Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire utalhatnak még a méhnyakr...

Mire utalhatnak még a méhnyakrákra jellemző tünetek?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a következőkre:

-két menstruáció között néha jelentkező enyhe vérzés, szivárgás (olyan, mintha megjönne, vagy mintha már 4. nap lenne)

- ilyenkor akár alvadt, sötét vércsomó jön ki, vagy "barnázás" van, esetleg valamilyen hüvelyi folyás, csomó.

- nincs büdös szag

- ibuprofen használata után enyhült a menstruációs fájdalomhoz hasonló érzés, és a jelenség is enyhült, majd megszűnt (kérdés, hogy ettől-e).

- tehát el is múlt a jelenség (már többször is...)

- nem kívánja a szexet a hölgy az utóbbi időben (de néhány hete még gyakran voltunk együtt, de nem jelentkezett vérzés ennek hatására)

- fáradékonyság (ez lehet a hosszú műszak, és sok stresszfaktor miatt is)

- olvastuk, hogy "agresszív" hüvelygomba is okozhat hasonló tüneteket, aminek jelentkezett is több tipikusabb tünete, ezért ez lett is kezelve, és a többi tünet is enyhült ezzel, és nagyjából megszünt.

- a méh kb egy éve eco-n vizsgálva volt rutinellenőrzésen (de nem méhnyakrákszűrésen... nem tudom pontosan, ez hogy van), nem volt elváltozás.


Lehet hogy ez "csak" hüvelygomba, vagy hüvelygomba IS valami egyébbel? Vagy mi lehet még egyéb? Persze benne van a méhnyakrák is a pakliban sajnos, de nagyon reménykedünk, hogy nem az.


(Természetesen doki lesz ebből, de csak néhány nap múlva tudunk eljutni hozzá.)



2015. szept. 3. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
A két menstruáció közötti vérzés, és a nagy alvadt vércsomók utalhatnak miómára. Hány éves? 35 felett szokott leginkább előfordulni, de gondolom lehet korábban is. A fáradékonyság is stimmel. Ez jóindulatú daganatot jelent. Nekem hüvelyi ultrahang mutatta ki. Az orvosom kivette a miómát, a méhem megmaradt.
2015. szept. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem kell egyszerre a legrosszabbra gondolni. Lehet hogy valami más probléma áll a tünetek mögött. Menj el mielőbb orvoshoz, azért hogy megnyugodj!
2015. szept. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
27 éves.
2015. szept. 3. 19:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Küldtem privit, hátha használni tudjátok.
2015. szept. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


Szerencsére úgy tűnik, hogy "csak" agresszív gomba okozta gyulladás (volt).

2015. szept. 12. 13:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Az jó.
2015. szept. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!