Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A szeretetnek a hűség a mércéje?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szeretetnek a hűség a mércéje?

Figyelt kérdés

"Ha igazán szeret, akkor nem csal meg."

De láttam frissen nősült munkatársamat, amint izélgeti a kolléganőnket. Mikor a csaj többet akart volna, akkor lerázta, hogy ő családos ember, szereti a feleségét, neki csak kaland volt. Akkor ő most hogyan szerelmes? Meg a szerelem elmúlik, 10 vagy több év után már senki nem szerelmes, mégis egy csomóan hűségesek maradnak, akkor min múlik, hogy ki izél félre és ki nem?


2016. okt. 5. 16:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

De, vannak akik 35 év után is szerelmesek egymásba, elég jól ismerem őket.

Emellett ezt én inkább úgy vezetném le, hogy akit szeretek, azt tisztelem, mint nőt, és akit tisztelek, azt biz Isten nem csalom meg. Szóval én akit szeretek azt nem csalom meg. (jó mondjuk én azt se akit már nem, akkor szakítok.) 23/F

2016. okt. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A hűség IS többek között.
2016. okt. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem pontosan. Számomra inkább a bizalom.
2016. okt. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

Nem. A nagyszüleim együtt vannak 1959 óta a mai napig, miközben felneveltek 2 gyereket normális felnőtt emberré, szeretetben. (Köztük anyukámat)


Nagypapám elmondta nekem, hogy kb 25 éves korától, a házasságuk kezdetétől csalta mamámat egészen addig, amíg felállt a farka, úgy harminc éven keresztül. Volt kb egy tucat szeretője, akikhez ha tartósabbak voltak, akkor eljárt havonta párszor titokban. Olyan munkája volt, hogy könnyen meg tudta magyarázni a kieséseket már akkor is túlórával.


A lényeg, hogy most 82 és 77 évesek és papa az aki idősebb létére fizikailag jobb állapotban van, mint mama. Mamának már sokat fáj a dereka, háta, stb

Papa nagyon törődik vele: Mindig mondja hogy segítsünk mamának, keressük őt telefonon pár naponta, aki fiúk vagyunk azok vigyünk virágot, stb.

Látszik a viselkedésükből hogy a mai napig fontosak egymásnak: Csak leéltek együtt annyi időt (eddig 57 évet) amit mi fel sem bírunk fogni legtöbben (mert még ennek a felét sem éltük le személyesen) és jól vannak együtt.

Papa szereti mamát az biztos, és nagyon fontos neki az ő jóléte.

2016. okt. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó, ha ez tényleg ilyen elfogadható lenne, akkor a 'papa' nem titkolta volna 'mama' elől a megcsalást... Ez így egy hazugságból épített légvár. Ha a mama a megcsalás tudatában is ilyen szépen élne a papával, na akkor lenne ez egy igazi szép történet!


Kérdező, igazad van, a szerelem elmúlthat. A hűség a gerincesség és a jó emberség mércéje.

2016. okt. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%

5:

Pont ez a lényeg, hogy a másik fél sosem fogadja jól a hazudást, ezért is kell hazudni, ha nem tűnt volna fel...


Bocs, hogy én csak a valóságot nézem. Papának jó volt az élete? Igen. Mamának jó volt? Igen. A gyerekeiknek jó volt az élete? Igen.


Te meg valami idióta mai szemüvegen keresztül próbáld nézni 50 évvel ezelőtt történt események történéseit. Ennyi erővel nézd azt, hogy mi hogy van 1000 vagy 2000 éve is, mai szemmel.

Milyen gerincesség, jó emberség? Én is és a legtöbb ember is aki ismeri őt, azt kívánja hogy bár olyan ember legyen mint a nagypapám, aki jól csinált mindent sajt magának az életben.

Hányadék, ahogy te mindent mai modern, homi, "egyenlősdis" szemmel nézel. Miért nem tudod más emberek helyébe képzelni magad?

2016. okt. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Mamád tud róla? Ha nem, akkor összetörne minden hite, amit az elmúlt 57 évbe fektetett? Szerintem igen.
2016. okt. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
8%
6-os egyetertek, de ezt a gyakorin sosem fogja senki megerteni, de mivel ez nem a real world szerintem mindegy is:-)
2016. okt. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

De gerinces nagypapád van azt a mindenit neki!

Kar,hogy nincs több ilyen ember!

(Remélem érzed az ironiat.)

50 évet lehúzni hazugságban...nagy dicsőség.

Ne is gyere a hegyi beszéddel,hogy de mindenki jol járt.

Persze a látszat szerint mindenki jól járt. De a cukormáz alatt valójában csak a nagyapád járt jól. A mamád nem.

2016. okt. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Kiváncsi vagyok mit szólt volna a nagyapád ha a mami is ilyen lazán megcsalta volna. Esetleg kiderülne, hogy valaki más gyerekét nevelte fel... Na az már gondolom nem tetszene neki annyira. Mégis milyen logika alapján jutott el odáig, hogy ez (csak) neki jár? Van olyan is, hogy nyitott házasság, régen is volt. Nem kell hazudni egyáltalán! Ezzel az a baj, hogy becsapta a másikat... Gondolom jól jött otthonra valaki aki mossa a gatyáját, eléteszi az ételt meg ingyen punci ha épp nem talál mást munka közben és még a gyerekeit is felneveli amíg ő másokat dugogoat... Ha valakit szeretünk akkor nem alázzuk meg azzal, hogy nem csak, hogy megcsaljuk, de utána még röhögve el is meséljük a családnak és így már ne csak egy ember nézzen hülyének, hanem mindenki! Te it szólnál hozzá, ha rajtad kívül mindenki tudna valamit ami téged érint, csak te nem??

Amúgy meg neked nem ártana egy kis modern szövegértés. Az utolsó sort a gerincességről egyáltalán nem neked meg a nagyapádnak szántam, hanem a kérdezőnek.

2016. okt. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!