Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan dolgozzam fel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. Egy hete ment el életem szerelme egy súlyos betegség során. Azóta nem tudok mihez kezdeni, iszok, folyton sírok és nem látom az élet értelmét. Voltam pszichológusnál de az inkább csak rontott, nem érti, hogy életem szerelme volt, azt mondja, hogy majd találok mást. De én nem akarok, legfeljebb egyszerű barátnőként de azt sem most az biztos. Örökké meg szeretném tartani életem szerelme emlékét, így tetoválást szeretnék a nevével illetve át nevezni a vezeték nevemet az övére. Ő örökké a szívemben lesz mint életem szerelme.


Sajnos nem tudom senkivel megbeszélni a problémámat, mivel nem vagyok az a barátkozós típus, nincsenek sajnos igaz barátaim, egy sem. Még a szüleimre sem számíthatok, nem jó a kapcsolatunk, egyedül a szerelmem testvérére számíthatok, akivel segítünk egymásnak, de így sem sikerül feldolgoznom a történteket. Mihez kezdjek, kivel tudnék erről beszélni?



2016. dec. 6. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Hát... Ez az amit nehéz, még elképzelni is. Én meghalnék ettől, de én sosem voltam erős jellem.
2016. dec. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

#2


Ne most. Ez most nem a trollkodás/provokáció/bunkulás ideje.

2016. dec. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Van kedved mesélni a betegségéről? Akár itt ,akár priviben?
2016. dec. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki az, de ő nem az a fajta volt hogy dobott volna. Már 2 éve együtt voltunk, most épp esküvő és gyerek előtt álltunk. Elég szomorú, hogy valakik csak ilyen embereket látnak, mert ő maguk is ilyet tenne.
2016. dec. 6. 20:38
 5/12 anonim ***** válasza:
63%-os inkabb takarodj innen. Ezt nem tudom egy ilyen megnyilvanulasokkal rendelkezo "embernek" szebben mondani, es nem is akarom. Reszvetem, kerdezo.
2016. dec. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Főleg úgy ne itélkezzen valaki, hogy nem is ismerte a szerelmemet.
2016. dec. 6. 20:42
 7/12 A kérdező kommentje:
Sajnos az eset óta szó szerint fáj a szívem. Nagy baj lehet, illetve hogyan lehet kezelni?
2016. dec. 6. 21:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Részvétem.

Tudom, hogy közhelynek hangzik, de itt tényleg csak az idő segít. Esetleg egy másik pszichológus..? Tényleg jó lenne, ha tudnál valakivel többet beszélgetni, aki nem hajt el teljesen.

Szintén közhely, de gondolj arra, hogy neked volt lehetőséged elbúcsúzni tőle, együtt felkészülni - bár erre sosem lehet. De még mindig "jobb" talán, mintha valami buta baleset vagy hirtelen jött dolog áldozata lett volna.

Nem kell, hogy elfelejtsd őt, hiszen az életed része volt. A tetoválással még várnák kicsit, nagyon rövid idő telt el, de ha komolyan gondolod, akkor ez is lehet egy mód. Bizonyára a pszichológus sem erre gondolt, hogy felejtsd el, mert nem számít - de gondolj arra, a szerelmed azt akarta volna, hogy boldogtalan légy egész életedre? Én legalábbis hasonló helyzetben biztosan azt szeretném, hogy a másik legyen boldog, miután meggyászolt. A te életed még nem ért véget, még ha most így is tűnik. Pótolni nem lehet őt, de nem is kell.

Nem kell új kapcsolatra gondolni, sírj, tombolj nyugodtan, ha ettől lesz könnyebb! Nem egy hét alatt fog elmúlni a fájdalom, ez tény. Adj időt magadnak.

Kitartást kívánok!

2016. dec. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én már nem szeretnék új kapcsolatot, hűséges leszek hozzá, át veszem a vezeték nevét és örökbe fogadok majd egy kislányt aki az ő nevét fogja kapni majd.
2016. dec. 6. 21:03
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

" Esetleg egy másik pszichológus..? "

Nem! Azt ne. A pszichológus tompítja a kést, ami most belevág a húsodba. De egy életlen kés sokkal fájdalmasabb, nehezebben gyógyuló sebeket ejt, mint egy éles.

Itt valóban csak a nagy gyógyító, az idő segít. A percet kell túlélni, aztán még egyet, s megint egyet.

A fiatal szív könnyebben gyógyul, ezt vedd az eszedbe. Hamarosan túl leszel a nehezén. De a tetoválást hagyd a fenébe. Az igazi gyász nem hivalkodik, azt belül hurcoljuk. Némán és láthatatlanul.

2016. dec. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!