Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek létezik szerelem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek létezik szerelem 20 év felett?

Figyelt kérdés

2016. dec. 5. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak felette létezik.
2016. dec. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 25 évesen lettem először szerelmes, szóval biztosíthatlak róla, hogy igen, létezik.
2016. dec. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33 éves vagyok és szerelmes vagyok a barátnőmbe, úgyhogy igen.
2016. dec. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40 felett is;)
2016. dec. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Á, 20 éves korod felett már öreg vagy ilyesmihez, fél lábbal a sírban eláshatod magad, már kb a nyugdíj van csak előtted, mit szerelem...


Ezt a kérdést te sem gondolhatod komolyan.


Amit tinikorban az emberek általában "szerelemnek" neveznek, az a legtöbb esetben erős nemi vágy, esetleg egy kis szimpátiával megspékelve. Nagyon ritka a kivétel- mert a szerelem a másik ember személyének szól, ami tinikorban (20 év alatt) nem túl sűrűn számít véglegesnek, folyton változik, alakul, a maga útját keresi. Így kb elképzelhetetlen, hogy 2

2016. dec. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
* így kb elképzelhetetlen, hogy 20 éves korod alatt IGAZÁN megismerd a csupa nagybetűs szerelmet.
2016. dec. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Felette inkább, mint alatta.
2016. dec. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én úgy fogalmaznám meg, hogy másfajta szerelmek léteznek a különböző életkorokban, és akkor az a megélhető, helyénvaló.

Kamaszként a plátói szerelmek, a felelősség nélküli kapcsolatok, a fellángolások, a szexuális próbálkozások időszakát éljük.

Fiatal felnőttként jönnek az első mélyebb, tartósabb, elköteleződéssel járó kapcsolatok. Ilyenkor már az ember ki tudja próbálni, hogy milyen együtt élni valakivel, nem csak járogatni. Már közös jövőben is lehet gondolkodni.

Aztán az érett felnőttkor az érett szerelem időszaka, amikor az ember már tudatosan választ társat, kellő ön- és emberismerettel, nem csak úgy random próbálkozgat. Ilyenkor már tudja, hogy az igazi kapcsolat akkor kezdődik, ha a rózsaszín köd elmúlik, és már szinte várja a szürke hétköznapokat, amiket közösen fel lehet dobni. Ilyenkor már tudja, hogy a kapcsolatért dolgozni is kell, nem csak elvárni, hogy működjön. Hogy a kapcsolat felelősség.


Persze ez egyénfüggő is. Van, aki felnőttként is a tini szerelmet keresi és van, aki már viszonylag korán érett az elköteleződésre. De általánosságban a szerelmeknek van egy fejlődéstörténete, ezért minden szerelem más. A kérdésre válaszolva tehát: létezik szerelem 20 év felett, de az nem ugyanolyan, mint 20 év alatt.

2016. dec. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!