Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit gondolnál, ha a párod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondolnál, ha a párod ilyen lenne? Hosszutávon tudnád kezelni? Csalodnál vagy meg tudnád szokni?

Figyelt kérdés
ha nem is mindennapos nálunk, de sajnos hetente tuti előfordul, hogy NAGYON kiborulok valamin. pláne most, hogy terhes vagyok és a hormonjaim csapkodnak. de előtte is előfordult, hogy bőgtem, üvöltöttem a gyerek előtt. aztán persze bocsánatot kérek, és iszonyú szarul érzem magam. nem vagy egyedül, aki azt mondja sosem borul ki, az tuti hazudik. szerintem belefér, hogy lássák néha, hogy mi is emberek vagyunk.
2016. jún. 10. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
stresszoldó technikák tanulását ajánlanám neki.
2016. jún. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt gondolnám, hogy egy normális, felnőtt ember képes normálisan kommunikálni velem a problémáiról. Amíg ez nincs meg, addig nem csinálunk gyereket, mert ő maga is gyerek...

Kérdés, hogy mi az alap hisztijeid oka (oké, most mindent rá lehet fogni kényelmesen a hormonokra, de én a terhességed előtti kiborulásokra gondolok). Ha pl. a párod nem hallgat meg, nem veszi figyelembe a gondjaidat, és ez fajult bőgésig meg üvöltésig, az megint más helyzet... akármi is az ok, hosszú távon mindenképpen meg kellene oldani.

2016. jún. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A csapkodás, bőgés, üvöltözés nem azt mutatja, hogy "emberek vagyunk", hanem hogy nem tudjuk kezelni és normálisan kommunikálni a problémáinkat. Pont azért nem vagyunk állatok, mert tudatosan cselekszünk és nem megyünk az ösztön után, akkor is, ha az ösztön épp azt mondja, hogy üvöltene az ember.


Kiborulás és kiborulás között is tud nagy különbség lenni, nyilván én is ideges leszek olykor, mint ahogy mindenki, de ehhez képest mégsem üvöltéssel és bőgéssel próbálom ezt orvosolni, hanem normális, emberi módon, kommunikációval. Huzamosabb stressz alatt pedig egy boxzsák is sokat segíthet, inkább azt püfölje az ember, mint a párját bántalmazza verbálisan. Ráadásul gyerekek előtt pláne, nem egészséges dolog ezt a mintát beléjük kódolni.


Az, hogy nem tudod az indulataid kordában tartani, az nem azt jelenti, hogy emberből vagy, hanem, hogy nincs önkontrollod és kellő önismereted sincs, hogy helyretedd a fejedben a dolgokat, mielőtt őrjöngeni kezdesz.


Az előzőnek igaza van, valóban az okokat kell feltárni, nem foghatod a hormonokra, ha ez korábban is felmerült.

2016. jún. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!