Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért tartja úgy a mondás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartja úgy a mondás, hogy az ellentétek vonzzák egymást? Nem az a jellemző, hogy a hasonló a hasonlót vonzaná?

Figyelt kérdés

2016. jan. 28. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Mindketto hulyeseg.
2016. jan. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez emberfüggő. Voltam már együtt olyan csajjal is, aki szinte teljesen különbözött tőlem, mégis jól megvoltunk, illetve olyannal is, akivel nagyon sok mindenben hasonlítottunk, de egyszerűen nem bírtuk egymást elviselni egy idő után. Volt persze ezeknek fordítottja is, szóval, szerintem azon múlik, hogy ki mennyire tud alkalmazkodni a másikhoz. Nyilván alapból az ember azokhoz vonzódik inkább, akivel hamarabb megtalálja a közös hangot, de tapasztalataim szerint nem mindig ez a nyerő.
2016. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Hasonlóval a tapasztalataim alapján jobb a kapcsolat. Nekem már nem kell ellentét :D
2016. jan. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Is-is. Ha például van közös hobbi, hasonló érdeklődési kör, közös téma, lelki, érzelmi hasonlóság az jó. Kellenek is a közös pontok, hogy két ember együtt tudjon működni.

De tapasztaltam, hogy ha a hibáinkban vagyunk hasonlóak, vagy olyan jellemvonásokban, amiket magunkban sem szeretünk, nehezen viselünk, az a másikban is csak idegesíteni fog. Sőt, sokszor ezek a rossz tulajdonságok felerősítik egymást és csak rontanak mindkettőjük helyzetén.


Az ellentét akkor jó, ha kiegészítik egymást és a másik ellentétes tulajdonságát szimpatikusnak találják, esetleg fel tudnak nézni egymásra. Sokszor még segíteni is tud az egyik a másiknak, hogy legyőzze a gyengeségét, amiben ő erősebb.

Viszont ha olyasmiben ellentétek, amit nem szeretnek, nem tudnak elviselni, megérteni a másikban, abból megint csak nem sül ki semmi jó. Meg abból sem, ha csak ellentétek vannak és semmi közös.

2016. jan. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

mindkettő igaz

mi a barátommal első pillantásra nagyon különbözünk, de mi érezzük, hogy nagyon is hasonlóak vagyunk

2016. jan. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ellentétek csak addig vonzzák egymást, amig műkdik a szexualitás a két fél között... utána a téli pasiból nem lesz nyári s a nyári lányból téli.


Inkább párválasztásnál a hozzánk hasonlóakat választjuk.

2016. jan. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen mindkettő jelen van.

Az ellentétek akkor is jelen lehetnek (vannak) egy kapcsolatban, ha hasonlók egyébként.

Az ellentétek vonzása kétféle lehet:

1. fellángolás, itt az izgalom, kíváncsiság miatt lehet vonzó akár a szöges, alap esetben kibékíthetetlen ellentéted is, de hosszú távon nem működik

2. az egymást segítő ellentétek lehetnek vonzók és tartósan is működhetnek (pl. alacsony-magas, vagy ha az egyik fél valamit nem szeret kiadni a kezéből, és a másik félnek szintén van ilyen, és mindkettő szívesen mond le a másik javára a kevésbé kedvelt tevékenységről, így meg tudnak valósítani egyfajta munkamegosztást a közös életükben)

2016. jan. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan mondás is van, hogy similis simili gaudet, azaz hasonló a hasonlónak örül.

De ahogy többen írták, mindkettő jelen van egyszerre. Például hasonló érdeklődés, vagy hasonló világnézet jót tesz a kapcsolatnak, ugyanakkor két határozott elképzelésű, domináns, akaratos ember pokollá teszi egymás életét. Ugyanígy két határozatlan, döntésképtelen ember sem fog sokáig együtt maradni.

2016. jan. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Nem tartja úgy, csak egyszer gondolom volt egy pár, akik tökre különböztek, de mégis odavoltak egymásért, és szerintem úgy ráfogták, úgy mosolygósan, viccesen jegyezték meg. De amúgy meg, mágnes. A mágneseknél tényleg így van. Embereknél szerintem inkább fordítva. Mert ha a helyeden vagy, akkor magadhoz valamiben hasonlító embereket fogsz bevonzani, szóval tényleg ha a sorsban a helyeden vagy, akkor tudod pl megtalálni a párodat is. Egyébként meg lehet, hogy amikor látnak egy magas-vékony nőt pl egy husi, alacsony pasival, akkor szóval lehet, hogy a külsőségekre értik, illetve érthetik arra is. Meg amúgy tényleg, a mágnessel hozzák gondolom párhuzamba, de ez csak ennyi, ez nem egy törvényszerűség, hanem vannak olyan párok, akiknél rá lehet fogni, szóval akik vagy külsőleg -vagy belsőleg feltűnően nem hasonlítanak egymásra, és olyankor szokták ezt szerintem megjegyezni.
2016. jan. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A mágneseknél úgy van, hogy az azonos minőség (mert mindkettő mágnes) egymást kiegészítő ellentétpárja vonzza egymást.
2016. jan. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!