Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Fiuk, ti a párkapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiuk, ti a párkapcsolatban hogy álltok az ajándékozáshoz?

Figyelt kérdés

A barátommal másfél éve vagyok együtt. Nekem rendkívül fontosak az ünnepek: szülinap, névnap, karácsony, évforduló. Náluk a családban a karácsony a hangsúlyos, a többi ünnepet általában leszarják, félválról kezelik.

Nálam nem az ajándék drágasága a lényeg, hanem maga a gesztus, hogy meglepett a szülinapomon, ünnepekkor stb...

A barátomat, mikor megismertem, neki akkor volt a 30. születésnapja, és kb. 2 hét ismerettség után én megünnepeltem vele, kb. 10 ezret költöttem sütikre, csillagszóróra, piákra... rá 2 hónapjára volt az én 20. születésnapom, amire nem kaptam tőle semmit, mert nem volt pénze... mikor szóvá tettem még ő sértődött meg, és elég nagy balhék voltak belőle, és én voltam a rossz, de azt mondta ha lesz pénze megünnepeljük. Hát erre nem került sor. Karácsonykor már egy nagyon szép ajándékkal kedveskedett, és én is neki. Majd jött megint a szülinapja, amire megint vettem szép ajándékokat, meg sütit meg csillagszórót, és még az anyukájával tortát is sütöttem neki. Rá 3 hónapjára, a szülinapomra, egy reklámzacskóba adta oda este 10kor az aznap gyorsan összevásárolt cuccokat.

Nem esik jól, hogy ennyire nem tisztel engem, még egy csokor rózsával sem képes meglepni....Most lesz megint a szülinapja, és vettem 2 könyvet, füstülő tartót, meg 2 tasak füstölőt, ez megint olyan 9-10 ezer ft. Anyám azt mondta nem vagyok nomrális.

Nektek mi a véleményetek, én reagálom túl ezeket? Vagy fiuk, ti hogy álltok az ajándékozáshoz?



2016. máj. 19. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bocs, de nőként reagálok. Az exemmel nagyon sok gond volt az ajándékozás körül, ő folyamatosan éreztette, hogy neki ez "kényszer". Hosszú kapcsolatban megvolt a "kötelező" ajándékozás, rendszerint drága, "praktikus" ajándékokat kaptam tőle (pl. háztartási eszközöket). De soha nem éreztem úgy, hogy örömmel adná, vagy hogy úgy kimondottan nekem szólna.

A mostani párom rendszeresen meglep "apróságokkal", ami ezerszer jobban tud esni, pláne ha nem is kötődik speciális alkalomhoz. Ezek inkább szólnak a személyemnek, nagyobb örömmel fogadom. Neki ilyen a személyisége...

2016. máj. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

ajándék szinten az összes ünnepet lesz@rom, nem kérek és nem is adok senkinek semmit.


F

2016. máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj én nem várom el az ajándékot de ha van párom akkor pont olyan vagyok mint te csak fiúban ,mindent megveszek neki és nem csak az említett napokon hanem spontán is.Néha túlzásba is vittem.Most már nem így gondolkodok.
2016. máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Valamiért nem jutottatok el a megfelelő kompromisszumhoz.


A barátod mit mond, miért? Nem valamiféle hatalmi harc ez közöttetek? Nem csak makacsságból csináljátok (ő azt, hogy nem foglalkozik vele, te meg azt, hogy csak azért is egy csomó mindent veszel és készítesz).

2016. máj. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Már egy csomószor megbeszéltem vele, de nincs változás... neki hihetetlenül jól esnek azok a dolgok amikkel meglepem.... de viszonozni már nem tudja semmilyen módon

(de a családja amugy is ilyen, elfelejtik egymás szülinapját, névnapját, vagy pl. páromat az anyja nem köszöntötte fel 1 hétig a névnapja alkalmából mert addig nem volt otthon a párom apja..... tök idiótán működnek)

2016. máj. 19. 16:29
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, nem vagy gyerekes, egyszerűen ilyen vagy, erre van igényed, főleg ha nem is az ára a lényeg, hanem a gesztus... Ez is egy szeretetnyelv. Én is ilyen vagyok. Szerencsére a párom nem olyan, mint a tied, de vele is meg kellett értetni, hogy nekem mennyire fontos az ajándékozás, mennyire szeretek adni és kapni, és mivel szeret engem igazán örülni látni, odafigyel rá. Legyen az akár pici árvácska, amit út közben szedett, egy csoki, egy kis aprócska bármi.

