ráerőltetik.
2016. jan. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!