Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Félelmeim vannak. Mihez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félelmeim vannak. Mihez kezdjek? L

Figyelt kérdés

Szingli lány vagyok, kb. 1 éve. Van egy ismerősöm, barátom, aki nemrégiben szakított a barátnőjével. Már anno, mikor együtt voltak is kimutatta, hogy tetszem neki. De ennyi! Semmi több!


Ez a kapcsolat 4 évig tartott. Mikor anno mesélt róla, azt mondta, hogy ez a lány lesz a felesége, illetve regélt, hogy mennyit kapart utána, hogy összejöjenek.


Na most. A napokban felkeresett. Mondta, hogy vége. Illetve az is, hogy velem szeretne lenni.


Egyik szem sír, a másik nevet...


Az az igazság, hogy félek. Ezzel a lánnyal tervezett mindent. Úgy érzem, mintha valami vigaszdíj lennék. Az se tetszik, hogy szeretne velem összejönni, szinte azonnal. Tudom, hogy komolyan gondolja, látom, hogy nagyon odavan, de akkor is félek.


Gondoltam, hogy várni kellene egy kicsit. Legalább 2 hónapot, nem rögtön kapcsolatból ki, kapcsolatból be. Neki nem tetszik az ötlet. Én viszont nem akarom, hogy valaki azt pletykálja rólam, hogy elszedtem más pasiját. Én meg ő tudja, hogy nem így van, de nem akarom akkor sem, hogy hülyeségeket dumáljanak rólam. Rossz ómen...!


Tudom, hogy jó kapcsolat lenne, nem emiatt tartok, hanem...


Egyrészt, ott az ex, akit el akart venni..gondolom nem merő véletlenségből.. Aztán maga mesélte, hogy mennyit tepert érte..engem meg simán megkap? Ne értsetek félre, nem herceget akarok, aki megküzd értem, vagy egy olyan férfit, aki kúszik utánám, mindent megtesz a kegyeimért, hanem csak azt akarom érezni, hogy tényleg rám van szüksége... És ezt egyik napról a másikra hogyan éreztetné velem? Persze mondja, illetve nem vagyunk idegenek egymás számára, nem a 0-ról indulunk, de akkor is. Egy kapcsolat azért más. Úgy érzem magam, mintha magától értetődő lenne, hogy mi együtt, minden kisebb erőfeszítés nélkül. Félek emiatt nem értékelne majd úgy. Tudom, nem attól lesz valaki értékes, hogy hónapokig kell hódítgatni, nem ezt akarom.


Csak értitek a láncot?


Az ex: 1000-rel teperés--->első komoly--->majdnem feleség.


Én: Járunk?--->???


Mit kezdjek vele? Hogyan lenne jó? Csak beszélgessünk egy ideig? Meddig? Mert van, hogy bújna, látom, úgy értem sündörög ( és olyan rossz figyelmen kívül hagyni, de durr bele se lenne jól. Nem akarom eltolni, nem figyelni rá, de azt se akarom, hogy csak úgy belecsapjunk.


Segítsetek légyszi. Mi itt a megoldás?


2016. márc. 23. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi lenne a megfelelő döntés, de nagyon okos gondolat amit itt végigfuttatsz. Szerintem ez a mai nap legértelmesebb kérdése.
2016. márc. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A harmadik szem ***** válasza:

Borzalmasan túlbonyolítod.

Egyszerűen ha jó valakivel, akkor azzal a valakivel akarsz lenni. Ha neki jó veled, akkor veled akar lenni.

Először is soha, semmilyen kettő kapcsolatot nem hasonlítunk össze. SOHA! Ami az egyik kapcsolatot tönkreteszi, az lehet a másikban egy elfogadott dolog.

Másodszor is nem, nem tudod, hogy jó kapcsolat lenne, maximum hiszed. Majd kiderül.

Végül pedig kérlek, viselkedj már úgy, ahogy neked természetes. Csak azért ne legyenek már kétségeid, mert "mit fognak mondani mások?". Ne akard már csak ezért "eltolni" az egészet. Ha még nem ismered elég jól a másikat, és nem vagy benne biztos, hogy jó neked, akkor tényleg nem kell siettetni. Itt nincs mitől tartani.

2016. márc. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérd meg, hogy randizzatok egyelőre. Tudod, mint egy "átlag" ismerkedésnél. Értem én, hogy már ismered egy ideje, de ahogy te is írtad, egy párkapcsolat más, mint egy barátság.

Ezzel nem úgy állítod be, hogy teperjen érted, te meg hercegnőként vársz, viszont nem lesz olyan "durr bele", meg természetes, hogy vele vagy. Randizzatok, találkozgassatok, aztán szépen fokozatosan lehet haladni, ahogy egy idegen férfival is tennéd. Az csak plusz önbizalmat ad, hogy nem vagytok idegenek, és tudjátok, hogy működni fog a dolog. :)

Ez valahol talán a kettő között van, és működőképes lehet - ha ő is elfogadja. Plusz ezzel megelőzhetők a pletykák is, hogy rögtön új kapcsolata van a srácnak.


Egyébként a majdnem feleség témát nem feltétlenül kell ilyen komolyan venned. Ahogy írtad, az első komoly kapcsolata volt, ahhoz pedig nagyon sokan ragaszkodnak. Sokat elárul az, hogy bár tervezett ilyet, de végül még csak meg sem kérte. Tehát annyira mégsem volt olyan fix az a terv.

2016. márc. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

"Úgy érzem, mintha valami vigaszdíj lennék. Az se tetszik, hogy szeretne velem összejönni, szinte azonnal."


Pótlék lennél,ne akarj az lenni.

Előbb heverje ki az előző kapcsolatát,vagy rá fog telepedni az árnyéka a tiétekre.

2016. márc. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én azt tudom, hogy mit tennék a helyedben: szépen elmondanám neki mindezt úgy, ahogy itt leírtad.
2016. márc. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

El is fogok vele beszélgetni, viszont hogy mindent elmondok e neki amit leírtam, még nem tudom. De kb. igen. Jobb mindent elmondani, letisztázni.

Úgy is csak marcangolna. Leülünk és elmondom neki. Elég érzelmes típus, úgyhogy lehet vele beszélgetni ilyesmikről. Lelkizni.

2016. márc. 23. 15:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen mondd el neki az, amit ide leírtál. Aztán próbáljatok meg azon dolgozni, hogy elmúljon ez az érzés, vegyétek lassabbra az ütemet, randizzatok és tartsátok meg a kellő távolságot, amíg le nem zárja rendesen a kapcsolatát (idő kell hozzá). Ez lesz az első próbátok, van egy probléma, amit meg kell oldani. Ő dolgozzon meg érte, hogy érezd és tudd, hogy tényleg te kellesz neki és nem csak vigaszdíj vagy, te pedig segítsd ebben és tegyél a bizalomért.
2016. márc. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!