Hogy mit tehetnél, ha a kommunikáción túl vagytok... Nem tudom. Próbáltatok esetleg együtt készülődni? Nyilván nem szülinapra.

Az a baj, hogy tényleg azt kéne megértetni vele, hogy neked ez fontos, örömöt okoz... Olvastad már az öt szeretetnyelv c. Könyvet? Lehet, az segítene nektek.

2016. máj. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt érzem amit a kérdező, de nem teszem szóvá, hogy este vág hozzám egy csokit, és a "boldog szülinapot!" kifejezéssel gyorsan le is tudja a dolgot. Ma is ez lesz...

Nem azt várom el, hogy toronyórát aranylánccal vegyen, csak kicsit jobban is odafigyelhetne ilyenkor a gesztusra. Volt olyan, hogy szülinapjára nagyobb volumenű dolgot vettem, mert tudtam, hogy mennyire szeretné azt. Volt olyan is, hogy el is felejtette a szülinapomat és azt mondta, hogy majd hétvégén megünnepeljük haverokkal, és a buli alatt még el sem hangzott a boldog szülinapot mondat. Nem is vártam el, hogy vegyen valamit, elég lett volna ha leszakít egy virágot valahol a közelben és a kezembe nyomja. Karácsonyra meg egy karkötőt vett nekem, amit értékeltem, mert gondolt rám, de nem ismer egyáltalán, nagyon jól tudja, hogy nem vagyok ékszeres típus. Nem említem meg neki, hogy rosszul esik az egész, mert akkor azt mondaná, hogy anyagias vagyok, és elvárnám, hogy valami drága, flancos ajándékot vegyen...

2016. máj. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Mi a "meglepetés" azon, hogy előre tudod, hogy az év x. napján fogsz kapni ajándékot?

Amúgy fura a hozzáállásod, hogy az ajándéknak nem az ára a lényeg, mégis mondod hogy hány tízezret költöttél rá.

Viszont mindezek ellenére, hogy nem értelek, a párod se semmi, hogy nem fogja fel hogy neked ez fontos. Bár én se szeretem egyik ismerősöm, aki kb követelte, hogy igenis köszöntsem fel névnapján meg hasonlókon (ezeket egyáltalán nem tartom számon)....

Elég rossz helyzet ez hogy így eltértek, nem tudom, ültesd le, mondd el neki mit érzel, és próbáljatok találni valami kompromisszumot.

2016. máj. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, félre értettél. Én nem várom vissza, hogy agyon halmozzon drága cuccokkal. Én amit neki veszek, azt azért veszem mert tudom hogy örülne neki. Nekem inkább az a gesztus hiányzik, hogy valami vacsorával, sütivel, meg virággal meglepjen. Nekem ezek okoznak igazán örömet...

Az hogy én mit veszek az az én dolgom. De jól esne, ha valami olyannal lepne meg, amit általában a férfiak szoktak a barátnőjüknek, pl. vacsora, virág. Nem kell nekem nemtom milyen tárgyi ajándék...

És sokszor beszéltem már vele... de vita lett belőle, meg nem igazán jutott el neki hogy mit szeretnék. Sajnos.

Amúgy lenne nagyon igényem az apró meglepetésekre, de nem úgy hogy csak én csinálom... így is néha megszoktam lepni valami aprósággal, fagyival, csokival, ami nem kerül sokba... de neki nem jut el az agyáig hogy nekem ez jól esne visszafelé is.

De azt hiszem taktikát változtatok, és én is úgy fogok hozzáállni, ahogy ő hozzám.

2016. máj. 19. 17:18
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, Kérdező. Te megleped a párodat, szeretettel készülsz neki, meghitté és kedvessé teszed a szülinapját, míg ő fordítva nem teszi?

Még ha neki nem is fontosak ezek az ünnepek, illemből, szeretetből, viszonzásból, figyelmességből vehetne neked normális (neked tetsző) ajándékot.

2016. máj. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!